Honda CBF 600S (2011)

Vloženo 2.3.2021
Aktualizováno 3.4.2024

Schuberth C4 Pro Helmet + handsfree SC1

Vloženo: 25.04.2022, Uskutečněno: 25.04.2022, Zhlédnuto: 20x

Bylo na čase pokročit a pořídit novou helmu .

Do výběru se mi dostaly tyto kousky:
HJC RPHA 70 Kroon MC1SF
SCORPION EXO-1400 AIR
Schuberth C4 Pro

U "Šubrtky" mě zaujalo zpracování, pozitivní recenze, vyklápění (nosím brýle) a integrované handsfree, které nikde netrčí.

Koupil jsem přes web velikost L (jako vždy), a ta mrcha mi byla kupodivu malá. Nevydržel bych s ní na hlavě ani 5 minut jak tlačila. Vůbec jsem měl problém do ní vlézt. Takže zásilka zpět k prodejci a nová objednávka velikosti XL. Ta přišla do pár dnů a naštěstí sedla. Snad se moc nevymačká, protože nic mezi L a XL není .

K helmě jsem pořídil i handsfree Schuberth SC1. jeho integrace v helmě je prostě parádní věc!

Ale zpět k samotné přilbě. Celkově působí velmi precizně vyrobená, na hlavě mi nyní sedí také komfortně a kvalita výplně luxusní. Brýle se vejdou bez problémů a již integrovaná sluchátka vůbec nepřekáží, protože jsou dostatečně zapuštěná. (není vždy pravidlem) Plexi a sluneční clona jdou vcelku zlehka, nevím jestli se na křivém povrchu cest nebudou sami sklápět, ale jinak nemám zatím co vytknout.
Pinlock, těsnění proti vodě, vše parádní.

Osadil jsem handsfree SC1 (výrobce SENA) a s firmware 2.0.1 byly telefonní hovory trochu přebuzené. Nahodil jsem proto poslední firmware (2.0.5), nastavil zvuk na HD kvalitu a pak už bylo vše v naprostém pořádku. Jednotka dokáže komunikovat s více zařízeními, v mém případě to bude telefon (pro volání) a druhý telefon jako navigace.
Zatím vše vypadá ok, jestli se časem ukáží nějaké potíže se teprve uvidí.

Recenzi napíšu až vše vyzkouším pořádně na cestách. Teď je ještě brzy.

• LEDky Osram H7 + W5W

Podlehl jsem kouzlu nových LEDek od Osramu. :-) Jeho sada H7 "homologovaných" LEDek je sice extra drahá, ale při spotřebě 16W / LEDku a svítivosti o 230% vyšší než mají halogeny jsem neodolal a sadu pořídil. Chtěl js

Vloženo: 06.06.2024
    Uskutečněno: 06.06.2024
  • Nové bačkory

Včera jsem nasadil nové pneu (Bridgestone Battlax BT023 jako dříve), protože až se jaro zeptá ... :-) Také proběhlo čištění a mazání řetězu. Brzdové desky vypadají, že ještě něco vydrží, tak uvidíme jestli dají ještě t

Typ: Údržba
    Vloženo: 03.04.2024
    Uskutečněno: 03.04.2024
  • Malá projížďka a výměna oleje

Počasí přálo a i když je jaro ještě daleko, trochu jsem Berunu provětral (je to po té pauze vážně radost !), vyměnil olej a filtr. Co jsem vloni do motorky nalil, to jsem dnes vylil, neubyla ani kapka. :-DD Každ

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 10.02.2024