Honda CBF 600S (2004)

Vloženo 23.8.2016
Aktualizováno 2.5.2018

novinky pre rok 2017

Vloženo: 30.05.2017, Uskutečněno: 30.05.2017, Zhlédnuto: 8x

minulú sezónu sme už len tak dokrútili, ale cez zimu sme mali v garáži trochu času tak sa všetko čistilo a leštilo, lepily sa polepy na kolesá atď.
Na jar sme boli na prezúvanie...CBFka dostala nové papuče od značky Dunlop, konkrétne RoadSmart III. Dlho som zvažoval či ušetriť pár eurokorún a kúpiť dvojky alebo už ísť rovno do trojkovej rady. Zvíťazili trojky a môžem vrelo doporučiť. Pneumatiky sa zahrejú veľmi rýchlo a potom už držia ako pribité. Kdesi som počul že nové pneumatiky spravia podobný pocit ako presadnutie na novú motorku. A môžem povedať že na tom niečo bude. Staré Bridgestony na predku už nemali takmer žiadny dezén a na zadku už boli statočne kockaté, takže do zákrut som už s motorkou trochu bojoval. To už je minulosť. Riadenie je krásne plynulé, v zákrutách si dovolím veci ktoré by ma minulý rok ani nenapadli a pritom sa stále cítim bezpečne. Otestoval som ich už aj na vode, konkrétne pri návrate z otvárania sezóny ma zastihla búrka apokalyptických rozmerov kedy som už nevidel skoro ani svetlá auta predomnou (podotýkam že bol deň) a voda nemala šancu stíhať odtekať z cesty a z pneumatík išla celú dobu istota. Ešte jedna poznámka. Veľa krát sa tu, aj na iných fórach riešilo trasenie volantu. Ja osobne som nemohol volant pustiť ani na chvíľu (napr napraviť si rukavice), lebo okamžite sa začal nekontrolovateľne triasť. To s novými pneumatikami zmyzlo a teraz si už môžem kľudne ruky naťahovať, rukavice naprávať aj len tak obojruč mávať na okoloidúcich.
Okrem nových papúč dostala CBFka komplet novú reťazovú sadu a komplet nové brzdové platničky Brembo, plus som kúpil zánovné plexi originál na CBF keďže to staré už nebolo moc priehľadné...keď nad tým spätne rozmýšľam, mohol som kúpiť radšej rovno turisické
Na zadku jej pribudol kufor, keďže úložného priestoru je na nej minimum a pod sedlo okrem lekárničky už nespracem ani nič. Minulý rok som nosil "balast" po vreckách na bunde, ale na tento rok som si kúpil kombinézu RSA BREEZE, ktorá je vyslovene geniálna, ale pri jej navrhovaní sa na vrecká akosi zabudlo. Mobil sa mi napríklad do žiadneho vrecka nesprace (a to nemám zase nejaké megahovädo, len 5,5"), peňaženka natesno atď. Teraz si dozadu poskladám motoplachtu, a môžem si naložiť aj nejakú tú desiatu
Keďže sa chystám tento rok na párdňový výlet po Rakúsku, Slovinsku a možno bude krátka zastávka aj v Taliansku tak na riadidlá ešte pribudol držiak na mobil (kvôli navigácií) a nabíjačka s dvomi vstupmi (jeden je klasický 12V zapaľovač a druhý USB)
Na CBFke už mám niečo málo odjazdené a môžem potvrdiť že je to proste skvelá motorka.

• Nové páčky

Aby toho celého nebolo náhodou málo, spolu so zrkadlami a adaptermi mi poštár doniesol aj nové páčky brzdy a spojky. Objednal som farbu titanium grey rovnaku ako na riadidlách a gripoch ale ako som už spomínal riadidlá a

Vloženo: 17.07.2017
    Uskutečněno: 17.07.2017
  • riešenie problému so zrkadlami

Po týždni jazdenia počas ktorých som za seba nevidel ani ťuk som dostal nápad... (s) iné značky mávajú zrkadlá na riadidlách a ja ich mám na kapotáži, čo keby som ich presunul na riadidlá a získal tým pár centimetrov n

Vloženo: 17.07.2017
    Uskutečněno: 17.07.2017
  • Širšie riaditká a nové gripy - otestované

No takže široké riadidlá otestované a ako všetko na svete aj toto má svoje výhody aj nevýhody. Výhody: (y) - neporovnateľne pohodlnejší posed, - viac váhy na rukách, - lepšia ovládateľnosť, - menšie vybrácie -

Typ: Údržba
    Vloženo: 03.07.2017