Honda VT 750C Shadow (2010)

Vlastník SlimM
Vloženo 11.4.2016
Aktualizováno 20.7.2020

Vloženo: 16.05.2022, Uskutečněno: 08.05.2022, Stav tachometru: 115431 km, Zhlédnuto: 16x

8.5.2022
325 km

Za hlavní cíl dnešní vyjížďky jsem zvolil Pařížov – vodní nádrž s nádhernou kamennou hrází nedaleko Golčova Jeníkova.

Původní záměr projet centrem města nám zhatil Pražský maraton. Uzavírky nás vedou až na Barrandovský most. Odtud se mi už nechce vracet, proto pokračujeme po rušné Jižní spojce do Štěrbohol, kde se napojujeme na silnici číslo dva, které se držíme příštích sedmdesát kilometrů. Vlastně až na jednu malou výjimku. Tou je zajížďka k rozhledně Skalka u Vyžlovky. Jel jsem kolem nesčetněkrát, ale dodnes se nenašla chvilka na ní vyšlápnout. Příjemná zastávka po prvních padesáti kilometrech výletu.

V Kutné Hoře mě napadlo, že bychom mohli navštívit zámek Kačina. Já tam byl naposledy …ani nevím kdy a Kačka tuhle empírovou nádheru ještě neviděla. Prolézáme bylinkovou zahrádku, chvíli se potulujeme po parku, a nakonec míříme k samotnému zámku. Na prohlídku ale není čas, ještě je před námi hezký kus cesty.

Konečně jedeme k přehradě. Hráz vodní nádrže je prý kvůli nevyhovujícímu technickému stavu ochranných prvků pro veřejnost nepřístupná. Že je ale plot s bránou od hráze tak daleko, že neuvidíme nic víc než hlídacího psa, mě ani ve snu nenapadlo. Škoda.

Po malém ochutnání Železných hor se začínáme vracet k domovu. U vlakové zastávky Smrčná, kterou vodáci znají jako nástupní místo pro sjezd slavných Stvořidel, je „lávka pro pěší“ (jak se píše v mapě). Na šířku nemá snad ani tři metry. Přesto je na štěrkovém povrchu patrné, že si tudy zkrátilo cestu nejedno auto. I když žádné značky, přejezd nezakazují, navigace vás povede šestnáctikilometrovou objížďkou! My tudy naštěstí nejedeme poprvé a lávky se nebojíme...

Od Ledče nad Sázavou, kde doplňujeme benzín, už moc odpočinkových zastávek nemáme. U Tisemi brousím podrážky bot v oblíbených zatáčkách, v Kamenném Přívoze dnes podruhé přejíždíme Sázavu a dál se v poklidném tempu suneme k domovu. Tradiční návratovou silničku Břežanským údolím musíme dnes, stejně jako v celé letošní sezóně oželet. Až do prosince tu něco budují.

Třebaže jsme z Pařížova neviděli ani šutr, a Kačka nesebrala žádnou houbu ani bylinu, jsme z dnešního dne nadšení.

Miraz250 (16) napsal 17.05.2022 v 21:42

Kupodivu jsem tam byl, sice před pěti lety a nikdo nikde jen tam ležel pes a moc si mě nevšímal, tak jsem vzal za kliku a bylo otevřeno. Pomalu jsem šel dovnitř a pes ležel dál, tak jsem prošel celou přehradu.

1 reakce

Hezká inspirace

Guga (72) napsal 17.05.2022 v 14:59

Tradičně hezky pěkně

Hyacint (43) napsal 16.05.2022 v 23:19

Pěkný. Kačina je dobrý tip.

Honda_2021 (5) napsal 16.05.2022 v 19:54

Hezký výlet

• Mykoprůzkum

1.7.2023 366 km Jak už jsem se párkrát zmínil, moje žena a věrný batůžek Kačka je vášnivá mykoložka. Na větší sběr hub sice nemá cenu jezdit na motorce, ale na průzkum terénu (abychom na podzim věděli kam vyrazit) t

Vloženo: 01.10.2023
    Uskutečněno: 01.07.2023
    Tachometr: 121910km
  • Všednodenní odpoledne

12.6.2023 138 km Celou loňskou sezónu jsme kvůli uzavírce nenavštívili Břežanské údolí. Na sklonku roku ho znovu otevřeli. Když jsem dnes přišel z práce dříve než obvykle, uzrála mi v hlavě myšlenka, že bychom mohli

Vloženo: 03.07.2023
    Uskutečněno: 12.06.2023
  • Na chalupu

20.5.2023 288 km Sobotní výlet na chalupu s tvarohovými koblížky a moučnými červy tam a čerstvými vejci zpět.

Vloženo: 08.06.2023
    Uskutečněno: 20.05.2023