Yamaha XV 535 Virago (1994)

Vlastník tatíkPé
Vloženo 6.11.2012
Aktualizováno 19.4.2013

Vloženo: 21.07.2019, Uskutečněno: 25.05.2019, Zhlédnuto: 31x

Areál československého opevnění v Šatově
pěchotní srub MJ–S 3 „Zahrada“
Areál československého opevnění v Šatově s pěchotním srubem MJ–S 3 Zahrada se nachází na jižním okraji městyse Šatov.
Veřejnosti přístupný objekt stálého těžkého opevnění je unikátní svým plánovaným využitím československou armádou po druhé světové válce při předpokládaném vypuknutí tzv. studené války.

Stavba srubu začala 15. června 1938 a betonáž proběhla ve dnech 22. až 30. srpna 1938. Do září roku 1938 se srub nepodařilo stavebně dokončit. Po druhé světové válce armáda objekt stavebně dokončila. Od roku 1960 se stal novou zbraní srubu, upravený tankový kanón ráže 85 mm vz. 44 ze středního tanku T-34/85 (zaveden jako pevnostní kanón PvK vz. 44/59, který byl vyroben v počtu 20 ks). Armáda objekt využívala až do konce roku 1999.

Rekonstruovaný srub je uveden do podoby z osmdesátých let 20. století. Ve srubu je instalována pevnostní výzbroj – dva pevnostní kanóny, těžké a lehké kulomety a další důležitá výbava. V blízkosti srubu se nachází také 9 m vysoká strážní věž, replika domku pro celní stráž a pasovou kontrolu z roku 1938 a prvky protitankových překážek.

Zub47 (2) napsal 06.08.2019 v 02:02

shumi-p (0) napsal 28.07.2019 v 00:18

pěkný

SLAY (849) napsal 25.07.2019 v 23:11

koukám jak to tam vylepšili proti minulosti ,pěkný

cmelda222 (1) napsal 24.07.2019 v 21:32

Ahojky jihomoraváci,... pěkně trajdáte po krajině a koukáte i do minulosti.
Tatíku, měli tam aj wifinu ? pozdravuj doma i kolem dokola. čus a zase někdy někde

JirkaMetal (1) napsal 23.07.2019 v 12:29

Moc pěkný.

Kawadědek (3) napsal 22.07.2019 v 00:22

Péťo, děkuju za Tvůj zápis. Pěkné vědět, že kamarád dá "něco do placu" zajímavého. Vím o Tobě, tvých příspěvcích. To znamená, že mám informaci, že kamarád "žije", užívá si a dá to do placu. Dík serveru Motorkáři alespoň vím, že si kamarád užívá a dá to vědět. Po celý rok a né jen jedenkrát, dvakrát do roka. A to málo kdo pochopí, že by si měli kamarádi takhle díky serveru být blíž a informovat se, jak u nich jde život. I kdyby to měla bejt nějaká zaznamenaná příhoda (i klidně bez motorek). Jenže...málo kdo to pochopí. Já vim, jsem důchodce, ale i když jsem byl v práci, stál jsem za tím, že mám kamarády z celé republiky, tak ať vědí, jak žiju (stejně se mi to točí kolem motorek a akcí na motorkách - viz má fotoalba. No a když je blbě? Jedu plechovkou, když něco stojí za to si užít. ) Fuck buck jsem vypustil. Svádí to ke sdílení svých pocitů, problémů, soukromého života.. To nepotřebuju vyzvánět do světa. Pár kamarádů mám a to mi stačí. Nechci bejt rozevlátej, v kdejakým klubu, společenství, skupině.
Jéžiš, to jsem se pěkně vyblinkal s názorama. Ale co naděláš... žijeme a chceme si ještě něco užít. Od důchodu k důchodu si moct dovolit nějakej ten príma zážitek. Asi tak.
Moc zdravím, pozdravuj Janinu a ahoj Ota.
P.s. Jestli se mi podaří rozhýbat rajše, bude nové album, jak jsem byl k Víťovi Mářímu pozvanej na svatbu (taky jsem mu ji fotil). A pře tím jsem pustil týdenný trip po Slovači.

• Hustopeče, mandloňový sad.

Hezký den, tak proč neudělat kolečko po okolí. Vydali jsme se mrknout na mandloňový sad v Hustopečích. A aby jsme taky viděli ještě něco navíc,tak jsme to vzali na Mikulov, Klentnice, Zaječí, Pavlov, Hustopeče a Starovič

Vloženo: 30.07.2019
    Uskutečněno: 27.05.2019
  • Jarní Virago setkání v Rožnově pod Radhoštěm.

Setkání s přáteli ze skupiny CRV v Rožnově pod Radhoštěm. Ještě jednou díky Maro73 za supr organizaci.

Typ: Sraz
    Vloženo: 10.07.2019
    Uskutečněno: 18.05.2019
  • 1. jízda po půl roce

Konečně jsem se dokopal k tomu abych vytáhl motorku z boudy, namontoval baterku a s trochou napětí zmáčkl "start". No, dobře jsem se o ni (baterku) staral, motorka chytla na "první šup". tak tedy poumývat půlroční prach,

Vloženo: 08.05.2019
    Uskutečněno: 08.05.2019