Jawa 500 OHC (1958)

Vlastník Křesťan
Vloženo 1.9.2012
Aktualizováno 23.9.2023

Vloženo: 04.12.2019, Uskutečněno: 25.08.2018, Zhlédnuto: 14x

Po několika letech jsem se odhodlal vypravit se s Jawou na JGJ kde jsem kdysi dosáhl oslnivého úspěchu. Ač obvykle jezdím v pátek večer, vydal jsem se na cestu až v sobotu tedy v den závodu. Motorce se moc do cvalu nechtělo, na dálnici se trochu rozpohybovala ,ale jak jsem sjížděl před Tachovem z dálnice a zavřel plyn, tak zdechla. Skákal jsem na tom až do zemdlení, už jsem to chtěl vzdát a pak chytla. Na místo dění jsem dorazil na poslední chvíli, nebyl ani čas se se všemi přivítat a už se jelo. Krátce před startem se spustil déšť a to nemá moje jawička ráda. Protože závod je v podstatě jízda pravidelnosti s plněním úkolů, startuje v daném pořadí ve stejných intervalech. Když jsem přišel na řadu já Stroj odmítal opět nastartovat. Po dlouhém přemlouvání ale Jawa zase čapla. Odstartoval jsem do závodu. Vyjel jsem opatrně, sinice byla mokrá. Asi po kilometru motorka přestala jet. Odtlačil jsem jí na odbočku do lesa, tak aby nebyla vidět z hlavní cesty a za hustého deště jsem na ní skákal až do naprostého vysílení. Když přestali kolem jezdit závodníci a já vyčerpal všechny finty kterými se chcíplá Jáwa probouzí k životu, přitlačil jsem jí potupně na start. Domluvil jsem si přespání v penzionu U soudku. S odvozem stroje se mi nakonec nabídl jeden týpek z okolí mého bydliště. Večer za mnou přijela ještě manželka s nejmladším synáčkem. Druhý den odpoledne jsme to naložili a jeli domů. V garáži jsem na motorku hodil deku, s tím že jí nechci tak půl roku vidět, než mě přejde zlost.

• Výbrus válce a trocha trápení okolo

Po závodě už mi Jawa na oba válce nechytla. Když jsem sundal hlavu bylo vidět že ventilová sedla zasluhují pozornost a ve válci jsou rýhy. Naopak vodítka a ojnice byly v pořádku. Ventily mi dal dokupy Lewis. Bohužel jse

Typ: Oprava
    Vloženo: 01.06.2024
    Uskutečněno: 01.06.2024
  • Hot Rod dragstrip contest vol 11.

"Nazdar Outsideře" Tak mě zdravil Ivan, když mi volal, hned jak se vrátil na jaře z Ekvádoru. Bylo to od něj dost troufalé, protože mě na dráze dosud nikdy nepředjel. Tak jsem se na naší sprinrérskou konfrontaci opavdu t

Vloženo: 24.09.2023
    Uskutečněno: 09.06.2023
  • Hot Rod dragstrip contest vol 10.

Když jsem zvítězil, nastala dvouletá pauza vynucená koronou. Další dva roky se závod nejel a tak bylo dost času na vylepšování. Bylo mi líto neřadit čtyřku která má nejmenší ztráty při otáčení v převodovce, protože jde o

Vloženo: 10.07.2022
    Uskutečněno: 12.06.2022