Honda PCX 125 (2016)

Vlastník trekr
Vloženo 12.5.2019
Aktualizováno 11.8.2020

Vloženo: 10.06.2023, Uskutečněno: 28.05.2023, Stav tachometru: 10020 km, Zhlédnuto: 113x

Dobrý den.Po zazimování a před novou sezonou jsem musel uskutečnit výměnu motorového oleje, výměnu vzduchového filtru a vyfoukání a kontrolu variátoru.
Po 6 km jízdy, aby se motor zahřál na provozní teplotu jsem provedl výměnu motorového oleje. Zároveň jsem vyčistil olejový filtr, který byl čistý. Původní zátku jsem musel vyměnit za novou, jelikož má hloupě provedené uchycení na klíč a to se strhne. Nová zátka filtru je vidět na fotce. Motorový olej jsem použil 10W40 pro skútry. Olej jsem měřil měrkou jen vsunutou do nalévacího otvoru.
Výpustný šroub se utahuje 24 Nm a šroub filtru 20 Nm.
Po výměně motorového oleje jsem odmontoval víko variátoru, abych vyčistil vnitřek od otěru. Šlo to i bez demontáže bočního krytu pod stupačkou. Tlakem vzduchu jsem vnitřek variátoru vyfoukal a vyčistil a zkontroloval řemen a variátor. Myslím, že ještě minimálně 10 000 km vydrží. Potom ho vyměním za nový.
Na závěr mé údržby jsem vyměnil vzduchový filtr, který vydržel 10 000 km.
Skútr jsem projel krátkou vyjížďkou 35 km po okolí, zkontroloval utažení šroubů.
Už se těším na delší vyjížďku s kamarády případně sám.
Hezký den všem. Zdeněk

• Oderské rozhledny.

Klidná a slunná sobota vybízela k delší vyjížďce. V 11 hodin jsme nasedli na skútra hondu pcx 125 a vyjeli směr Frenštát pod Radhoštěm. Z Frenštátu p. R. jsme jeli po silnici č. 483 do Mořkova, kde na křižovatce u benzín

Vloženo: 11.08.2024
    Uskutečněno: 10.08.2024
  • Výjezd po roce do okolí.

V neděli 23.6.2024 jsme po telefonické dohodě sešli na benzinové pumpě AVANZ GROUP ve Frýdlantě nad Ostravici. Všichni jezdíme na Hondě PCX 125 v hnědé barvě rok 2017. Byla to nejvíce prodávaná barva. Z místa setkání j

Vloženo: 29.06.2024
    Uskutečněno: 23.06.2024
  • Veterán muzeum Podlesí a okolí.

Zase jsme vyjeli. Předpověď ukazovala krásný slunný den a minimálně 22 st.C. Vyjeli jsme z Frýdlantu nad Ostravici po silnici č. 483 do města Frenštátu pod Radhoštěm. V Kunčicích pod Ondřejníkem jsme minuli zajímavou ro

Vloženo: 17.09.2023
    Uskutečněno: 17.09.2023