Moto Guzzi V85 TT (2021)

Vlastník vitik
Vloženo 2.4.2021
Aktualizováno 16.8.2021

Vloženo: 17.07.2023, Uskutečněno: 12.07.2023, Stav tachometru: 20102 km, Zhlédnuto: 49x

Trvalo to déle než obvykle a po roce a čtvrt jsem se dostavil k servisu do Sušice. Předmětem činnosti byl servis ve 20000km jakož i reklamace předních kotoučů.
Z bydliště jsem vyjel v úterý po práci s tím, že přespím u Vodňan, v noci přejdou bouřky a ráno se to dojede. Lepší než vstávat ve tři ráno a jet celou trasu v dešti. A jak řekli, tak udělali. V osm večer jsem dorazil do ubytování a po procházce s lahváčem po dědině, začalo v noci pršet. Ranní úsek cesty byl prodloužen o objížďku, jelikož guzzí navigace není dynamická a uzavírky nezná... Tak jsem se mohl podívat hlouběji do šumavských hvozdů, kde se po noční bouřce válelo na silnici kde co, do průměru větví 4cm.
Servis mě uvítal osobou pana Průchy a nabídkou medoviny. To jsem s díky odmítl, protože po ránu je to trochu ostrej rozjezd, pro řidiče zvlášť.
Nabídku projížďky na V100 Mandello jsem ovšem už neodmítl. Jirka dal vypouštět olej a zasvětil mě do tajů ovládání "Mandelinky". Krátce shrnuto, motor jede pěkně, postrádá mechanické zvuky z nitra (charisma MG) , ale výfuk bublá pěkné basové tóny. Rejd mizerný, pérování tvrdé a stabilita v nízkých rychlostech se limitně blíží nule. Při použití fenoménu "všude kol dokola Šumava, jen pod motorkou německá dálnice" se na rychloměru objevovala čísla, která tétéčko ani nemá v repertoáru. Ale za ty prachy... No nevím
Po návratu z projížďky, nebo průletu, jsem pomohl Jirkovi se seřízením ventilů na TT a pustil se do debaty na téma přední kotouče. Cukání a vibrace při brzdění jsem přisuzoval tangenciální vůli na nýtech. Ta se ale vynachází i na nových mašinách, jak mi bylo předvedeno. A vibrace ne. Podle dobrozdání guru Jirky, potvrzeného projížďkou, jsou zkroucený kotouče. Tomu je se kolektivně podivili, poněvadž na brzdě vzadu, kde se ve 20kkm mění desky jich je půlka a i vpředu nejeví brzdy známky používání, natož tak excesivního, aby se kroutily kotouče. Jirka nafotil brzdy a VIN a zkusíme reklamovat. No, snad k něčemu to prodloužení záruky za 9000 bude.
Cesta zpět, vyjížděl jsem teprve o půl druhé odpoledne, se nesla ve znamení zdržování kamiony a netalentovanými jedinci v osobácích. Alespoň světlý bod, oběd ve Formance u Velkého Meziříčí jsem nevynechal.

• Zima zima zima

Končí teplé počasí a nachází dvě roční období, které se musí přežít než motorky. Zima a zkurvená zima. Takže myčka, natankovat 100 benzín a pod plachtu. :-(

Typ: Údržba
    Vloženo: 15.10.2023
    Uskutečněno: 15.10.2023
  • Jak jsem se nestačil divit

Dneska výlet do Slavonic, paráda. Pole voní, lesy voní a telefon zvoní. Zrovna zastávka v místě, kam mě zavedla objížďka Hrotovic. Volal mi týpek z Motokotoučů. Alternativa k zamítnutí reklamace. Přesně popsal jak jasnov

Vloženo: 25.07.2023
    Uskutečněno: 25.07.2023
    Tachometr: 20960km
  • Zazimováno jest

Umýt, osušit jízdou a natankovat V power 100. A trochu fouknout gumy přes limit, ony do jara ujdou. Letos jsem najel trapných 8500km, měl bych se polepšit. Mám celou zimu na to, abych vymyslel, kde ten nájezd budu vylep

Typ: Údržba
    Vloženo: 23.11.2022