Jawa 500 OHC (1958)

Vlastník Křesťan
Vloženo 1.9.2012
Aktualizováno 23.9.2023

Vloženo: 19.02.2018, Uskutečněno: 13.06.2015, Zhlédnuto: 11x

Stavba stroje zabrala bezmála celý rok. Během toho jsem poznal spostu šikovných lidí, řekl hodně sprostých slov, vypil jsem v garáži hodně lahví piva a rumu a také jsem se tam dost modlil k Bohu. Jak se blížil termín závodu v Žihli, bylo vše na doraz. Tomu odpovídal i „lak“ který jsem vyčaroval za odpoledne štětkou a černým plničem. Původně to měl být jen základ, ale nakonec se mi to zalíbilo. Vzal jsem si dovolenou a z garáže jsem se odcházel jen vyspat a najíst. Velký dík patří mojí ženě, které mě ve vypjaté situaci podpořila a začala mi poslední dny nosit jídlo do garáže. Bylo jí jasné, že bych asi jinak nejedl vůbec. Motor jsem dával do rámu teprve 6 dní před závodem a tak měla motorka na startu ještě dost much. Po cestě na závod mi málem řetěz probrousil olejový filtr, protože jsem nepočítal s takovým kmitáním řetězu. Při technické přejímce do závodu jsem dostal startovní číslo "12" které mi Balooo namaloval vápnem na nádrž a od té doby je pořád tam. V pátek při zkoušce na dráze bylo vše OK, ale v závodě už při první rozjížďce to nebylo ono. Před druhou rozjížďkou přišla vydatná přeháňka kvůli které se závod přerušil. Potom už motorka chytala jen na jeden válec na teklo mi do elektriky a zradila mě cívka tak jsem odstoupil. Všechno to úsilí bylo nakonec k ničemu. Prožil jsem si pád na samé dno. Tady se ukázalo, koho z kámošů zajímají moje problémy a koho ne.

Hříbek (59) napsal 19.02.2018 v 17:04

Parádní stroj příběh o kterém výprávíš jako bych už prožil taky a ta akce je hustokrutopřísná nevíš kdy se koná letos? stálo by za to, se tam zaje podívat

Clint. (79) napsal 19.02.2018 v 13:44

Moooc pekny

• Výbrus válce a trocha trápení okolo

Po závodě už mi Jawa na oba válce nechytla. Když jsem sundal hlavu bylo vidět že ventilová sedla zasluhují pozornost a ve válci jsou rýhy. Naopak vodítka a ojnice byly v pořádku. Ventily mi dal dokupy Lewis. Bohužel jse

Typ: Oprava
    Vloženo: 01.06.2024
    Uskutečněno: 01.06.2024
  • Hot Rod dragstrip contest vol 11.

"Nazdar Outsideře" Tak mě zdravil Ivan, když mi volal, hned jak se vrátil na jaře z Ekvádoru. Bylo to od něj dost troufalé, protože mě na dráze dosud nikdy nepředjel. Tak jsem se na naší sprinrérskou konfrontaci opavdu t

Vloženo: 24.09.2023
    Uskutečněno: 09.06.2023
  • Hot Rod dragstrip contest vol 10.

Když jsem zvítězil, nastala dvouletá pauza vynucená koronou. Další dva roky se závod nejel a tak bylo dost času na vylepšování. Bylo mi líto neřadit čtyřku která má nejmenší ztráty při otáčení v převodovce, protože jde o

Vloženo: 10.07.2022
    Uskutečněno: 12.06.2022