Honda VT 750C Shadow (2010)

Vlastník SlimM
Vloženo 11.4.2016
Aktualizováno 20.7.2020

Vloženo: 06.08.2019, Uskutečněno: 29.07.2019, Zhlédnuto: 11x

271 km

Víc, než dva dlouhé týdny jsme nevyjeli. Je buď vedro k padnutí, nebo hrozí bouřky, či přeháňky, případně máme nějakou neodkladnou práci. Prostě se nedaří. Dnes ale všechno klaplo a můžeme na celý den vyjet.

Naprosto bez cíle vyjíždíme směrem na západ od Prahy. Po chvíli jízdy mě napadlo, že už jsme delší čas neprojeli Svatý Jan pod Skalou – jedno z nejkrásnějších míst v širokém okolí. Po něm míříme do Berouna a Králova Dvora. Odtud to stáčíme k jihu. Kličkujeme po malých silničkách do Hostomic, projíždíme sedlem mezi Plešivcem a Pískem. Silnice 118 s krásným, novým asfaltem nás vede přes Příbram až na strakonickou 4. Nejedeme po ní dlouho (na náš vkus je příliš rušná). Odbočujeme směrem k Orlické přehradě. U Bohostic nás zaujala cedule lákající k posezení v restauraci. Jelikož je krátce po poledni, využíváme příležitost a sjíždíme z hlavní silnice. S klidným svědomím můžu říct, že v restauraci „U čerta“ jsem ochutnal nejlepší kulajdu v mém životě.

Po jídle pokračujeme přes Orlík dále na východ. Libujeme si, jaké jsou ideální podmínky. Teplota lehce nad 25 stupňů, slunce zalezlé za mraky, bezvětří a suché silnice. U Sedlece-Prčice objíždíme uzavírku silnice. Ve Voticích si dopřáváme malou občerstvovací a odpočinkovou přestávku. Po obědě na nás totiž padla únava a spát za řídítky prý není dobrý nápad!

Pro návrat domů si nastavuji navigaci s průjezdem oblíbených zatáček na 114. Tentokrát nedrbu jen podpatky, ale dvakrát dokonce škrtám stupačkami, až Kačka překvapením nadskočila. Víc už to klopit nejde.

Směrem k Praze vidíme, že prší a kolem Slapské přehrady jsou mokré silnice. Nám se ale daří dojet domů bez jediné kapky. Teprve když tlačím motorku do garáže, spustil se déšť. Lepší načasování jsme si nemohli přát!

• Mykoprůzkum

1.7.2023 366 km Jak už jsem se párkrát zmínil, moje žena a věrný batůžek Kačka je vášnivá mykoložka. Na větší sběr hub sice nemá cenu jezdit na motorce, ale na průzkum terénu (abychom na podzim věděli kam vyrazit) t

Vloženo: 01.10.2023
    Uskutečněno: 01.07.2023
    Tachometr: 121910km
  • Všednodenní odpoledne

12.6.2023 138 km Celou loňskou sezónu jsme kvůli uzavírce nenavštívili Břežanské údolí. Na sklonku roku ho znovu otevřeli. Když jsem dnes přišel z práce dříve než obvykle, uzrála mi v hlavě myšlenka, že bychom mohli

Vloženo: 03.07.2023
    Uskutečněno: 12.06.2023
  • Na chalupu

20.5.2023 288 km Sobotní výlet na chalupu s tvarohovými koblížky a moučnými červy tam a čerstvými vejci zpět.

Vloženo: 08.06.2023
    Uskutečněno: 20.05.2023