Honda VFR 1200X Crosstourer (2020)

Vlastník Andrej
Vloženo 16.9.2022
Aktualizováno 9.10.2022

Vloženo: 20.01.2024, Uskutečněno: 20.01.2024, Zhlédnuto: 148x

Tenhle záznam bude trochu jiný jelikož se netýká žádné z mých motorek, ale na skútru se tam jezdilo takže si myslím že nebude problém.
Jelikož jsme se rozhodli utéct před nadcházejícími mrazy do Thajska tak jsme využil situace k zahnání zimního absťáku. V Thajsku jsme procestovali s přítelkyní Krabi a přilehlé krásy, místní hory, noční trhy, celý ostrov Ko Lanta kde se nacházela přírodní rezervace, malém jsem přejel varana a chtěli mě sežrat opice
Na Krabi jsme měli půjčenou Yamahu fazio 125. Super stav,. téměř nový a půjčení na 2 dny 600 bachtu (360 Kč) + záloha 100 éček. Benzín cca 20 Kč/l takže úplně super. Tam najeto cca 200 km.
Dále jsme se přesunuli na ostrov Ko Lanta a tam jsme si na hotelu půjčili místní Hondu Click. Ano, vyšlo to na 250 Kč bez zálohy ale po najetí do první díry jsem zjistil že tlumiče už jsou delší dobu na pravdě boží. Najeli jsme na něm cca 70 km a moje páteř byla úplně jinde než měla být Po návratu na hotel jsme si u místních půjčili Nmaxe a projeli zbytek ostrova cca 250 km, ale projeli jsme opravdu celý ostrov.
Co se týče řízení v Thajsku tak chce to opravdu trochu odvahy, mraky pozornosti a v hlavě si neustále říkat že musím jet vlevo , ale za jeden den se na to zvykne. Provoz je šílený, blinkry nikdo moc neřeší, jestli na motorce jede jeden nebo jednou jsem napočítal 6 taky nikdo neřeší, pořád je to nejlepší a nejrychlejší dopravní prostředek v Thajsku.
Po tom co si člověk natrénuje jinou stranu a provoz, čeká ho hromada nádherných míst, sposta zážitků a vše za pár korun. Helma tam asi není povinná, ale všem doporučuji už kvůli pojištění! U sebe mít vždy aspoň kopii pasu, mezinárodního řidičáku + náš řidičák.
Byl to neskutečný zážitek!! Člověku stačilo 12 koní na to aby poznal úplně jiný rozměr všeho co doteď znal nebo viděl.
A můj absťák je zase nachvili ukojen

• Rychlovka s přítelkyní:)

Jelikož přítelkyně dělá řidičák na motorku a potřebovala si ještě vyjasnit pár věcí při jízdě tak jsme spojili příjemné s užitečným a vyrazili na kratší projížďku :-DD 150 km, výborný oběd v hospůdce na konci světa a je

Vloženo: 12.05.2024
    Uskutečněno: 12.05.2024
  • Valachy Tour

Dnes padl výběr na zdivočelý, drsný a nebezpečný kraj a to Valašsko. :-DD poslední dobou jsem si tento kraj oblíbil a snažím se objevit aspoň část jeho krás B-) Takže z Rožnova pod Radhoštěm zadem na Vsetín, pak na

Vloženo: 05.05.2024
    Uskutečněno: 05.05.2024
  • Větrná neděle

Po prosněženém a propršeném týdnu kdy jsem musel jet v jednou stupni na servis se konečně udělalo opět hezky, tak toho byla třeba využít :-DD Zatopený Lom Výkleky, zámek Plumlov, podívat se na konkurenci na pilu Javoř

Vloženo: 30.04.2024
    Uskutečněno: 28.04.2024