Suzuki Inazuma 250 (2015)

Vlastník kpt_šnek
Vloženo 27.7.2022
Aktualizováno 27.7.2022

Dalších 50km a jak jsme si s Inou ustlaly na štěrku

Vloženo: 11.08.2022, Uskutečněno: 09.08.2022, Zhlédnuto: 23x

Další projížďka po dni v praci, který stál za houby. Vyrazili jsme klasicky směr Hostivice u Prahy a dál. Chtěla jsem vidět ten areál Amazonu v Dobrovízi a tak se tam jedeme podívat. No co, je to logistický terminál se spoustou ramp pro kamiony. Na jedné rovince jsem to vytáhla až na 112km/h což mě málem svléklo do negližé. Ještě o 5km/h víc a v interkomu bych slyšela kapitána Kirka, jak říká „přejdeme na warp 2“.
Doufala jsem, že mě to nepotká (nebo alespoň ne tak brzo). No otáčíme se na silničce na konci obce, sjedu z krajnice silnice na snížený štěrkový plácek a nějak nemám pevno pod nohama a už ležíme. Rychlost asi tak 2km/h takže na mě škoda žádná (až na to sebetrestání za tu blbost). Za to Ina dostala štěrkem do boku, páčky spojky a zrcátka. bééé rozbila jsem si svoji novou kamarádku. Manžel nás obě posbíral a dáváme technickou pauzu. Po chvilce oblékáme, nasedáme a startujeme…. Počkat nestartuje. Bééé podruhé, rozbila jsem si úplně kamarádku. Musím říct, že jsem si nemohla koupit stroj od nikoho lepšího. Po chvíli našeho neúspěšného očumování problému se startováním volám bývalé majitelce. Dostalo se mi cenných rad i podpory (za což moc děkuji a doufám, že si to tu přečte). Stejně ale nestartuje a hodina večerní pokročila. Roztlačil manžel a já s nějak tuhnoucími žebry nasedám a velím domu co nejrychleji.
Po cestě jsme ještě zkoumali noční viditelnost našeho oblečení manžel žlutá bunda a 80% reflexního povrhu vidět je a po zasvícení dálkovýma svítí jak třpytka na ryby. Já v černé bundě s reflexní paspulkou ovšem nesvítím vůbec (pozn. Doplnit si výbavu reflexníma kšandama na noc a nalepit něco na helmu).

Druhý den záhada nestartování vyřešena vyndáním a zandáním pojistek (asi nejspíš pomohlo). Proběhla údržba řetězu (moje poprvé). Žebra jsou už taky OK.

Příště se dojedu otočit na kruháč…

Pedl (188) napsal 12.08.2022 v 17:36

Chce to jen trénovat

1 reakce

kpt_šnek
kpt_šnek 04.09.2022 v 13:02

jojo, byla to asi klasicka chyba :D nicmene bych se nezlobila, kdyby ty motorky dělali v sedle o 5 cm nižší :)

Medoulek (3) napsal 11.08.2022 v 20:59

Neboj, to se stane a hlavně, že se nestalo nic víc.

• 68km až na Ameriku a zpět

Trasa cca (Hostivice - Jeneč – Mezouň- Vysoký Újezd – Mořina a zpět přes sv. Ján pod skalou a podobně dál ku Praze) Dnes bylo fakt krásně. A taky asi poslední letošní pokus nahnat nějaké km praxe. Já a můj velitel d

Vloženo: 09.10.2022
    Uskutečněno: 09.10.2022
  • štítek

Prý to bude lepší se štítkem :) Tak jsem objednala průhledný plexi štítek (doba dodání téměř měsíc a půl) . Dneska jsme ho nasadili. Zatím nevím jestli má nějaký efekt nebo ne a taky si nejsem jistá jestli se mi to op

Vloženo: 02.10.2022
    Uskutečněno: 02.10.2022
  • Prvních 30+50km

Nasedám 16 let od získání řidičáku bez praxe mezi tím. První vyjížďka do provozu směr Hostivice u Prahy a dál vesničkami ani nevím jak, ale 30km na počítadle a já dojela bezpečně domu. Nějak ani nevím v tom návalu adre

Vloženo: 29.07.2022
    Uskutečněno: 28.07.2022