Honda VT 750C Shadow (2010)

Vlastník SlimM
Vloženo 11.4.2016
Aktualizováno 20.7.2020

Vloženo: 05.05.2022, Uskutečněno: 30.04.2022, Stav tachometru: 114838 km, Zhlédnuto: 26x

30.4.2022
215 km

Konečně se hezké počasí trefilo do volné soboty! Navíc si kamarádka Mirela pořídila nového mazlíka na dvou kolech a chce nám ho předvést. K malému skútru Forza si koupila BMW F 750 GS.

Sraz máme v deset hodin před jejím domem. Chvíli klábosíme, obdivujeme a chválíme nový přírůstek. Společně pak míříme přes rozkopaný a takřka neprůjezdný Slivenec do Chuchle a pak proti proudu řeky směrem na Slapy. První zastávku máme u kamarádů v Hradištku, kteří dnes odpoledne otevírají domácí „Zuzančinu pekárnu“ (vřele doporučujeme). Akce ještě nezačala, tak alespoň pomáhám s věšením firemní cedule a ženy nakupují pár sladkostí.

Při druhém zastavení – u Rabyňské vyhlídky, přišly vhod dobroty od Zuzky i Mirely, protože kiosek ještě neotevřel. Sedíme tu skoro hodinu. Hovor se točí hlavně kolem motorek.

Míříme dál na jih. V Kamýku nad Vltavou děláme poradu nad mapou. Mirela chce být ve dvě hodiny zpátky v Praze a odtud bude návrat jednodušší, než kdyby s námi přejela na druhý břeh řeky. Obzvlášť, když využije nedalekou dálnici od Příbrami. Loučíme se tedy a k hlavnímu cíli dnešního dne míříme sami. Tím je rozhledna Milada kousek od Orlické přehrady. Z parkoviště musíme po svých asi tři sta metrů do kopce a pak nás ještě čeká spousta schodů na vrchol věže, ale musíme uznat, že výhled stojí za tu námahu. Nejsou sice ideální podmínky, ale když se hodně snažíme, nacházíme v dálce na jihu i vrcholky Šumavských kopců!

Další zastávka je obědová v Dolních Hbitech. Přestože jsme přijeli půl hodiny po skončení výdeje obědů a jídelní lístek je notně proškrtaný, našli pro nás ještě výtečný guláš s domácími knedlíky. S plnými žaludky znova usedáme na motorku a míříme k nedaleké Makové hoře, na které stojí poutní barokní kostel sv. Jana Křtitele a Panny Marie Karmelské. To byla vlastně poslední naplánovaná zastávka dnešní vyjížďky.

V Příbrami se mi podařilo v poslední minutě před zavřením vniknout za dřevěné dveře Svatohorských schodů, abych si je vyfotil. Bohužel až doma jsem zjistil, že přítmí chodby vykonalo své a ani jeden ze čtyř snímků není ostrý. Tak snad jindy…

Návrat domů se ještě snažím zpestřit jednou dosud neprojetou silnicí a jako třešnička na dortu je krátké zastavení u rekordně vysoké čarodějnické hranice v Řevnicích.

Metal_Heart (6) napsal 06.05.2022 v 19:01

Paráda, jako vždycky Rád čtu vaše deníky
Na Miladě a na Makové hoře jsem byl před páru lety s kamarádem, už se tam spolu nikdy nevrátíme...

Honda_2021 (5) napsal 06.05.2022 v 07:58

Hezká trasa. V Dolních Hbitech je údajně nový majitel a už to tam bohužel není takové, jako ještě před rokem

jiřus69 (11) napsal 06.05.2022 v 00:06

Moc pěkné fotky

Hyacint (43) napsal 05.05.2022 v 23:37

Hezký výlet, pěkně napsaný.

Pupi04 (42) napsal 05.05.2022 v 22:28

Pěkná cesta a hezké povídání

r13 (1) napsal 05.05.2022 v 21:04

elvis78 (140) napsal 05.05.2022 v 20:54

Krásné fotky, jako vždy zdravím od ohně a opékání buřtů, s tekoucími Postřižinami

• Mykoprůzkum

1.7.2023 366 km Jak už jsem se párkrát zmínil, moje žena a věrný batůžek Kačka je vášnivá mykoložka. Na větší sběr hub sice nemá cenu jezdit na motorce, ale na průzkum terénu (abychom na podzim věděli kam vyrazit) t

Vloženo: 01.10.2023
    Uskutečněno: 01.07.2023
    Tachometr: 121910km
  • Všednodenní odpoledne

12.6.2023 138 km Celou loňskou sezónu jsme kvůli uzavírce nenavštívili Břežanské údolí. Na sklonku roku ho znovu otevřeli. Když jsem dnes přišel z práce dříve než obvykle, uzrála mi v hlavě myšlenka, že bychom mohli

Vloženo: 03.07.2023
    Uskutečněno: 12.06.2023
  • Na chalupu

20.5.2023 288 km Sobotní výlet na chalupu s tvarohovými koblížky a moučnými červy tam a čerstvými vejci zpět.

Vloženo: 08.06.2023
    Uskutečněno: 20.05.2023