Kawasaki Z 750S (2007)

Vlastník Bivojovec
Vloženo 14.6.2015
Aktualizováno 6.3.2016

Černá pracovitá a spolehlivá Kawa.

Honda X 11: důvod neuveden
Suzuki GSX 1400: důvod neuveden
Suzuki GSF 1250S Bandit: důvod neuveden
Kawasaki ZRX 1200: důvod neuveden
Honda CB 1300: důvod neuveden
Kawasaki Z 1000: důvod neuveden
Honda CB 1000R: důvod neuveden

První dojmy - Z 750 S jsem původně nezamýšlel koupit, ale kamarád mi ji doporučil vyzkoušet. První pohled na motocykl mě donutil k přemýšlení, proč se jí říká malé Z :-D Motocykl vůbec male nepůsobí a také malý není. Motor je velikostně naprosto totožný se Z 1000 až na pár změn (vyvložkování válců, přítlačné pružiny spojky ...). Při rozjetí se strojem jsem si říkal, že jedu na skútru s vyšším objemem. Jakmile jsem se dostal na pěknou rovnou cestu, tak jsem vyzkoušel co motor dokáže. Průběh motoru je takový: Do 4 tisíc otáček skútr, který vcelku i slušně táhne. Od 4 tisíc do 8 tisíc už Kawa dává najevo, že je to 750 a ne šestka. Od 8 do 12 tisíc začne motor opravdu pracovat a motocykl jde velmi ochotně za plynem.

Motorku bych doporučil pro - Pro všechny, je prostě hodná. Ale kdo by se chtěl sní poprat tak mu to taky dovolí. Pro začínající jezdce by to byl ideální stroj do té doby než by ho vytáčeli do červených čísel :-D.

Kawu jsem si koupil pro její jízdní vlastnosti, které mě ohromily. Doporučuji vyzkoušet !

Na Z750 S jsem najel zatím okolo 2500 km. Motor je velká přednost Z. Podvozek je na cesty naprosto dostačující, ale na okruh to není. Tím nechci říct, že je špatný jen není plně nastavitelný a proto se prostě na okruh nehodí. Brzdy brzdí docela dobře, ale je pravda, že neodpovídají k výkonu motoru, který je z 260km/h trošičku problém ubrzdit. Motorka je nezáludná a velmi dobře ovladatelná. Někdo tvrdí, že působí bezpohlavně, ale to si nemyslím. Pokud se opravdu vytáčí nad 9000 ot. tak vám určitě bezpohlavní nebude připadat. Super na Z 750 je to, že i ve dvou lidech a zařazené šestce již od 50 km/h, motor slušně táhne až do 260km/h a proto není třeba pořád řadit.

Velikou předností Z je přední světlo, které mezi motocykly jen těžko hledá konkurenci.

Velkou nevýhodou Z je sedadlo, které při jízdě ve dvou nutí spolujezdce tlačit na řidiče, a řidiče pak celou cestu bolí rozkrok.

V současné době máme spolu s Kawou najeto okolo 8tkm. Motocykl je naprosto spolehlivý a co je důležitější pořád mě baví.
Kawu jsem přezul do nových pneumatik Pirelli Strada a jízdní vlastnosti motocyklu se rapidně zlepšily. Takže můžu Pirellky jen doporučit.
Navíc co mě velmi těší je spotřeba. Ne že bych to nějak řešil, ale kolem 4,5l - 5,5l paliva je fajn, že nemusíte tak často tankovat.
Výkonově mi Kawa stále dostačuje, ale občas pokukuji po něčem novém. Poslední dobou mi padla do oka BMW K 1200S, ale to už je jiná liga Tak jdu šetřit