Honda PCX 125 (2016)

Vlastník trekr
Vloženo 12.5.2019
Aktualizováno 11.8.2020

Vloženo: 12.08.2022, Uskutečněno: 10.08.2022, Stav tachometru: 10000 km, Zhlédnuto: 19x

Zase po dlouhé době jsme se sešli. Tři skútristi a vyrazili do okolí navštívit známá místa. Dohoda zněla, že navštívíme zámek Hradec nad Moravici a rozhlednu Šance u obce Jakubčovice.
Sraz jsme měli ve Frenštátě pod Radhoštěm na parkovišti u Penny Marketu. Vyjeli jsme v 8:30 hodin, ale museli jsme na kousek vzdálenou benzinku MOL, kde jsem si dofoukal pneumatiky. Po dofoukání jsme vyrazili po silnici č. 58 do Příbora a dále na směr Mošnov, ale odbočili jsme vlevo na silnici č. 464 směr Studénka.
Silnice nás dovedla na 647 za Bílovem, kde jsme odbočili doprava na město Bílovec.
Ve městě kolem pumpy EuroOil jsme odbočili doleva na silnici 463 směr Skřípov.
Za Skřípovem jsme odbočili doprava směr Hradec n.M..
Ve městě jsme odbočili za mostem doleva směr hotel Belária, který se nachází kousek od řeky Moravice, která teče pod zámeckým parkem.
V hotelu Belária mají krytý 10 metrový a venkovní 15 metrový bazén. Na parkovišti jsme zaparkovali skůtry, pořídili památeční foto a vydali se na Vyhlídku Rondela. Je to kamenná bašta, která dříve sloužila ke snadnějšímu průjezdu kočárů. Z Bašty je výhled na řeku Moravici a na zámecký park.
Chodníčkem jsme došli k hodinové věži Červeného zámku. Pořídili jsme nějaké foto a zabočili jsme na vyhlídku Bílého zámku.
Původně zde stal středověký hrad, který byl několikrát přestavován až do dnešní podoby. Později ještě zámek prošel novogotickými úpravami, které se projevili v interiérech. Červený zámek byl přistavěn v podobě středověkého hradu, který sloužil jako konírna a hospodářské zázemí. Prošli jsme kousek vrchní zahrady a vrátili se k Červenému zámku, kde je nyní i malá restaurace, kde jsme si dali oběd.
Po dobrém obědě a občerstvení jsme sešli do dolní části zámeckého parku k hotelu Belária, kde jsme měli zaparkované skútry.
Standa, který navigoval celou trasu a jel v čele naši skupiny, navrhnul, že pojedeme na rozhlednu, která se nachází u obce Jakubčovice.
Po pár km jsme zaparkovali u hasické zbrojnice v obci Jakubčovice. Pěšky jsme se vydali ke krásné rozhledně Šance, která se tyčí na kopci a je z ní vidět i Beskydy a Jeseniky. Rozhledna byla zpřístupněná veřejnosti v roce 2005. Dosahuje výšky 16 metrů. Je celoročně přístupná. Kousek od rozhledny se nachází sluneční lázně, volně přístupná dřevěná lehátka se závětřím určená k odpočinku.
Vlevo od rozhledny jsou zbytky vojenského opevnění tzv. Jakubčovických šancí z 18. století, chránící silnici z Opavy do Jakubčovic a Nového Jičína.
Vystoupali jsme na ochoz rozhledny, dalekohledem jsme prohlédli okolí.
Po sestupu z rozhledny jsme došli k našim skútrům. Po silnici přes obec Skřipov, obec Dolní Nový Dvůr jsme dojeli k městu Fulnek, kde jsme sjeli na silnici č. 57 směr Kunín. V Kuníně se nachází krásný barokní zámek, který byl postaven v letech 1726 - 1734. Kunín je dneska rozkopaný, 2x jsme čekali na červenou v dlouhé koloně než jsme dojeli do města Nového Jičína. V Novém Jičíně, jsme odbočili směr Frenštát pod Radhoštěm, kde zase na parkovišti u supermarketu jsme zastavili a rozloučili se. Každý potom jel domů svoji cestou.
Byla to po dlouhé době naše letní vyjížďka, která se vydařila.
Děkuji Standovi i Jardovi za účast. Přeji všem hezké léto, hodně sluníčka a možná typ pro výlet do okolí.

• Veterán muzeum Podlesí a okolí.

Zase jsme vyjeli. Předpověď ukazovala krásný slunný den a minimálně 22 st.C. Vyjeli jsme z Frýdlantu nad Ostravici po silnici č. 483 do města Frenštátu pod Radhoštěm. V Kunčicích pod Ondřejníkem jsme minuli zajímavou ro

Vloženo: 17.09.2023
    Uskutečněno: 17.09.2023
  • Nedělní vyjížďka.

Dobrý den motorkáři. Díky krásnému teplému počasí jsme se rozhodli, že vyjedeme do okolí Nového Jičína konkrétně na zříceninu hradu Starý Jičín. Vyjeli jsme z města Frýdlantu nad Ostravici po silnici č. 483 do města

Vloženo: 16.08.2023
    Uskutečněno: 13.08.2023
  • Krásy v okolí vodních nádrží.

Dobrý den motorkáři. Po delší době zase vyjíždí naše skupina skútristů na vyjížďky po našem krásném kraji. Dali jsme si sraz na benzínové pumpě ve Frýdlantě nad Ostravici. Po 20 minutové diskuzi a kávičce jsme vyjeli smě

Vloženo: 19.07.2023
    Uskutečněno: 19.07.2023