Piaggio X10 500 (2013)

Vlastník ČZAleš
Vloženo 17.1.2023
Aktualizováno 20.8.2023

Vloženo: 02.07.2023, Uskutečněno: 18.06.2023, Zhlédnuto: 37x

Asi až moc dlouhý jednodenní výlet - 7:45-20:30, 350km, zvláště na neděli. Alespoň vzhledem k počtu navštívených míst. Méně asi více. Příště takový trip dáme na dva dny s přespáním.
1. Zámek Velké Losiny. Placené parkoviště hned u zámku (20 Kč za moto). Bez prohlídky interiérů, pouze zvenčí. Nádvoří je volně přístupné.
2. Červenohorské sedlo. Jak jinak, pěkné cesty, zatáčky, spousta motorkářů... Dali jsme si zastávku na oběd přímo na sedle. Parkoviště je zpoplatněné, píšou jen o platbě za osobní auto, autobus, moto nikde. Lístek jsme si vzali, v restauraci se ptali, ale neví jak je to s motocykly. Ale že motorky stejně projíždějí vedle závory. Tak jsme to nazpět udělali také, místo na projetí je.
3. Jeseník (město). Pouze krátká zastávka v Lidlu na drobné pochutiny, a vyjeli jsme na lázeňskou oblast bez zastávky. Je to ale pěkné prostředí s pěknými výhledy na Jeseníky.
4. Jeskyně na Pomezí včetně prohlídky. Nemají sice tak pěknou krápníkovou výzdobu, ale i tak jsou pěkné.
5. Javorník. Cesta do Javorníku jinak vede pěknou podhorskou krajinou. Opět bez prohlídky zámku, pouze exteriér. Na pěkné travnaté ploše hned vedle zámku je pěkná kavárna a je zde pěkný výhled do dálky - do Polska. Mají zde pávy, kteří jsou jsou až drzí . Evidentně je lákali zmrzliny, možná kornouty, přijdou přímo k tělu.
Po krátkém odpočinku, kávě a zmrzlině návrat domů přes Polsko. Cesta po Polské části, zvláště z města Stronie Slaskie po hranice vede velmi pěknou horskou krajinou.
Celkově velmi pěkná vyjížďka krásnou přírodou.

Milan1963 (278) napsal 03.07.2023 v 19:15

Hezký výlet, byl jsem tam před asi 10 roky na dovolené. Ta místa jsme projeli všechny, a

elvis78 (141) napsal 03.07.2023 v 17:16

Jé Javorník V dáli Otmuchowské jezera. Manželka tam měla prarodiče Náměstí prokouklo, zámek též

Hyacint (43) napsal 02.07.2023 v 20:30

Pěkný výlet.

Andrej (6) napsal 02.07.2023 v 19:16

Krásné místa

• Čertovy skály.

Nedělní výlet na Čertovy skály u Lidečka. Dobře přístupné, kousek od cesty. Naproti penzion s pěknou restaurací. Cestou krátká zastávka u přístřešku nad obcí Hrobice u Slušovic s pěkným výhledem do krajiny.

Vloženo: 18.03.2024
    Uskutečněno: 17.03.2024
  • Zámek v Koryčanech.

Krátká vyjížďka na zámek v Koryčanech. Pouze okolí - park, zámek je nepřístupný.

Vloženo: 28.10.2023
    Uskutečněno: 28.10.2023
  • Polná, Nížkov, Zelená hora.

Výlet po památkách, najeto 304 km: 1. Zámek Polná - prohlídka exteriérů spolu s obědem v zámecké restauraci. 2. Kostel a kostnice v Nížkově, s krásným výkladem místního faráře. 3. Poutní kostel na Zelené hoře. Bohužel

Vloženo: 28.09.2023
    Uskutečněno: 28.09.2023