BMW F 800 ST (2007)

Vlastník elvis78
Vloženo 21.10.2014
Aktualizováno 25.4.2023

Vloženo: 14.05.2023, Uskutečněno: 12.05.2023, Stav tachometru: 90096 km, Zhlédnuto: 13x

Upozorňuji na nudný a dlouhý text Tato vyjížďka byla konečně zase o emocích...
ve čtvrtek v práci na noční se mi, podle předpovědi počasí, zrodil v hlavě plán, že se pojedu projet...ale kam , no po chvilkách jsem bloumal po mapě a říkám si, že dám přes Štětí a Hazmburk, Most, Jezeří a tak dále a ty Fláje...no nakonec proč ne. Do pátečního odpoledne jsem se docela prospal, vstávačka ve 13:30 asi, pak snídaňo-svačina ve složení dvojíté dvoj presso s kávovou lžíčkou mléka a štrůdl. Termovložku jsem z bundy vyhodil, řikal jsem si, je 18 stupňů tak na co, že boty jsem nasadil letní větrací telefon plně nabil, vytlačil a ustrojil oře, sebe, a jel natankovat na zálabí k Burger transport benzin za 400,- po hrdlo. Pak zpět přes město a ulicí Ferdy Schulze směr Dvory, Čilec, Straky, Benátky, prdelema na Byšici, Mělník, projíždím podle kempu kde jsme kdysi jako náctiletí byli párkrát na srazech Škoda Felicia a 110R klubu,zjišťuji že je tady nový nadjezd přes koleje, koukám jako tele na vrata,pokračuji na Liběchov, Štětí, Roudnici nad Labem, Budyně nad Ohří, Libochovice, Hazmburk, Třebenice, Třebívlice a protože obloha vybadala dost strašidelně, nikam jsem od Hazmburku nespěchal. Radar ukazoval, že fronta odchází na západ a nemusel bych zrovna dneska zmoknout. To že bude mokrá silnice, mi nevadilo, nejsem žádnej posera a motorka se občas prostě zašpiní( je jako prase). Nakonec vjíždím řádně prolitou silnicí č.15 do Mostu a okamžitě jsem od aut zacákanej , mokrý ponožky a mám každou chvíli neprůhledné plexi, které stírám rukavicemi Nazran, které už jsou taky na výměnu, jsou vyšisované od sluníčka a prst kterým utírám hmyz začíná být prodřený... Pojezdil jsem po Mostě, nafotil kostel Nanebevzetí Panny Marie, který se za totáče velkolepě stěhoval, aby ustoupil těžbě uhlí, dále jsem udělal pár cvaků Hněvína a pomalu jel směr Litvínov, a uhnul směr státní zámek Jezeří. Cestou jsem ještě po mokrých silnicích slídil kde je co zajímavého, zajel k rybníku Propadlina, viz foto s lodičkami. Zajímavé na tom bylo to, že pohledem na Hněvín bylo ticho a ze směru od Litvínova šel hluk průmyslu, ale docela silný. Vyvolalo to ve mně vzpomínky, když jsme před asi 13 lety sjížděli Ohři, v době kdy žena byla před porodem a přenocovali jsme u Sokolova a tam byl v noci podobný hluk. Pak jsem ještě ze silnice uhnul vlevo, směrem k dolu ČSA,odbočuji na cyklostezku 3106o, kde z potoka Loupnice plaším volavku a v zahradě napravo můj výfuk Dominátor vyplaší ovce a kozy. Zvláštní místo na předělu, takový malý biotop a za horizontem díra lomu ČSA. Jsou zde zvláštní kontrasty. Člověka ze středních čech to prostě fascinuje, to jak na některých místech do pozměněné krajiny se vrací zeleň , život. Je to úžasné. Hned za tím potokem je cedule.-těžební prostor takže fotím díru ČSA, vpravo koukám , že je vidět Jezeří.
Protože počasí nebylo zrovna výletní, až na pár výjimek jsem měl silnice jen pro sebe, zrovna jako parkoviště u zámku Jezeří bylo zcela prázdné.
Cestu na zámek z parkoviště jsem si myslel, že znám , no zabloudil jsem a proto jsem narazil na další technickou památku spojenou s těžbou uhlí, jíž je přeložka Šramnického a Černického potoka!
Tato stavba je přeložka potoků stékajících z úpatí Krušných hor vytvořená v důsledku postupu těžby hnědého uhlí v hnědouhelném Lomu ČSA. Přeložka chrání Lom ČSA před nežádoucími přítoky vody. Zbudování bylo velmi technicky náročné, protože zahrnuje dvě štoly skrz úpatí hor. Začátek zatrubnění potoků je nedaleko parkoviště. Šel jsem podél potoka až jsem se doškrábal k rozcestí nad zámkem , kde vpovzdálí vidím někoho prdelí opřeného o strom, říkám si, počkám až se vykadí a pak půjdu. Zakašlal jsem, zašoural botama, nic. To je divný, von to nebyl srající šlověk ale strašák ze sezbíraných asi odpadků. Dostal mě na 100% ?
Za pár minut jsem nad zámkem, fotím ten úžasný výhled, tu krajinu. Je to fascinující, také jsou fascinující černé mraky a opar směr střední čechy, Praha…
Díky zvolenému okruhu a štěstí jsem ani jednou nezmokl. Z Jezeří jsem jel na Litvínov, kde bloudím Janovem a správný kruhák trefuji až za chvíli abych najel na luxusní silnici č. 271 směr Fláje. Někde od Rašova už je silnice suchá, zima mi je jen trošku na ramena a to protože jsem od vyhlídky k zámku Jezeří šel terénní zkratkou, namočil jsem si bundu od mokrých křovisek, na Flájích jsem naplánoval vytažení záložních mikin a i proto, že cestou do kopců teplota padla postupně na 9°C a já jel jen v tričku pod bundou. I když nad Litvínovem bylo stále mokro, zatáčky na silnici 271 jsem si i tak užil. To je prostě bomba. Cestou na Fláje jsem ještě přibrzdil u lyžařského střediska Rašov a pak pomalu ještě se dvěma foto zastávkami pokračoval dál na Fláje. Silnice fakt paráda. Nikde ani noha, i na Flájích jsem sám, nasazuji dvě staré mikiny, kouřím, piju vodu, nasazuji držák na mobil na řidítka, zapínám navigaci směr Děčín a pak nejkratší cestou na Nymburk. Objíždím Hráz přehrady Fláje na druhou stranu a nádhernou horskou silnici přes Loučenský přírodní park si neochvějně užívám svižnou jízdou , svižnou proto že chci ještě něco vidět a fotit a ne zmoknout a nepřijet moc pozdě. Silnicí 382 padám od Nového města luxusními serpentinami do Mikulova, několikrát protínám legendární horskou trať z Hrobu přes úvraťovou stanici Dubí do Moldavy . V Hrobě uhýbám na silnici č. 27 a velmi rychlou jízdou zdrhám na Děčín. Tuhle cestu neznám, navigace je super, pomáhá mi urychlit cestování nocí. V Dubí pokračuji silnicí č. 253 na Krupku, pak silnicí č. 13 dorážím do Děčína a podle cedulí se trasuji na silnici 262 směr Česká Lípa. Je zde po dešti. Na konci, na autobusové zastávce Děčín Libverda, koukám na radar, kouřím, vykonávám malou potřebu, utírám mikrovláknem plexi abych si užil i když ve tmě, další pro mě neznámou ale nádhernou mokrou silnici 262, boží. Tempo mám pořád na mě až moc svižné, dokonce před Starými Splavy předjíždím dvě cestovní endura a až k domovu porážím vlastně všechno co mi přijde do cesty. Posledních 80km jsem téměř neustále ležel na pseuonádrži ukryt za plexi štítem letěl noční krajinou.Docela by se v tuchvíli hodila geometrie supersportu, hefty zlomený dolů, proklatě nízko.
Ujel jsem asi 369 km a užil jsem si to opravdu velmi ! Jako dlouho ne. Jízda v noci mi nevadí. Cesta č.262 z Děčína do České lípy byla pro mě neznámá a jel jsem trochu opatrněji. Ustájení motocyklu 22:45
Příště chci vyrazit na celej den a ne odpoledne a vzít to přes Moldavu, kolem Tiských stěn a Děčínského sněžníku.
Ještě abych nezapomněl. Ta nová dálnice D8 pohledem z vedlejších silnic vypadá opravdu majestátně, kus stavby, skoro jako v chorvatsku.
edit: právě jsem si objednal v čajně rukavice a deflektor plexištítu

Hyacint (43) napsal 14.05.2023 v 22:50

Pěkný místa a fotky.

1 reakce

elvis78
elvis78 17.05.2023 v 07:21

dík

Kočičinka (6) napsal 14.05.2023 v 17:20

• Tak na něj asi došlo

Mám nabitou Aku na cca 13,7 volt...po nastartování 12,7 a postupně pád na 12,4v když zablikám, zabrzdím , po zakvedlani plynem a vystřelení otáček k pěti tisícům jen vylétnutí na 12,7 v. Otázka zní, pokud Aku nabiju, uj

Vloženo: 21.09.2023
    Uskutečněno: 21.09.2023
  • informace

Milý deníčku, zítra jedu obhlédnout stroj, do kterého jsem se zamiloval, snad motor bude mít dobrý zvuk, protože jednou jsem slyšel tento enžin vrčet na Ještědu a měl pazvuk navíc. Jedná se o boxera BMW R1200... A taky

Vloženo: 20.09.2023
    Uskutečněno: 20.09.2023
  • Bechyně, ale ne mniška

Bratr mě nalanařil na Bechyni, že prej jezdí malá bobinka, tak jo. Mělo to být cca 154km, mimo hlavní tahy, ha ha ha Takže nejdřív jsem strašně chtěl umejt po asi roce wapkou motorku na myčce(prokoukla tak strašně moc

Vloženo: 19.08.2023
    Uskutečněno: 19.08.2023