Jawa 500 OHC (1958)

Vlastník Křesťan
Vloženo 1.9.2012
Aktualizováno 23.9.2023

Vloženo: 26.11.2019, Uskutečněno: 09.06.2017, Zhlédnuto: 10x

Opět se přiblížil čas závodů a protože mi před rokem unikl bronz jen o dvě setiny vteřiny, nechtěl jsem nikoho nechat na pochybách že jsem Jawu stavěl aby vítězila. Pohrál jsem si řazením a na páku jsem navařil stavitelný doraz, jak jsem to okoukal v jedné staré motokrosové příručce a světe div se konečně to začalo řadit jak se patří. V týdnu před závody jsem si vzal zase dovolenou, makal jsem na tom to noci. Jednou mě přišel navštívit do garáže i můj nestraší syn v pyžamu, že nemůže usnout Cítil jsem že motorka je připravená na závod o něco lépe než před rokem. Do Žihle na dráhu jsem se vydal v pátek dopoledne. Nářadí a stan už jsem tam měl. Do cíle jsem však nedojel. 5km před Žihlí se mi uklepal kabel od baterky. Naštěstí jel kolem Špacír, který pro mě poslal Dušana s dodávkou. Závadu jsem odstranil ještě v pátek. Do sobotního závodu jsme startovali v kategorii pouze 3 stroje Žádná další Jawa na startu nebyla. Oba soupeři byli obsahově přez 1200ccm. Už v rozjížďce to ale vypadalo nadějně. Po druhé měřené jízdě mi prasknu držák olejové nádrže ta klesla dolu a vyzkratovala eletriku. Vyměnil jsem pojistku a nádrž k rámu jsem přivázal tkaničkami, které jsem narychlo vyšněroval z tenisek. Na startu do třetí jízdy mi motorka chcípla a nechtěla chytit. Skákal jsem na tom asi minutu, už to vypadalo bledě. Nakonec jsem zjistil že jsem si v tom štresu nepustil benzín. Jakmile motor naskočil davy na startu propkuli v jástot Lewisovi ale nakonec během závodu vyskočil kvalt a tak z toho nakonec bylo druhé místo. Nebýt zmatků v započítání časů možná bych se umístil na špici. Ale rozhodně nejsem ten typ co by "Trval na opakování ceremoniálu" Byl jsem nadšený, všichni viděli že moje OHCčko může prohánět i ty nejrychlelší stroje na dráze. Jawa domů dovezla první věnec.

• Hot Rod dragstrip contest vol 11.

"Nazdar Outsideře" Tak mě zdravil Ivan, když mi volal, hned jak se vrátil na jaře z Ekvádoru. Bylo to od něj dost troufalé, protože mě na dráze dosud nikdy nepředjel. Tak jsem se na naší sprinrérskou konfrontaci opavdu t

Vloženo: 24.09.2023
    Uskutečněno: 09.06.2023
  • Hot Rod dragstrip contest vol 10.

Když jsem zvítězil, nastala dvouletá pauza vynucená koronou. Další dva roky se závod nejel a tak bylo dost času na vylepšování. Bylo mi líto neřadit čtyřku která má nejmenší ztráty při otáčení v převodovce, protože jde o

Vloženo: 10.07.2022
    Uskutečněno: 12.06.2022
  • HotRod dragstrip contest vol.9

Jawa byla stavěná k tomu, aby vítězila na dráze. Tak že když dva roky po sobě berete stříbro, úplně Vás to už netěší. Před třemi lety jsem dostal od kamaráda lahev Passport whisky, řekl jsem mu tehdy, že si jí otevřeme n

Typ: Sraz
    Vloženo: 08.12.2019