Honda PCX 125 (2016)

Vlastník trekr
Vloženo 12.5.2019
Aktualizováno 11.8.2020

Vloženo: 10.08.2020, Uskutečněno: 09.08.2020, Stav tachometru: 8055 km, Zhlédnuto: 18x

Po dlouhé době jsme se se Standou a Jardou domluvili na delší vyjížďce.
Setkání se uskutečnilo ve Frýdlantě nad Ostravicí na benzínové stanici.
Pozdravili jsme se a vyjeli směrem na Frýdek-Místek. Projeli jsme Sviadnov, Žabeň a Paskov. Za rybníkem Kuboň jsme odbočili na Novou Bělu. Cesta probíhala dobře, provoz byl mírný. Cestou jsme narazili na opravy komunikace a stáli jsme na světlech.
Do Klimkovic jsme nakonec dojeli. V Klimkovicích jsme odbočili na komunikaci č. 647, která nás dovedla do Ostravy. V Ostravě jsme projeli tři kružáky a po komunikaci č. 469 jsme jeli do obce Děhylov. V Děhylově jsme odbočili na Dobroslavice. V Dobroslavicích jsme se zastavili u kaple sv. Jana Nepomuckého z roku 1876. Dříve zde stávala zvonice se sochou sv. Jana. Pořídili jsme foto a jeli dále do Jilešovic. Přes silniční most jsme dojeli až k Kozmickým ptačím loukám.
Je zde pozorovatelna, která nabízí výhled na zamokřené louky, kde lze spatřit volavku bílou, orla mořského, čápa bílého apod.
Potkali jsme zde místního člověka, který nám udělal přednášku o této oblasti.
Po přednášce jsme se vrátili ke skútrům a odjeli do Jilešovic. Z Jilešovic jsme pokračovali na Háj ve Slezsku, kde jsme odbočili k jezeru. Mysleli jsme si, že se zde okoupeme, ale voda byla zelená. Tak jsme posvačili a domluvili jsme se, že pojedeme do Hrabyně na památník II. sv. války. Památník vznikal 10 let, byl otevřen v roce 1980. Umístění je symbolické, protože v dubnu 1945 zde probíhaly nejtěžší boje Ostravské operace. Stěny památníku jsou pokryty destičkami se jmény vojáků padlých při této operaci. Vedle budovy jsou vystavené exponáty techniky, která bojovala za II. sv. války.
V restauraci u památníku jsme si dali oběd a po občerstvení jsme vyrazili na zpáteční cestu.
Přes Velkou Polom, Dolní Lhotu a Vřesinu jsme dojeli do Klímkovic.
Dále jsme pokračovali přes Jistebník na Starou Ves, kde jsme museli odbočit doprava na Petřvaldík, jelikož zde byla uzavřena silnice.
V Petřvaldu jsme se rozloučili. Jarda a Standa jeli společně domů na valachy a my jsme s partnerkou jeli domů do Frýdlantu. Cestou jsme se zastavili u dcery, která nám porodila krásnou vnučku Isabelku.
Cesta až na objížďky proběhla dobře. Všichni jsme dojeli domů.
Moje Honda PCX 125 měla spotřebu 1,9 l na sto km při obsazení dvou osob.
Děkuji Standovi i Jardovi za účast na skvělém výjezdu a těším se na další výjezd do okolí.
Ahoj všem nadšencům jako jsme my. Zdeněk.

SlimM (48) napsal 11.08.2020 v 08:51

Krásná místa.

• Veterán muzeum Podlesí a okolí.

Zase jsme vyjeli. Předpověď ukazovala krásný slunný den a minimálně 22 st.C. Vyjeli jsme z Frýdlantu nad Ostravici po silnici č. 483 do města Frenštátu pod Radhoštěm. V Kunčicích pod Ondřejníkem jsme minuli zajímavou ro

Vloženo: 17.09.2023
    Uskutečněno: 17.09.2023
  • Nedělní vyjížďka.

Dobrý den motorkáři. Díky krásnému teplému počasí jsme se rozhodli, že vyjedeme do okolí Nového Jičína konkrétně na zříceninu hradu Starý Jičín. Vyjeli jsme z města Frýdlantu nad Ostravici po silnici č. 483 do města

Vloženo: 16.08.2023
    Uskutečněno: 13.08.2023
  • Krásy v okolí vodních nádrží.

Dobrý den motorkáři. Po delší době zase vyjíždí naše skupina skútristů na vyjížďky po našem krásném kraji. Dali jsme si sraz na benzínové pumpě ve Frýdlantě nad Ostravici. Po 20 minutové diskuzi a kávičce jsme vyjeli smě

Vloženo: 19.07.2023
    Uskutečněno: 19.07.2023