Suzuki GSX-R 750 (2011)

Vlastník Maršal_Malinovskij
Vloženo 20.4.2020
Aktualizováno 6.2.2024

Vloženo: 09.08.2023, Uskutečněno: 22.07.2023, Zhlédnuto: 47x

Tak tu máme opět po roce před sebou týden volna, který zakončím na mosteckém autodromu na WSBK. I letos než dojedu na závody, tak si před tím projedu a prohlédnu další rozhledny, zříceniny, kostely a jiná zajímavá místa, které nabízí Šumava a Krušné Hory. Jedna změna přeci jen byla. Jel jsem tentokrát sólo. Tak se nechám překvapit, jaké to bude .

Sobota

Jako obvykle vyrážím z Pardubic. Z gixxera se stalo GS , cestovní stroj , ( neboj gixxo je to jen vtip ), ubytko na trasách zajištěno, takže zbývá už jen vyrazit.
Prvni bivak mám naplánovaný v penzionu Blanice v Husinci, kousek od Vimperku, takže cestou tam si střihnu nějakou tu rozhlednu a hrad.
Mířím přes Kutnou Horu a Český Šternberk, kde jsem si konečně cvaknul a natočil příjezd a pohled na tento hrad. Nádherná podívaná. Cesta ubíhá v pohodě už jsem tudy jednou jel. Prvnim bodem je vyhlídková věž Vrškamýk a zřícenina hradu stejného jména v Kamýku nad Vltavou. Parkuji dole u řeky zdarma a vydávám se vzhůru k areálu, kde vás při vstupu přivítá právě zmiňovaná vyhlídková věž. Nic moc z ní není tedy vidět , ale co už, za vlezné 20 Kč proč ne. Ke zřícenině je to krásnou procházkou od kasy asi 550 m. Je to malá zřícenina, ale pěkná. Naštěstí se tam nikdo neproducíroval, i když při vstupu sedělo v altánu asi 20 lidí. Takže klika.
Z Kamýku mám namířeno k rozhledně Milada. Hezká rozhledna, vstupné 70 Kč se platilo, samo magnetka byla . Z volného parkoviště je to k rozhledně asi 280 m, ovšem do kopce. I tady bylo kupodivu dost lidí, ale naštěstí se více věnovali plnění svých břuchů než lezení na rozhlednu . Jinak z rozhledny je krásně vidět jak se vlní Vltava krajinou.
A z Milady už valím k pomníku Járy Cimrmana v Milevsku, který je věnován vynálezu ventilátoru.
Kraťoučká zastávka a už mířím k rozhledně Velký Kamýk. Železná věž, ze které je krásný rozhled. 550 m výšlapu. Ale stojí to za to. A teď už jenom cesta do ubytka. 270 km pohodových, příjemných a bez deště.

BIG-daddy (29) napsal 21.08.2023 v 19:10

Super video i fotky

Maršal_Malinovskij 23.08.2023 v 07:53

elvis78 (141) napsal 13.08.2023 v 20:37

a to jsou fotky z mobilu nebo ze zrcadla co máš máš krku? Jinak pěkný trip
na dovče jsem tahal zrcadlo a je to docela vopruz ale fotí to bezkonkurenčně

Maršal_Malinovskij 14.08.2023 v 11:52

Díky . Většinou ze zrcadlovky, ale ne všechno. Z mobilu takový ty rychlovky, jako třeba pomnik Járy Cimrmana nebo extremni světelné situace nebo panorama. Mě se fotky ze zrcadla prostě vic líbí i když nejsou tak na prvni zkouknuti barevně atraktivní

Hyacint (43) napsal 11.08.2023 v 20:23

Parádní výlet. Pěkný fotky.

Maršal_Malinovskij 14.08.2023 v 11:49

S-fogy (8) napsal 11.08.2023 v 04:52

Paráda, jako vždy. Jen doplním- v Kamýku se
kdysi jezdily závody do vrchu. Jo to byli časy. Tak kolama dolů.

Maršal_Malinovskij 11.08.2023 v 08:04

Díky , a dík za doplnění infa o závodech

kadelYZF (0) napsal 10.08.2023 v 23:19

Naše oblíbená trasa (na Šternberg) vždy když jedeme na jih. Kousek bokem je restaurace U Rybiček, doporučuju.
Vyšlo Ti počasí a společnost jsi měl taky dobrou (motorku )

Maršal_Malinovskij 11.08.2023 v 08:31

Tahle společnost je samozřejmě luxusní ,ale...

Pupi04 (42) napsal 10.08.2023 v 21:19

Pěkná trasa, na Miladě jsem byl minulý týden

Maršal_Malinovskij 11.08.2023 v 08:32

Dík, a taky Ti tam tak fičelo? Mě hrozně, on celý ten týden byl hodně větrný

Milan1963 (278) napsal 09.08.2023 v 20:50

Hezké, super mototrip

Maršal_Malinovskij 11.08.2023 v 08:33

• Mototrip #21 - Zřícenina hradu Chlum, střed ČR, dvě pří

Protože sobotu jsem věnoval zajíždění nových kol na mé silniční střele z přelomu století/tisíciletí :-$, rozuměj, nový ráfky na silniční kolo , tak na moto výlet připadla neděle. Tentokrát se přidala kamarádka Martin

Vloženo: 10.05.2024
    Uskutečněno: 28.04.2024
  • Mototrip #20 - První výlet roku 2024. Sochy, lom, pomní

Rok 2024 začínám kratším kolečkem směrem na sever, k Hořícím. Vyjíždím dříve, abych se stihnul vrátit na boj českých holek o bronzovou medaili na MS v hokeji žen v americké Utice. I když to nedopadlo, holky skončily po n

Vloženo: 17.04.2024
    Uskutečněno: 14.04.2024
  • Mototrip #18 - Nová motorka, cesta do Telče na pizzu a

Předposlední výlet v sezóně 2023. Výlet do Telče na pizzu a prohlídka zámku, která opět nevyšla, protože jsme přijeli později a v mimosezónní době, stejně tak jako zámek v Jaroměřicích nad Rokytnou. A jak již bylo naznač

Vloženo: 02.01.2024
    Uskutečněno: 13.10.2023