Yamaha XJ 600 (2003)

Vlastník Jack
Vloženo 12.5.2015
Aktualizováno 8.10.2015

Levná a spolehlivá mašina. Jak se říká, je to malé XJR ))

První dojmy - Nepohodovější motorka jakou jsem kdy měl. Po dlouhé době opět Yamaha :-)

Motorku bych doporučil pro - XJčko je nejvhodnější pro začátečníky, pro cetovatele a taky pro ty co nechtějí lítat jak prdlí v našem provozu. Ani mě nevadí že nemá tolik koní jako třeba VTR 1000, slibuji si od ní pohodu a pěkný svezení.

Doplňky na motorce - Zatím jen led blinkry, zrcátka a jiný řidítka. Daloko lépe padnou do ruky. Časem třeba lepší páčky a nějaký drobnosti, jako teploměr oleje. Plexi určitě ně, chci aby to byl poctivej naháč.

XJ 600 jsem si vybral protože dostanete za málo peněz hodně muziky. Je spolehlivá, léty prověřená a na svůj věk stále koukatelná .

Po cca roční pauze s velkou motorkou jsem se rozhodl právě pro XJčko. Měl jsem už hodně motorek ( Jawa 21, čz 150c, 2x TZR 125, Ducati 620 sport, VTR 1000, SV 650 a Monster 620) jsem se rozhodl pro klidnější a pohodovější ježdění co mě nezrujnuje. Doma mam tři malé děti a tak jsem využil koupě levné motorky co má už něco naježděno ( poctivých 47 000 km). Yamaha je po prvnim majiteli a je koupená u nás v K2 Nová Paka. Nebyla bouraná, jen občas spadla na místě a tak ani po tolika letech neni nijak zhuntovaná. Jediné co je, je promáčklá nádrž od držáku, tu musím nechat opravit. Motor byl zavřen na 25Kw a moc mu to nesedělo, hned jak jsem ji koupil, otevřel jsem na 45kw. Teď se chystám vyměnit olej a obout novou přední gumu. Co mě ze začátku štvalo byli nepříjemný vibrace mezi 4-5 tis. otáček. Už jsem se s nima smířil. Motor není žádnej dravec, ale stim jsem počítal. Podvozek je hodně komfortní a moc pěkně žehlí ty naše silnice.

Jack napsal 25.06.15 v 10:27

Diky vsem za koment.Nedavno jsme zvladli orlik a byl to paradni zazitek.Dojezd na nadrz me opravdu prekvapil.Ted jsem vymenil olej ve vidlici a predek motorky jsem trosku potopil,svete div se,motorka se cela uklidnila a pri vyssich rychlostech je lepsi.Jinak pokukuji po nejakych ladakach.

Jack napsal 25.06.15 v 07:53

Jack napsal 25.06.15 v 07:01