Suzuki GSX-R 750 (2011)

Vloženo 20.4.2020
Aktualizováno 6.2.2024

Vloženo: 19.12.2022, Uskutečněno: 02.08.2022, Zhlédnuto: 20x

Děčín a okolí
Rozhledna Velký Chlum. Cesta k ní je docela strmá, úzká a místy dost rozbitá, je sice asfaltová, ale žádný med. Legálně dojedete cca. 400 m pod rozhlednu, pak už po svých. Vedle rozhledny je malé ohniště a lavičky. Příjemné klidné místo.
Rozhledna Velký Chlum
Kamenná rozhledna byla postavena v letech 1928-29. Zdoláním 81 schodů točitého schodiště se můžete kochat kouzelnými výhledy na město Děčín s řekou Labe, vrcholky Českého středohoří, Krušné hory, Děčínský Sněžník s věží či Českosaské Švýcarsko. Celková výška stavby je 19 metrů a je celoročně přístupná.

Z rozhledny sjezd stejným krpálem dolů k městu a směr Pastýřská rozhledna.
K Pastýřce vede shodná cesta jako k ZOO, která se nachází kousek před rozhlednou. Parkování na tomto rozcestí, i když se dá dojet až k rozhledně s tím , že jste hosty hotelu.
Místo je to hezké i když samotná budova s rozhlednou, která byla tedy zavřená, působí trochu kýčovitě. Ale okolí je krásné a tím , že je umístěna na kraji skály, tak jsou i výhledy úžasné.
Pastýřská stěna
V roce 1905 nechala obec Pomokly na místě nevyhovujícího dřevěného pohostinství postavit kamennou stavbu inspirovanou středověkým hradem. Autorem projektu byli stavitelé Putz a Weber. Součástí stavby je i 13 m vysoká vyhlídková věž s ochozem.

Dalším bodem děčínské zastávky je historický kamenný most. Celkem opruz se k němu dostat, protože most přes Labe je v rekonstrukci a tak nezbývá než porušit pár předpisů, aby se člověk dostal na správný sjezd . Parkování na Benzině, která je v přímém sousedství mostu. Pikantní páreček v rohlíku a cappuccino je jistá volba
Samotný most je velice zachovalý a krásný, takže opět kochačka tím co naši předci dokázali postavit bez techniky, kterou my dnes využíváme.
Historický kamenný most
Kamenný most ve stylu pozdní gotiky byl z pískovcových kvádrů postaven v 16. století. Sousoší sv. Jana Nepomuckého, sv. Víta a sv. Václava pocházející z roku 1717 je dílem Jana Brokoffa. Samotný most je dlouhý 84 a široký téměř 5 m. Dlouho sloužil jako silniční, ale dnes se již využívá pouze pro pěší a cyklisty.

Předposlední místo v Děčíně je zřícenina starokatolického kostela. Kostel se nachází kousek vedle hlavni silnice, ale přes hustý porost není ze silnice vůbec vidět. Parkování u závory vedoucí ke kostelu.
Starokatolický kostel.
Kostel, stojící na zalesněné vyvýšenině, byl postaven v roce 1934 starokatolickou církví. Po odsunu německého obyvatelstva připadl československé církvi husitské a v roce 1958 pravoslavné církvi. Nějakou dobu fungoval jako depozitář muzea v Děčíně.
Od požáru v roce 1989 je kostel opuštěn a chátrá.

Poslední zastávka ve městě je Děčínská výšina. Slouží jako krásný park a místo pro sport a odpočinutí a navíc nabízí několik vyhlídkových míst. Nachozeno asi 5 km.

S-fogy (8) napsal 20.12.2022 v 14:37

No co dodat? Zase super ! Tak hezké svátky ,hodně zdraví v Novém roce a kolama dolů!

S-fogy (8) napsal 20.12.2022 v 14:29

Maršal_Malinovskij 20.12.2022 v 21:26

Díky, i Tobě krásné a pohodové svátky. A vše nejlepší do Nového roku.

Hyacint (43) napsal 20.12.2022 v 14:20

Opět výborný. Krásný místa. Škoda, že pro mě je to už moc daleko.

Maršal_Malinovskij 20.12.2022 v 21:25

Dík, tak to vem jako dovolenou jako já. Ubytko se vždycky najde a není kam spěchat, takže se dá stihnout všechno co chceš.

BIG-daddy (29) napsal 20.12.2022 v 07:33

Za mě opět pěkný ale z tějch vejšek mi jde blembák kolem....

Maršal_Malinovskij 20.12.2022 v 11:46

Dík, ....musíš si ho pořádně utahnout a je to pak cajk....

• Mototrip #21 - Zřícenina hradu Chlum, střed ČR, dvě pří

Protože sobotu jsem věnoval zajíždění nových kol na mé silniční střele z přelomu století/tisíciletí :-$, rozuměj, nový ráfky na silniční kolo , tak na moto výlet připadla neděle. Tentokrát se přidala kamarádka Martin

Vloženo: 10.05.2024
    Uskutečněno: 28.04.2024
  • Mototrip #20 - První výlet roku 2024. Sochy, lom, pomní

Rok 2024 začínám kratším kolečkem směrem na sever, k Hořícím. Vyjíždím dříve, abych se stihnul vrátit na boj českých holek o bronzovou medaili na MS v hokeji žen v americké Utice. I když to nedopadlo, holky skončily po n

Vloženo: 17.04.2024
    Uskutečněno: 14.04.2024
  • Mototrip #18 - Nová motorka, cesta do Telče na pizzu a

Předposlední výlet v sezóně 2023. Výlet do Telče na pizzu a prohlídka zámku, která opět nevyšla, protože jsme přijeli později a v mimosezónní době, stejně tak jako zámek v Jaroměřicích nad Rokytnou. A jak již bylo naznač

Vloženo: 02.01.2024
    Uskutečněno: 13.10.2023