Yamaha Tenere 700 (2019)

Vlastník Fasces
Vloženo 14.9.2019
Aktualizováno 27.6.2024

Vloženo: 29.11.2020, Uskutečněno: 29.11.2020, Zhlédnuto: 54x

Proběhla výměna krytu pod motor. Originál byl dobrý, ale měl jednu slabinu. Držel jen na čtyřech bodech, tudíž byl více náchylný na velké rány. Časem, když dostával hodně ran, začal jsem přemýšlet o výměně. Potřeboval jsem kryt, který je uchycen na více bodech (Camel má uchycení vzadu jako pátý bod) a zároveň ochrání i přepákování zadního pérování. Zakoupeno na stránkách camel-adv.com
Uvidíme časem, jestli kryt ochrání to, co má a splní moje očekávání.

Aktualizace 10.1.2022
Kryt motoru je hodně bytelný a vydrží hodně. Nejvíc mi vyhovuje, že je zakryté i přepákování. Moc výrobců to tak nemá.
Jen musím upozornit, že může nastat malý problém, když budete mít zvednutý blatník. Kryt motoru je nižší a při jízdě na blátivém povrchu se za ním zachytává hodně bláta. Dobré ale je, že je okolo krytu hodně místa a je snadné vše umýt vapkou. Na přední část krytu z vnitřní strany jsem nalepil nerezovou síťku a tím jsem trochu zamezil létání špíny skrz díry v krytu.

• Přehrání ECU

Přehrát software v řídící jednotce jsem si nechal spíše ze zvědavosti. Od kamarádů, co mají také Tenérky, jsem slyšel, že je to skutečně znát. Se svým motorem jsem byl spokojen a stačil mi, ale rád zkouším nové věci a za

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 03.09.2024
    Uskutečněno: 03.09.2024
  • Servis 40 tis. km

Velký servis jsem se tentokrát rozhodl udělat v Yamaha Štěrboholy. Mám to kousek od domova a když mi tam montovali před nedávnem nový podvozek (zde) dohodli jsme se, že na 40ku přijedu právě k nim. Na výsledek jsem byl v

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 02.07.2024
    Uskutečněno: 02.07.2024
  • ABS Off-Road Dongle, LSK

Česká firma LSK vyrobila dongle ABS se všemi funkcemi, které by Tenérka měla mít už od výroby. O produktu vím delší dobu. Jen jsem čekal, jak skončí zkoušky a testování funkčnosti. Když motorka stojí, dongle umí vypnout

Vloženo: 30.05.2024
    Uskutečněno: 30.05.2024