Simson S 51 Enduro (1989)

Vlastník Greedy
Vloženo 26.9.2017
Aktualizováno 10.4.2020

Vloženo: 19.05.2020, Uskutečněno: 05.05.2020, Zhlédnuto: 14x

Jelikož už téměř přestal řadit , museli jsme zasáhnout a rozebrat spojku .

Částečně vlastními zkušenostmi s opravami, částečně s příručkou a částečně podle německých nadšenců na YT jsme se postupně dostaly až k samotné spojce a lamelám.
Youtube

Původně jsme koupili pouze sadu lamel, ale kvůli jedné rozpadlé (viz fotka), se vybrousila jedna z plechových lamel, kterou jsem musel ještě dojet dokoupit.

Po zpětném smontování a ladění výšky řadičky, protože na poprvé jsem ji ještě v životě netrefil, zase řadí "skoro jako nový". Co mě ovšem překvapilo nejvíc je, že vyměněné lamely byly pravděpodobně ještě původní, jelikož mám jeden z posledních kusů z roku 89.

• Dopolední výhledy a kešky

Tak jsem se dneska probudil trochu později a dostal jsem chuť se trochu provětrat a otestovat vyčištěný výfuk. B-) Upřímně, částečně proto, že jsem dětinský a chtěl jsem najít konečně jednu kešku v nedaleké vesnici, k

Vloženo: 19.05.2020
    Uskutečněno: 19.05.2020
  • jarní vypalování výfuku

Zase jednou po roce, jsou tu...karbonové saze ve výfuku. :-D Nic náročného, povolit pár šroubů od krytu výfuku a samotných objímek, oddělení koncovky od hlavní části, vyndání vložky výfuku a připravení pomůcek (plec

Typ: Údržba
    Vloženo: 19.05.2020