Honda SH 125 (2013)

Vlastník DaliborK
Vloženo 4.2.2019
Aktualizováno 4.2.2019

Vloženo: 25.03.2019, Uskutečněno: 25.03.2019, Zhlédnuto: 15x

Využil jsem první teplejší dny v tomto roce aby jsem se naučil skútr ovládat a získal jsem jistotu při řízení. Hned první pokus o jízdu nebyl moc zdařilý neboť jsem se málem netrefil do vrátek. První jízda, asi 10km byla spíše o tom aby jsem se vůbec udržel na silnici a dokázal vykroužit zatáčku, prostě si nerozbít hubu. Další den už to bylo lepší a dokonce jsem atakoval tachometrových 60, více jsem se bál Postupem jak přibývali na mém kontě km jsem získával na jistotě a zhruba po 300 najetých km jsem si troufl už do běžného provozu a dokonce i do města. Dnes mám najeto něco k 400km a hodně mě to chytlo, od strachu z trochu rychlejší jízdy a každé prudší zatáčky jsem se posunul k tomu, že si to začínám užívat. Daleko více než třeba při jízdě autem si všímám co dělají ostatní na silnici, protože jsi uvědomuji jak jsem zranitelný a jak mne snadno může někdo přehlédnout. Po pár prvních km jsem zjistil, že moje oblečení, pracovní kalhoty, mikina a tenká silonová bunda není to pravé ořechové ani když se jedná o malý skútr. Helmu a rukavice jsem samozřejmě měl, zbývalo se nějak rozumně dovybavit. Po docela hodně přečtených diskuzích a navštívených obchodech jsem si zakoupil bundu Roleff s teplou odepínatelnou vložkou, klimatickou membránou, chráničema včetně páteřáku která se po odstrojení dá použít i na léto. Běžné motokalhoty jsem jsem zavrhl, chtěl jsem rifle z kevralem a s možností větrání aby se dalo jezdit i v létě bez zapaření. Nakonec jsem koupil Trilobite Parado.