BMW K 1200 GT (2008)

Vlastník Massakra
Vloženo 1.2.2019
Aktualizováno 9.12.2023

Vloženo: 21.06.2019, Uskutečněno: 09.06.2019, Stav tachometru: 32526 km, Zhlédnuto: 11x

9.6.2018

Jsem vyrazil se podívat ( letos ) poprvé do Alp , na méně známe místo ( myslím ) na Stoderzinken z výškou 2047 m.n.m. Chtěl jsem vyrazit už v sobotu ale , počasí v Alpách nebilo vůbec příznivé tak jsem odložil odjezd na Neděli a udělal jsem dobře celí den bylo krásně slunečné počasí. Vyrážím ráno spíše dopoledne , protože jsem zapomněl telefon v garáži a zjistil jsem to až v Plané 5 km tak se vracím zpět pro něj. Zastavuji v Dolním Dvořišti na Hranicích u Pumpy kde dotankuji plnou nádrž vyměním nějaké ty Éčka dám i kávou z automatu. Čeká mě 132 km po dálnici poté sjíždím na 57 Exitu do Města Liezen. První zastávka ( pod Alpami ) a první foto na Bosruck ( 1992 m.n.m ) kde vede dálniční tunel. Dostávám se pomalu do cíle přijíždím do obce Gröbming kde za cedulí končící obce zhruba 300 m je automatická mýtince kde je jednotná cena jak pro auta tak motocykly 13 €. ( Je to zajímavé že cena je stejná a také my příjde i vyšší ale , pro jednou to člověk jistě dá. Po projetí závory na mne čeká krásných 9400 m zatáček a stoupání , je zde potřeba dávat pozor protože cesta je velice úzká tak pro jedno auto. Na hoře je vícero parkovišť já samozřejmě jedu až úplně na poslední možné do výšky 1845 m.n.m. Všude plno sněhu a zeleně. Potkávám dvojici motorkářů podle značky a řeči usuzuji ( Maďaroš ). Od garáže my ukazuje computer 250 km. Pro zajímavost výškový rozdíl mezi hlavní silnicí v obci Gröbming a parkovištěm na Stoderzinken činí 1.124 m. Přezuji se a obleču do pohodlného turistického oblečení a vyrážím na vrchol Stoderzinken ( 2047 m.n.m. ) Dostanu se na vrchol cestou kde jsem se brodil haldami sněhu a vodní břečkou. Krásné panorámata ze všech stran je zde nějaký starší pár ( zřejmě domorodí to turisté ) * starší paní na mne motocykle ja ? * u kříže se nachází kniha kde se píše vzkaz já napsal ( byl jsem tu človíček z Českých Budějovic ) je možné dát drobnou minci jako příspěvek do kasičky. Ještě se tedy pokochám výhledem a jdu dolů zastavuji se ještě níže u kaple Friedenskircherl kde jsou nějaké hodin vydávající každou hodinu nějaký ten zvuk. Dojdu k motorce mám toho docela dost a to mne čeká ještě cesta zpět 250 km. Vyšlap na Stoderzinken v datech délka 4 km * čas 1:25 hod * nastoupá no 245 výškových metrů. Je 15:30 hod a musím už vyrazit zpět abych to stihnul v rozumí čas domů. V Gröbming udělám ještě foto Stoderzinken ( 2047 m.n.m. ) a protějšího Kammspitz ( 2139 m.n.m. ) a letím domů dochází palivo proto natankuji plnou u pumpy v Liezen kde mne pochválí mojí moto místní skútrista co byl zde tankovat. Ještě podotknu že bylo takové vedro že jsem jel z vrcholu Stoderzinken až na Exit 57 jen v tričku i když je to o... Domu přijíždím kolem 23 hodiny jsem úplně vyždímaní a gumoví ale , stálo to za to.

Pár údajů o cestě.

Celková vzdálenost : 496 km
Celkový čas jízdy :6 hodin 12 minut
Získání celkové nadmořské výšky : 4.478 metrů ( 4,5 km )
Průměrná rychlost : 80 km/h
Tankování : 2
Na tankováno benzínu : 20 litrů
Zaplaceno za benzín : 621 kč

• Servis IV.

31.1.2020 Je tu další servisní interval mého BMW. Kromě výměn provozních kapalin bylo uděláno velkého servisu a to GO - kardanu a diferenciálu * Napínák řetězu + řetěz * Seřízení ventilů * Nová baterie *

Vloženo: 01.02.2020
    Uskutečněno: 31.01.2020
  • Výměna Pneu Přední II.

18.9.2019 Proběhla výměna předního pneu značky BRIDGESTONE ( BT-016 ).

Vloženo: 25.10.2019
    Uskutečněno: 18.09.2019
  • Výměna Pneu Zadní II.

7.9.2019 Proběhla výměna zadního pneu značky BRIDGESTONE ( BT-016 ).

Vloženo: 25.10.2019
    Uskutečněno: 07.09.2019