BMW R 1200 GS (2004)

Vlastník Valdemar
Vloženo 29.8.2017
Aktualizováno 26.9.2018

Montáž horních padáků a výměna rukojetí

Vloženo: 27.10.2017, Uskutečněno: 27.10.2017, Stav tachometru: 40600 km, Zhlédnuto: 4x

Tak jsem se po nějaké době odhodlal ke koupi padáku SW-Motech a Ariete gripů.
První jsem namontoval padáky, montáž snadná, stačilo povolit dva šrouby držící padák před motorem, vyměnit je za delší a lehce utáhnout. Nahoře u rámu pod zobákem jsem přichytil padáky přes objímky a vše dotáhl, aby se neuklepalo.
Stojí za zmínku: Horní padáky nejsou tak bytelné oproti spodním, tloušťkou jsou na tom tak poloviční, zdálky to nepoznáte, ale jakmile přijdete blíž, trkne vás to do očí. Doufám že je nebudu nikdy potřebovat

Původní rukojeti byly opravdu staré, ohmatané, drolily se, tak první jsem je obě nařízl (opatrně, abych pod nimi nepoškodil výhřevný dráty), a pomalinku je strhl(stáhl). Nové jsem dle rad na chvíli namočil do horké vody (60°C), a po prohřátí jsem je snadno natáhl (sklouzly se zbytcích vody, ta se odpaří).
Stojí za zmínku: Ariete gripy, které jsem pořizoval přes mojegs.cz jsou o pár milimetrů kratší, než byly původní, tak mám mezi spínači a závažíčkem malou mezeru, ale na funkci rostlináře to nemá vliv.

• Další doplňky na motorku

Ahoj, další deník k motorce ohledně montáže doplňků. Od Marseluse jsem si pořídil plexi před světlo, kryt chladiče a rozšíření bočního stojánku. A z Vrbovky jsem si dotáhl tankvak od Kappy. Plexi tam šlo vcelku jed

Vloženo: 22.05.2018
    Uskutečněno: 21.05.2018
  • čištění svodů a výfuku

Ahoj, v zimních měsících je více času na starání se o jednostopé miláčky. To určitě bude souhlasit většina zdejších členů. Jelikož jsem si začal dávat dvanáctku do pucu, nemohl jsem neminout zrezlé, zapeklé a špinavé

Typ: Údržba
    Vloženo: 28.12.2017
    Uskutečněno: 28.12.2017
  • montáž tlumičů TFX

Ahoj, další díl z nekonečné řady "Vymazli si svou bramboru". Minulý týden jsem si z Enduroškoly vyzvedl tlumiče na dvanáctku. Volal jsem přímo Milanovi, a s ním se dohodl na verzi tlumičů pro GSA (oproti GS vyšší z

Typ: Údržba
    Vloženo: 11.12.2017