Jawa 660 Sportard/Adenium (2015)

Vlastník Milan1963
Vloženo 3.7.2015
Aktualizováno 31.12.2020

Vloženo: 12.06.2022, Uskutečněno: 04.06.2022, Zhlédnuto: 37x

Ve dnech 4. až 6. června se v Holandsku konal již čtvrtý evropský Jawasraz. Koná se každých 5 let. Minule jsem chtěl jet, ale týden před odjezdem mně srazil Oktávista a motorka skončila nepojízdná. Jet na jiné Jawě ( mám jich víc ) pro mně nepřipadalo v úvahu. Tak jsem si řekl, že za 5 let pojedu. A opravdu - ted' , letos, jsem tedy jel .
To není všechno. S kolegou Jirkou se známe už řadu let a jezdíme spolu ( a s jinými kolegy ) na motodovolené po Evropě. "Jen" po Evropě, nikam dál to nejde, jako zaměstnanci můžeme jet tak maximálně na dva , tři týdny, víc dovolené vcelku aspoň já nedostanu. Nevím jak bych to udělal, abych mohl jet podobně jako někdo jezdí třeba na měsíční expedici do Maroka. Ale zpět - u nás v Evropě je hodně zajímavých míst. Rozhodli jsme se tedy, že cestu do Holandska si prodloužíme a navštívíme i ostatní země Beneluxu. A to bude aspoň moje letošní motodovolená.
Vyjeli jsme ve čtvrtek a až do Holandska jeli pouze po dálnicích. Do místa srazu , města Borelo to mám asi 900 kilometrů. Tuto vzdálenost jsme ujeli v klidu a s přespáním v kempu u Wolfsburgu v Německu za půl druhého dne.
V místě srazu už bylo několik desítek Jaw a Čezet ze 7 zemí ( CZ, SK, D, NL, FIN, GB a F ) a další během dne přijely. V sobotu jsme se byli podívat na vyjížd'ce u zdymadla na jednom kanálu asi 60 km vzdáleném. Výlet to byl hezký, jen domácí obyvatelé, nezvyklí na dvoutaktní vůni si při přejezdu možná 200 Jaw a Čezet ucpávali nosy a zavírali okna. Asi nevědí, že dvoutakt voní... Jen dodám, že na srazu jsme převládali my, Češi. Vesměs všichni přijeli z Čech po ose, což je třeba u Jawy 175 slušný výkon. Jen nejeli po dálnicích,ale 3 dny po okreskách...
V neděli jsme sraz opustili a dojeli si prohlédnout Amsterdam. Nezklamal. Město protkané kanály s loděmi, tulipánový trh, památky...cestou do kempu u Haarlemu, což je u moře, začalo mrholit. Poté pršelo, nakonec lilo. A déšt' nás už doprovázel i během následujících dnů... Navíc kempů u Haarlemu je víc, ale stany berou jen některé. Podařilo se ubytování už ve druhém osloveném kempu. Podotýkám - spíme vždy a pouze ve vlastních stanech. Jen to stavění a bourání stanu v dešti není zrovna to, o co bychom stáli. I to ale k motodovoleným patří.
Z Holandska jsme jeli do Belgie. Za deště jsme si prohlédli Antwerpy a potom projeli pohořím Ardeny. Tam jsou moc hezké motorkářské trasy.
Vyvrcholením dovolené mělo být Lucembursko. A bylo. Malá země s různou krajinou, zatáčkovité silnice, v severní části kopce, to je obrovský rozdíl proti plochému Holandsku. Navštívili jsme (opět v dešti ) hrad Vianden a na 2 noci se ubytovali v kempu asi 30 km od Lucemburku. Lucemburk jsme prošli pokud jde o historickou část celý. Za den se to dá stihnout. Jen opět - přeháňky prokládal déšt' a nepršelo spíše výjimečně. Počasí si ale nevybereš...
Poslední dva dny byly jen přesunem domů. Opět po dálnicích. Přespali jsme v kempu u Kirchbergu, což je historické město a protože právě cestou zpátky z dovolené přestalo pršet, tak jsme si ho prohlédli. Koupil jsem si tam presso, stálo 8,50 Eura...ne zrovna levné, ale pil jsem ho na zámku. Kdo má takové štěstí ?
Cesta z hranic D / CZ z Rozvadova domů na Vysočinu byla možná horší než projetí 600 km po německých dálnicích, ale to už nevadí.
Moje Jawa 660 jela jako vždy bez problémů, Jirkova Suzuki rovněž. A kolik kilometrů na tachometru Jawy přibylo ? Asi 2920.
A to je v tomto zápisu konec.

Kočičinka (6) napsal 12.07.2022 v 21:37

Jen škoda že propršelo, mohli jste si to užít víc. Ne vždy je to ono koukat na silnici místo kochat se jízdou.

Kire640 (21) napsal 25.06.2022 v 23:41

SLAY (823) napsal 15.06.2022 v 08:27

pěkná cesta a pak že se o JAWĚ v Evropě už neví

elvis78 (133) napsal 12.06.2022 v 20:02

Tak to byl řádný pojezd

Miraz250 (16) napsal 12.06.2022 v 19:33

Pěkný výlet .

hofi01 (13) napsal 12.06.2022 v 11:38

parádní trip Milane i v dešti si to člověk užije

Hyacint (39) napsal 12.06.2022 v 10:36

Pěkný výlet. Škoda toho deště.

• Šoupátka ve Studené

Sobota 4. května, motorkáři už vesměs vyjeli, ale oficiální otevření motosezony v našem okolí ( část okresů JH a PE ) bylo právě v tento den ve Studené. Akci pořádal oficiálně Veteranspolek Studená. Veteránů moc nepřij

Vloženo: 04.05.2024
    Uskutečněno: 04.05.2024
  • Velikonoční vyjetí

Sobota, Velikonoce, odpoledne volno, kamarád s Jawou 650 mi volá - a prý pojed' se někam projet. Proč tedy ne ? Kamarád letos ještě nevyjel, takže jde o jeho letošní premiéru. A já ? Sice něco už mám naježděno, ale to

Vloženo: 31.03.2024
    Uskutečněno: 31.03.2024
  • Kufry KIBEX

Jawa 660 - motocykl, jehož v Týnci vyrobili 180 kusů. Sice jde o poslední opravdu českou Jawu, ale - žádné doplňky neexistují. Když vidím, kolik se toho nabízí např. k V-Stromu, k Tenere apod., říkám si proč ??! ! Asi p

Vloženo: 30.03.2024
    Uskutečněno: 30.03.2024