BMW K 1200 GT (2008)

Vlastník Massakra
Vloženo 1.2.2019
Aktualizováno 9.12.2023

Vloženo: 05.05.2019, Uskutečněno: 19.04.2019, Stav tachometru: 26069 km, Zhlédnuto: 17x

Byli před námi Velikonoce krásné 4 dny volna slibovaly pěkné po ježdění na strojích jedné stopy. Plánoval jsem tedy kam vyrazit. Nejprve jsem hledal zde na forum jestli někdo někam náhodou nevyrazí a našel jsem ( kluky z Brna ) ale , z mé hlouposti jsem začal hledat pozdě měli v plánu jet bývalou Jugoslávii a do těchto zemí je lépe jet z Pasem který již nepoužívám. Na tvorbu nového cestovního dokladu bylo již pozdě a nechat si udělat ( rychlokvašku do 24 hodin ) za krásných 6.000 kč bylo jasno. Z díky jsem tedy odřekl účast. Hlavou mně proběhla myšlenka že bych mohl vyrazit do Českého Banátu tak jsem kontaktoval osobu která zařizuje ubytování v 6 Českých vesnicích v Rumunsku. Ta mne obratem odpověděla že zde má jednu rodinu Táborových ve Svaté Heleně dle mích požadavků ( sprchy a polopenze ). Říkám paráda jdu do toho ale , 1 den před odjezdem jsem se díval na předpovědi počasí a zastavily mne ranní teploty které se pohybovali kolem 5 stupňů cesta dlouhá bezmála 1.000 km kterou bych musel odstartovat již v ranních brzkých hodinách někdy kolem 4.00 hodiny abych doputoval v rozumnou hodinu k rodině Táborových ve Svaté Heleně. Na konec i tato volba moto výletu padla a zrušil jsem z omluvou ubikaci.Už jsem nic nepromýšlel a zvolil osvědčenou kombinaci Česko * Slovensko * Polsko. Začal jsem tedy na rychlo hledat nějaké ubikace na Bookingu a našel jsem na východě Slovenska v Obci ( Veľké Revištia ) vzdálené 15 km od Užhorodu pěkný Moto-penzion , pokoj z jedním lůžkem na dvě noci za krasných 637 kč. Také dobrý výchozí bod pro cesty na Ukrajinu jak jsem později hovořil z majitelem ( využívá hodně Českých motorkářů ). * Zaplaceno * tak jsem mohl v pátek 19.4. 2019 vyrazit na Východ.

19.4.2019

V 7:28 odjíždím z Garáže teplota my ukazuje 8. Stupňů , vyjíždím z Českých Budějovic směr Humpolec na D1. Začínám mít hlad ( ráno jsem nejedl ) dochází také palivo tak zastavuji na oblíbeném místě v Rohlence dojedu na parkoviště je 12:00 a ujeto 226 km. ( Zjišťuji že jsem v garáži v báglu zapomněl mobil - už se nevracím a jedu dál bez něj a doufám že se nic nepokazí ). Je vidět že jsou svátky v Rohlence jen pár jedinců ( asi 5 ) u výběru jídel jsem naprosto sám ( to jsem ještě nezažil ) a to jsem tam jedl i ve 3. hodiny ráno. Dávám si polévku * zeleninovou * a * Svíčkovou na smetaně * , po jídle si dávám ještě kávu a jeden kousek sachru. Čas rychle plyne po 2 hodinách oddechu dotankuji do plna a vrážím dál na hranice ( Starý Hrozenkov ). Ve 14:00 a po ujetí 330 km jsem na Hranicích Česko-Slovensko. Je opravdu šílené teplo tak sundavám ( na celnici ) termo vložky z kalhot a bundy. Vjíždím na Slovensko hltám kilometry po D1. Míjím * Trenčín * Ilavu * Považskou Bystrici * Bytču * a vjíždím do Žiliny kde končí dálnice. Průjezd městem byl hororový zácpy co řídila policie kde byly místa že se nedalo ani na motorce projet. Asi po 40 minutách jsem konečně opustil město ale , ještě mne to samé čekalo v Ružomberoku. 2 tankování a menší pauza byla na odpočívadle Hybe dojíždím v čase 16:50 z nájezdem 533 km ( fotím krásně zasněžené vrcholky Tater ) a ještě jedna zastávka před cílem byla na posledním odpočívadle ( Malý Šariš ) u sjezdu do Prešova. Kde jsem se musel znova zaoblit termo , pač začalo být zima. Zastavila tam také nějaká dodávka plná Ukrajinců vracejíc se nejspíš domů na svátky , vylezlo zní několik chlapáku a pokukovalo na mne a můj stroj a něco mezi sebou klábosily ( po D1 předjeto asi 10 takových to dodávek ). Už jsem se blížil do cíle byl jsem 5 km před Michalovcema 23 km od cíle. Najednou se přede mnou objeví stojící kolona tak dojedu do předu a koukám policie výstražný blikač a hasiči hasily auto v plamenech. Tak jsem se tam zdržel pěkných 30 minut. Konečně dorážím už za noční oblohy na místo určení je kolem 20:30 a počítač ukazuje 743,42 km od garáže. Jdu tedy najít provozního který byl u výčepu ten se nachází v dolní části budovy vše mne ukázal sepsal se mnou lejstro ubytovací , dal jsem si rychlé dva kousky piva ( točeno Gambrinus ) a šel na ubikaci , vysprchoval a šup do postele abych zítra mohl vyjet směr Polsko.

20.4.2019

Ráno mne probouzí ovce v nedaleké ( asi chovné stanici ). Vyrážím za krásného jasného počasí o teplotě 17 Stupňů do Medzilaborce kde je první zastávka na 3 tankování. Potkávám zde 4 místní motorkáře na ( 2 strojích ) trošku si pohovoříme odkud jsem a kam jedu a že také byli nedávno na Moravě v Jeseníkách tak se rozloučíme a každý jede s vím směrem já se dostávám na Slovensko - Polské hranice. A teď to začne 100 km krasnými zatáčkami a serpentimami až do města Przemyśl který se nachází 10 km od Ukrajinských hranic a 90 km od Lvova. Je to krásné město vyjedu na pahorek kde se nachází park a obří železní kříž a je zde i krásný pohled na celé město. Udělám nějaké foto a nalehko popojedu o kousek dál kde se nachází ( Zamek Kazimierzowski ) přímo pod zámkem je docela velké parkoviště ale , ty cesty * uzounké * jednosměrné * hodně strmé * a to vše dovrší kočičí hlavy. Na zámku se vybírá vstupné 4 zloté ( 24 kč ). Čas rychle plyne a já se musím vydat zpět na ubikaci abych dojel v rozumnou dobu , ještě se vracím udělat památeční foto z erbem města a letím směr * Dukla * Svidník * ( jedu jinou cestou než jsem jel sem - rychlejší.) Projíždím Duklou jsem již za hranicemi je 18:30 a já zastavuji před Svidníkem v Motorestu Alpinka ( již známe z předchozích jízd ). Dávám si vývar z nudlemi a uzené koleno z kapustou nakonec ještě káva a musím jet. Zastavuji na 4 tankování ve Stropkovu je jíž tma a cíle za 90 km , začíná být opět zima tak to jedu svižně. Přijíždím na ubikaci hodiny mne ukazují 21:34 a z nájezdem toho dne 464,51 km. Jdu honem do sprchy abych se zahřál skočím ještě na výčep na mé dvě piva a usínám někdy kolem půlnoci. Musím se dobře vyspat zítra mne čeká cesta domů * nejdelší*.
Dod : ( Pan vedoucí si myslel že už asi nepřijedu , že sem tam někde zůstal ).

21.4.2019

Je tu Neděle ráno ( opětovně mne budí sluneční paprsky a ovčí řev ). Vše zabalím , naházím do stroje a vyrážím směr domov , udělám ještě nějaké foto objektu kde jsem strávil 2 noci a odjíždím v čase 10:22. Počasí je stále krásné teplotně i slunečně. Navigace mne drobet pozlobí zjišťuji že přijíždím do Humenné a jedu směr Polsko , tak zastavuji na vlakovém nádraží v Humenné a kalibruji navigaci teď už je vše v pořádku a jedu zprávě na Prešov. Jízda pěkně ubíhá ( dochází palivo ) proto zastavuji v čase 13:03 po ujetí 206 km na odpočívadle Štrba k 5 tankování a k od dechu je zde krásné panoráma Tater udělám nějaké snímky a jedu dál. Začínám mít hlad zastavuji na odpočívadle Považská Bystrica. Je zde bistro kde si dávám Boršč a kávu i něco sladkého. Začíná bít opravdu letní čas sundávám proto termo vložky. Zdržím se necelou hodinu a jedu dál beru to tentokráte přes Bratislavu. Čeká mne za nedlouho již 6 a předposlední tankování a to na odpočívadle Zeleneč u Trnavy kam dorážím v 17:06 z nájezdem 481 km. Tady se nezdržuji natankuji a jedu dál.
Jsem v Bratislavě rozmýšlím se jestli ( standart ) jet přes Rakousko * Wien * Horn * Halámky nebo po D2 respektive D1 , chci se ještě projet proto volím delší Československou stopu a jedu na Brno. Slunce již je na horizontu a čas k menší přestávce tak zajíždím ( než definitivně sjedu z D1 ) ke známému místu ( Pávov ). Dnes poslední občerstvení kuřecí řízek z bramborem a nesmí chybět jeden velký Turek. Před posledním úsekem k domovině se ještě musím znova za obléci již slunce zapadlo a je tma jak v pytli, teploty rázem šli o 10 stupňů dolů. Z Pávova vyrážím za tmy a k poslednímu 7 tankování Velikonočního výletu na Východ my zbývá 21 km. Příjezd na Pumpu v čase 21:29 a zamnou najeto 762 km. Již se nikde nezdržuji a ukrajuji posledních 112 km k cíli své garáže. V Pelhřimově směřuji svou jízdu přes * Kamenice nad Lipou * Jindřichův Hradec * Třeboň * České Budějovice. Dálnice jsem si užil dosti tak se vyhýbám směru * Tábor * Veselý nad Lužnicí. A jsem v cíli , před garáží zastavuji svůj stroj , hodiny my ukazují čas 22:53 a počítač nájezd 874,17 km. Na závěr chci říci že jsem se krásně projel vyděl zase něco nového i to počasí bylo po celou dobu fantastické. Těším se již na další takový výlet.

Pár údajů o cestě.

Celková vzdálenost : 2.082 km
Celkový čas jízdy : 25 hodin 24 minut
Získání celkové nadmořské výšky : 14.516 metrů ( 14,5 km )
Průměrná rychlost : 80,8 km/h
Tankování : 7
Na tankováno benzínu : 123,8 litrů
Zaplaceno za benzín : 4.406 kč

• Servis IV.

31.1.2020 Je tu další servisní interval mého BMW. Kromě výměn provozních kapalin bylo uděláno velkého servisu a to GO - kardanu a diferenciálu * Napínák řetězu + řetěz * Seřízení ventilů * Nová baterie *

Vloženo: 01.02.2020
    Uskutečněno: 31.01.2020
  • Výměna Pneu Přední II.

18.9.2019 Proběhla výměna předního pneu značky BRIDGESTONE ( BT-016 ).

Vloženo: 25.10.2019
    Uskutečněno: 18.09.2019
  • Výměna Pneu Zadní II.

7.9.2019 Proběhla výměna zadního pneu značky BRIDGESTONE ( BT-016 ).

Vloženo: 25.10.2019
    Uskutečněno: 07.09.2019