Honda VFR 1200X Crosstourer (2012)

Vlastník DrLecter
Vloženo 1.4.2017
Aktualizováno 13.3.2024

Vloženo: 16.05.2020, Uskutečněno: 01.08.2017, Zhlédnuto: 13x

2017-08: 5600 km, Moje první Alpy:
1. den: Praha – Český Krumlov – (úžasný úsek rychlých zatáček) – Vyšší Brod - Linz - (nudný přesun) – Attersee (skvělé koupání) – PostalmStrasse (nádherný horský úsek plný utažených zatáček horským údolím podél řeky a přes kopečky, platí se mýtné 3,50 €, doporučuji) – Abtenau (nocleh)
2. den: Abtenau – Taxenbach (pozdější ubytování) – Grossglockner Hochalpenstrasse (tam až do Lienzu a zpět, se zajížďkou cestou tam na Edelweissspitze a Kaiser Franz-Josef Hoehe, výlet na celý den, mýtné 25,50 €, doporučuji) – Taxenbach (nocleh)
3. den: Taxenbach – Schladming – Liezen (příšerný přesun za hustého deště v nepromokách) – Palfau - (již bez deště nádherný úsek plný rychlých zatáček údolím podél horské řeky) – Mariazell – (pokračování úžasného úseku plného zatáček, dokonalé vyžití, doporučuji) – Neustift bei Scheibbs (nocleh)
4. den: Neustift bei Scheibbs – Ybbs an der Donau – České Velenice – Třeboň – Bechyně – Praha
Cesta sestavená z úseků dle doporučení různých cestopisů zde na Motorkářích, výhradně mimo dálnice (kromě placených úseků mýtného viz výše), celkem 1365 km. Ubytování 2x objednáno předem přes Booking, poslední noc na blind zcela bez problémů. Zážitky nebyly vždy jednoznačně pozitivní, ale určitě intenzivní (koupání v Attersee, výjezd na Abtenau přes Postalmstrasse vs. déšť a vichr na Glockneru, zácpy v hustém dešti cestou na východ
Gumy Michelin Anakee III, letos dojedu, na příští sezónu budou nové, s těmito celkem spokojenost, ale po pročtení několika recenzí (např. https://www.az-pneu...8-2015-110-80-19-153 s poměrně přesnou charakteristikou chování) příští rok zkusím určitě jiné. Po náročném tréninku v Alpách a větším sblížení se strojem patrné postupné zrychlení a zlepšení techniky jízdy v zatáčkách. A i když je tempo o něco svižnější, spotřeba se stále drží do 6 l. Co mi stále nejde, je otáčení v malé rychlosti na místě. Letos mi to už potřetí upadlo – tentokrát ulomená páčka spojky + levá stupačka. Naštěstí autorizovaný prodejce Honda i Louis byly cestou v nedalekém Linci, nákup ND a oprava na místě, cena však nemalá.
Jinak nadále přetrvává nadšení a spokojenost, mašina šlape, jak má, motor krásně přede, síla záběru je návyková, i naložená nemá s ničím problém (jen občas se mnou

• Rozloučení s Crosstourerem

Super motorka, jezdil jsem na ní 7 sezón, najel skoro 50 tis. km. Ale je třeba jít dál. Čeká na mě nové BMW R 1300 GS :-DD

Typ: Prodej
    Vloženo: 14.04.2024
    Uskutečněno: 13.03.2024
  • Dolomity & Lago di Garda

2023-08+09 Dolomity & Lago di Garda podruhé: 1. den: Praha – Strážný – Chiemsee – Kitzbühel – Mittersil 2. den: Mittersil – Felbertauernský tunel – Defereggental – Staller Sattel (Passo di Stalle 2052 m) – Kronplatz

Typ: Dovolená
    Vloženo: 11.04.2024
    Uskutečněno: 28.08.2023
  • Sardinie

2023-05 Sardinie podruhé: 1. den: Praha – Strážný – Steinach am Brenner 2. den: Steinach am Brenner – Livorno (přes noc trajekt do Olbie) 3. den: Olbia – SS125 Tortoli – SS198 – SP8 – Cabras 4. den: Cabras – okruh

Typ: Dovolená
    Vloženo: 11.04.2024