Suzuki DL 650 V-Strom (2015)

Vlastník HonzaLK
Vloženo 26.12.2021
Aktualizováno 30.12.2023

Vloženo: 10.11.2022, Uskutečněno: 10.11.2022, Stav tachometru: 53020 km, Zhlédnuto: 66x

Tak jsem právě odvezl stromka do servisu
Vzhledem k tomu, že původně jarní servis jaksi nedopadl (v servisu se na to za 4týdny nedostali), v létě se mnou nekomunikovali a teď na podzim také ne, podařilo se mi najít v blízkém okolí jiný servis s dobrými referencemi.. Karel Braha Ledce.
Tak uvidíme jak to dopadne, zatím z toho mam dobrej pocit.
Co se bude dělat? Velký servis s kontrolou ventilů, novej olej, chladička a brzdovka, celková kontrola. Nakonec jsme se dohodli že když už mám rok koupený lepší destičky, tak že je tam dáme taky.. Tak jsem na to zvědavej.

Jakmile to bude hotové, doplním info.

1.Update
Již skoro rok se mi doma válí plechová schránka od Marseluse a čeká až seženu někoho, kdo by mi navařil na zadní nosiče úchyty.. A tak jsem se zeptal v servisu, jestli by bylo možné úchyty vyrobit.. A bylo . A tak jsem schránku vzal a dovezl jí tam.

Na motorce se pracuje, ale brzdí to čekání na díly. Při rozborce brzdičů se totiž ukázalo že si zaslouží repasi. Pístky se omezeně pohybovaly, gufera byla poškozená a přiskřípnutá. Na brzdových válečcích mi servisman ukazoval známky koroze, a gumové části už mají taky nejlepší roky za sebou. Čeká se tedy na repasní sadu. Zadní brzda zkontrolovaná, nová brzdovka, odvzdušněno. Dál se čeká na nový odkalovací filtr odvzdušnění motoru, protože starý se v defakto rozpadl. Bude novej i vzduchovej filtr.
Dál mě servisák upozornil na ložisko krku řízení. Je tam lehká ploška na středové poloze. Abych pravdu řekl, sám jsem to napoprvé vůbec necítil, když mi to ukazoval. Zatím prý to ale na výměnu není, navíc dodávka dílů by bylo další zpoždění, tak jsme se domluvili že to uděláme příště.. Byl jsem taky upozorněn že nebyla dobře domačknutá fajfka na boční svíčce zadního válce a pak na drobné prasklinky na prachovkách přední vidlice. O prasklinách vim a jsem trochu zklamanej kvalitou těch prachovek, přecijen jsem čekal že vydrží víc jak 9tkm.. Ale jsem rád že i takové drobnosti se kontrolují. Vypadá to že motorka je v dobrých rukou.
Víc příště.

Milan1963 (278) napsal 11.11.2022 v 18:14

• Nová zadní pneu Heidenau K60 Scout

Výměna stráží - Ranger dojezdil a tak ho střídá Scout . Jelikož se vzorek zadní pneu dostal na hranici 2mm a já mám před sebou cestu na Moravu, rozhodl jsem se, že když už jedu přezout auto, nechám rovnou přezout i z

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 15.06.2024
    Uskutečněno: 13.06.2024
  • Jarní sraz V-Strom klubu

První letošní víkendovej motovýlet - na sraz V-Strom klubu do kempu Pecka v Podkrkonoší. Na začátku týdne čekuju předpověď počasí a vypadá to na déšť.. A kupodivu tentokráte se předpověď nemýlila… A tak jsem ve čtv

Typ: Sraz
    Vloženo: 21.05.2024
    Uskutečněno: 19.05.2024
  • Vidlice - výměna trubek? Zatím ne.

Při loňském repasu vidlice jsem si všimnul že u jedné trubky se neprotáčí to vnitřní uložení co je dole v trubce. Přestože by to nemělo mít na funkci vliv, napadlo mme že to mohl být důvod, proč vlastně ta vidlice vloni

Typ: Oprava
    Vloženo: 11.04.2024