Jawa 500 OHC (1958)

Vlastník Křesťan
Vloženo 1.9.2012
Aktualizováno 23.9.2023

Vloženo: 21.01.2018, Uskutečněno: 30.07.2017, Zhlédnuto: 36x

Tak jsme jednou slavili něco v kámošovo garáži v Poběžovicích. Sraz byl tam a na pořadu dne byla vyjížďka a pak grilovačka. Už cesta tam byla divná. Po cestě jsem za mostem u Nýřan uviděl uprostřed mýho pruhu na silnici sedět havrana. Neuletěl, musel jsem ho obět. V zápětí jsem ztratil z motorky sání z pravého karborátoru. Tak jsem se vrátil ,ale už jsem ho nenašel. Došel jsem až k havranovi, pořád tam seděl. Auta se mu vyhýbala a on jen mhouřil oči. Dal jsem ho na krajnici a jel dál. Hledáním trychtýře jsem ale ztratil dost času a tak jsem přijel pozdě, kluci už odjeli na vyjížďku. Jel jsem si teda natankovat do Klenčí páč poběžovická benzínka už zavřela. Vrátil jsem se akorát, když se zatápělo v grilu... Ráno jsem se probudil vedle Jawy a po raní kávě jsem vyrazil v doprovodu HD Elektry a Triumphu Traxna k domovu. Ač oběmem nejmenší jsem jel ostře, aby se mi ostatní nemuseli přizpůsobovat. Jel jsem u prostřed a kousek od Stříbra mě na rovince předjel kamarád, co jel za mnou a ukazuje mi abych zastavl. No udělal jsem to a koukám, dlouhá olejová stopa za mnou. Tak že na tandemu domů pro auto a vozík. Následovala nakládka a asanace vozovky
Vyvlíkla se mi hadice od olejového filtru a čerpadlo v otáčkách vyházelo v minutě z motorky všechen olej Motorka byla od půlky dozadu celá mastná a jezdec za mnou si také přišel na své. Zadní kolo bylo zmaštěný tak, že nebýt to na rovince, tak jsem se jistojistě vyválel a kámoš na Truxonu asi taky. Kontrolka mazání svítila ještě 1 km zpátky. Je to vlastně jedinej parametr, kterej na "přístrojovce" sleduji. Olej do půllitra dolévám průběžně, obvykle ale ne po litrech. ...
Konec dobrý, všechno dobré.

reddevil666 (2) napsal 24.01.2018 v 19:08

To bylo tenkrát něco... Pěkně napsané, jako bych to prožil znovu.

• Hot Rod dragstrip contest vol 11.

"Nazdar Outsideře" Tak mě zdravil Ivan, když mi volal, hned jak se vrátil na jaře z Ekvádoru. Bylo to od něj dost troufalé, protože mě na dráze dosud nikdy nepředjel. Tak jsem se na naší sprinrérskou konfrontaci opavdu t

Vloženo: 24.09.2023
    Uskutečněno: 09.06.2023
  • Hot Rod dragstrip contest vol 10.

Když jsem zvítězil, nastala dvouletá pauza vynucená koronou. Další dva roky se závod nejel a tak bylo dost času na vylepšování. Bylo mi líto neřadit čtyřku která má nejmenší ztráty při otáčení v převodovce, protože jde o

Vloženo: 10.07.2022
    Uskutečněno: 12.06.2022
  • HotRod dragstrip contest vol.9

Jawa byla stavěná k tomu, aby vítězila na dráze. Tak že když dva roky po sobě berete stříbro, úplně Vás to už netěší. Před třemi lety jsem dostal od kamaráda lahev Passport whisky, řekl jsem mu tehdy, že si jí otevřeme n

Typ: Sraz
    Vloženo: 08.12.2019