BMW R 1250 GS (2021)

Vlastník DejvGSR
Vloženo 21.4.2021
Aktualizováno 6.8.2021

Vloženo: 25.05.2024, Uskutečněno: 24.05.2024, Stav tachometru: 15610 km, Zhlédnuto: 114x

Neodmítl jsem nabídky a přihlásil jsem se na heritage tour 2024 v CarTeku Praha 24.5. 2024. Na zkoušky byli připravení stroje BMW R18, R12 a R12 Nine T. Zaregistroval jsem se u dealera na motocykl R12 Nine T. Krásný kousek retro naháče vzhledem a možná pohonem ještě vzduchem a olejem chlazeným motorem boxer 1200 s kardanem ještě na pravé straně, ale jednoznačně s moderním podvozkem a elektronickou výbavou. Opravdu krásný kousek motocyklu, nádherné zpracování, krásné doplňky. Měli jsme startovat v pátek v půl deváté a vracet se kolem dvanácté hodiny. Bylo potřeba mít akorát občanku, řidičák, oblečení na motorku a dobrou náladu. Občerstvení, stroje, pohonné hmoty šli na vrub dealera. Super. Byla vybrána i zajímavá trasa pod Prahu okolo Benešova c cílem a otočením v Neveklově. Zde proběhlo krátké občerstvení na malém náměstíčku v příjemné cukrárně. Kde jinde, když máte tak krásné stroje Cafe racery.
Silničky užší, s rozdílným povrchem, místy krásné zatáčky, spoustu lesů. Nádherně to prověřilo stroje a ukázalo jejich silné a slabé stránky. Bohužel jsme těsně za Prahou chytli avizovanou průtrž mračen, já v kombošce a z ventilovanými botami pěkně protekl. Brrr. Ale pak již relativně za sucha a v příjemných cca devatenácti stupních. No vyhřívané hefty se hodily.
Dojem ze stroje BMW R12 Nine T? Prvně překrásný stroj, nádherné zpracování, krásné detaily leštěného hliníku, krásné lakování, krásné klasické budíky na přístrojovce. Pohodlný posed, i když s trochu sportovním zalomením nohou. Motorka se po usednutí krásně jemně zhoupla zcela shodně v předu i vzadu. Krásně vyvážené, na mojí postavu tak akorát rozměry stroje. Startuji, motorka se krásně zhoupne, je zde ještě poměrně slušný klopný moment motoru. Po rozjetí, příjemná spojka, příjemné brzdy, ale předek se mi zdá poněkud nervózní, motorka celá taková jankovitá. Silné reakce na přidání a ubrání, silné mechanické vjemy při změně zatížení v malých rychlostech od kardanu. Hodně mechanické živočišnosti. Přiznám se, že moje GS R 1250 je výrazně kultivovanější a nádherně uhlazené, klidné. Po hodině v sedle si již přivykám na chování stroje a začínám si jízdu užívat. Motorka, která vás vrátí trochu zpět v čase, minimálně pohonem a vzhledem, jinak je to krásný moderní stroj. Ideální na krátké vyjížďky a na užití na klikatých okreskách se slabým provozem. A pak sednout, dortík na talíř a kochat se tvary stroje. Prostě další super den a další ochutnání té motorkařiny. Děkuji moc BMW za skvěle organizovanou akci.

elvis78 (143) napsal 25.05.2024 v 13:00

tyhle stroje se mě vždycky budou líbit

• Kufry BMW Vario + tašky Lojzo

Lenost, prostě jednoduše lenost. Systém kufrů Touratech je skvělý, krásný, funkční. Ale, montáž lešení, druhý klíček... S kufry vyrážím jednou v roce, pak prostě nalehko. Prodal jsem systém Touratech a koupil kompletně V

Vloženo: 30.05.2024
    Uskutečněno: 27.05.2024
  • Baterie

Tak ten problém se startováním a vybitou baterií nebyl náhoda. Baterie prostě odešla, po nabití byla schopna startovat dva tři dny a pak konec. Koupena nová MOTOBATT MBTX12U.

Typ: Údržba
    Vloženo: 11.05.2024
    Uskutečněno: 11.05.2024
  • Šperky

Udělal jsem Géesu trochu radost a koupil jsem mu nějaký šperk řady options 719 - krásné frézované díly. Stupačky, řadičku a brzdovou páku. Nádhera. Ještě pak kryty chladičů. :-DD

Vloženo: 29.04.2024
    Uskutečněno: 27.04.2024