Suzuki GSX-R 750 (2009)

Vlastník Mareg
Vloženo 24.9.2017
Aktualizováno 7.3.2018

Vloženo: 05.03.2023, Uskutečněno: 04.03.2023, Zhlédnuto: 13x

S motorkou začínám 8 sezonu. Přední tlumiče už jsem jednou repasoval (2018) – tehdy stačila rozborka, výměna oleje, celková kontrola, vše bylo v pořádku.
Před koncem loňské sezony začalo rosit gufero na levé straně. Proto jsem se rozhodl udělat znovu kompletní repasi, tentokrát ale s výměnou gufer a prachovek. Přece jen ty z výroby už budou asi po 15 letech dost ztvrdlé.

Když už jsem měl rozdělaný předek, padlo rozhodnutí, že rovnou udělám servis i zadního tlumiče. Ať mám ten podvozek v cajku celý. Kompletní rozborku, kontrolu, výměnu oleje a doplnění dusíku jsem tentokrát svěřil odborníkům. Pan Vangelas Brno, můžu všem vřele doporučit. Je moc šikovný, má skvělou dílnu a top vybavení. Když byl tlumič rozdělaný, nechal jsem si rovnou změřit tuhost zadní pružiny. Naměřeno 93 Nm (celková délka 195 mm, preload 14 mm). Což je ideální tuhost na moji váhu.

Už se těším na letošní sezonu.

• Léto 2022 – velký servis brzd

Servis v létě byl celkem jednoduchý: - Výměna oleje + filtru - Po 5 letech opět výměna předních brzdových destiček - Kompletní rozborka, vyčištění pístků a třmenů, promazání gumiček a těsnění - Instalce nových dest

Vloženo: 11.12.2022
    Uskutečněno: 23.08.2022
  • Servis podzim 2018

- Kompletní vyčištění brzdových třmenů (vpředu/ vzadu), kontrola destiček, výměna kapaliny - Kontrola ložisek v kolech, promazání, vyleštění kol a kotoučů - Výměna oleje - Instalace tmavého plexi

Vloženo: 03.12.2018
    Uskutečněno: 15.11.2018
  • Zima 2018

Zima je dlouhá, tak jsem se opět pustil do menšího servisu. 1) Vymezení vůle na plynové rukojeti – je to detail, ale štvalo mě to. Lanko se z výroby trochu vytáhlo a štelovací segment u řidítka už byl na doraz. Sundat

Vloženo: 20.01.2018
    Uskutečněno: 20.01.2018