Yamaha Tracer 9 / 900 (2021)

Vlastník stirlling
Vloženo 20.7.2021
Aktualizováno 26.8.2021

Lipno(Frymburk)/Rakousko/Německo (21.-24.8.2021)

Vloženo: 02.09.2021, Uskutečněno: 21.08.2021, Stav tachometru: 1617 km, Zhlédnuto: 17x , Bod zájmu: Rossfeld Panoramastrasse

Naše první krátká "víkendová" dovolená. Hlavním bodem zájmu o kterém jsem přemýšlel již nějaký čas byla vysokohorská silnice Rossfeldstrasse. Jelikož je od nás poměrně vzdálená, museli jsme si to naplánovat tak, že někde přespíme. Jako jako nejlepší bod pro přespání jsme si vybrali Lipno respektive Frymburk s tím, že si prohlédneme také jeho okolí.

Píše se sobota 14:00 dne 21.8.2021, den odjezdu... (Počasí slibuje krásný den.)
Po lehkém obídku navlékáme motorkářské věci a usedáme na naši již nachystanou Yamahu Tracer 9 GT neboli našeho KÁMA, tak mu říkáme. Vyrážíme směr Frymburk, kde se hodláme ubytovat. Zadávám tedy trasu do navigace, jelikož jsem předchozí den jel autem a vyhýbal se placeným úsekům a nepřepnul jsem si to zpět, jedeme více než půl cesty mimo placené úseky až poté mi to došlo a upravil jsem trasu. Nevadí alespoň jsme se kouli někde, kde jsme ještě nejeli. Cesta i tak celkem ubíhala a po 4 hodinkách dorážíme do Frymburka, je 18:00 a my se ubytováváme, což zabralo asi hoďku. Je hezké počasí a tak ještě už po svých vyrážíme na obhlídku městyse.

Neděle - někdy po ránu dne 22.8.2021, vyrážíme za hranice... (Dle předpovědi počasí by mělo k večeru začínat pršet.)
Den, kvůli kterému jsme vlastně primárně na celý tento výlet "dovolenou" vyrazili. Vyrážíme za hranice, hlavní cíl byl Rossfeldpanoramastrasse. Jelikož ale nebyly moc hezké vyhlídky na počasí, tak jsme si dali cíl Linz. Cesta hezky ubíhala, super silnice a nejvyšší povolená rychlost mimo obec 100km/h - paráda. Po hodince jsme dorazili do Linzu, pokoukali jsme po okolí trochu se občerstvili a mrkly na vývoj počasí - vypadalo slibně a tak jsme udělali zásadní rozhodnutí, a to takové že náš výlet dotáhneme až do našeho prvopočátečního cíle, ať to dopadne, jak to dopadne... Usedáme tedy na našeho KÁMU a vyrážíme směr Slazburg. Zadávám trasu do navigace mimo dálnice (nechtěla se mi kupovat dálniční známka) vždyť přeci mimo obec se může kilo... no omyl až na pár výjimek bylo skoro všude omezení mimo obec 70-80 km/h. Ale byl super provoz... byla neděle a rakušáci moc nejezdili, celkově nám přišlo, že jsou snad všici rakušáci někde zalezlí nikdo venku, kromě měst jsme na vesnicích nepotkali ani živáčka. Jen v mekáču jich pár bylo, dali jsme rychlí oběd ještě před Salzburgem a pokračovali dále. Mimochodem jsem ještě vůbec nezmínil, že po cestě mezi Linzem a Salzburgem jsme měli již na dohled krásně se rozpínající Alpy a při příjezdu k Salzburgu byly už i před námi. Fakt krása byly jsme ohromeni, jelikož jsme zatím moc cest kamsi daleko neuskutečnili, vlastně toto byla moje i přítelkyně první po dlouhých letech. Přesně pro tyto okamžiky jsme si našeho KÁMU pořídili. Projeli jsme tedy krásným městem a mířili dál k našemu cíli, který byl již na dohled. Počasí bylo zatím stále hezké i když občas se to nehezky mračilo. Míjeli jsme krásně skaliska po super silnicích široké s dobrým povrchem a každou chvilku nějakou zatáčkou až k vrcholu Rossfeldu - náš cíl. Po téměř asi 4 hodinách jízdy jsme konečně dorazili na místo a tu krásu kolem jsme si užívali, výhled byl nádherný a věřím, že většina z Vás, kdo toto čte již něco podobného zažila a viděla na vlastní kůži, takže víte!
No nic netrvá věčně a tak i my jsme se museli vydat z tohoto nádherného místa zpět "domů" do našeho penzionu. Cesta se nesla v podobném duchu jako předtím jen s pár drobnými změnami... Alpy byly napravo a od Lipna šel velký dešťový mrak... Dostihl nás někdy na konci Welsu směrem na Linz a nepřestal nás pronásledovat až do Frymburku. A jelikož se i setmělo, my samozřejmě neměly nepromoky(chyba!!!) a teplota byla někde kolem 13°C, tak jsme dorazily celý promáčený a zmrzlý. Díky bohu ale celý a za to jsem byl v tu chvíli nejvíc rád! Když jsme tyto okolnosti po chvilce vstřebaly, tak jsme si ale řekly, že i tak ten výlet za to stál!

Pondělí po ránu dne 23.8.2021, den chillu na Lipně... (Počasí - občasné přeháňky)
Jelikož jsem už kdysi dávno na Lipně byl na rodinné dovolené chtěl jsem navštívit staré místa, které si pamatuji, ukázat a projít je s přítelkyní. Tento den jsme toho moc nenajeli v celku asi 22 km jen po okolí. Prvně jsme navštívili místo, kde dříve stávali chatky ve kterých jsme byly ubytováni - dnes zbyla jen stavební parcela a něco se tam staví. Dále jsme vyrazili na stezku korunami stromů - lanovkou tam i zpátky. Než jsme vůbec vyrazili nahoru lanovkou tak jsme prvně zmokli - jen lehounce. Pak nám ale vyšla chvilka počasí, kdy nepršelo a tak jsme prošli již zmiňovanou stezku - pro přítelkyni to byl i takový bobříček odvahy jelikož nemá ráda výšky nicméně od lanovky až po vrchol stezky to zvládla bravurně. Následoval přesun zpět dolů a obídek v restauraci u Bobovky, kde jsme si dali steaky z grillu já vepřový, přítelkyně kuřecí a oba byly vynikající i když z dřívějška si pamatuji, že dělali krkovičku na grillu a to bylo žrádlo. Nicméně stále dobré. Ještě jsme se svezly na bobovce - no když už jsme tam byly nemohly jsme vynechat navíc přítelkyně je miluje. Poté jsme se na nějaký čas odebrali k pláži na Lipně a prošli si marinu a okolí, koupat se bohužel pro nás nešlo jelikož na nás byla zima. Všehovšudy se tam koupala jen jedna nějaká otuželkyně. Opět jsme trochu zmokly- nic hrozného pod střechou. A vydali se ještě k hrázi, kde jsme pro změnu co...??? také zmokli. Nicméně i tak suproš den a následoval opět přesun na penzion. Kde jsme již jen chillovaly a pomalu se balily na zítřejší cestu domů.

Úterý brzo ráno(9:00) dne 24.8.2021, den odjezdu... (Počasí - velký špatný)
Už od rána pršelo a my věděli, že se opět dešti nevyhneme, no nevím, co bych o tomto víc psal cesta zpět nebyla ideální a to vůbec. Mokly jsme až někam k Benešovu. Přítelkyně ani nedutala byla jí zima a byla opět promočená. Ale zmákli jsme to a dokonce to ani jeden z nás neodmarodil.

No abych to shrnul za každým velkým i malým dobrodružství je kopec odříkání! Naše hodnocení výletu - dovolené bylo vesměs pozitivní a dali bychom to klidně znova. I když možná by jsme měli malou prosbu pro příště o trochu lepší počasí, děkujeme.