Honda VFR 800 (2007)

Vlastník GrametS
Vloženo 8.3.2017
Aktualizováno 16.6.2018

Nové obutí Pirelli Angel ST

Vloženo: 02.05.2017, Uskutečněno: 29.04.2017, Zhlédnuto: 7x, Firma: FIRMA:Luboš Hamouz - APRILIA Kladno (Kladno)

Při koupi jsem tak nějak počítel, že budu muset koupit nové gumy. Ty původní vypadaly sjetě, ale:
na bazaru jsem si pořídil kožené kalhoty se sliderama. A mít nesjeté slidery = jsem za masírku, které to neumí, jel jsem jezdit kolečka na strahov, abych se to naučil. Lecos jsem si přečetl, jak nejprve zkontrolovat tlak a zahřát gumy, tak dofoukám a jezdím opatrně, kroužím dokola, jednou vlevo, jednou vpravo a za chvilku jsem to začal víc skládat. Jaké bylo moje nemilé překvapení, když mi uklouzlo přední kolo. Ne. nevyválel jsem se, ustál, ale ztratil jsem důvěru k tomu, co mě drží na silnici. Dále ten samý týden vracel z práce na motorce předs Dubou a moje obavy se potvrdili. Ty černý věci potřebují vyměnit. Ihned.

měl jsem něco načteného o nových modelech, recenze, zkušenosti, rady a samozřejmě cena. Zvolil jsem si Pirelli Angel ST, napsal Hamouzovi v Kladně, dostal slušnou cenu v sobotu dopoledne si pro ně zajel.

Tedy řeknu Vám - ten pocit - jako když se pokoušíte držet balanc místo na pařezu na špičce jehly. Najednou to samo chce zatočit, spíše je potřeba to mírnit, než pomáhat. Na lehké ošoupání jsem se cestou stavil opět na Strahově, udělat si pár osmiček. A šlo to jako po másle - opatrně, aby to neklouzlo kvůli novotě, pak víc, a víc. Poser proužek přestal téměř existovat.

Shrnutí:
na mé třetí motorce je tohle první kompletní nové obutí. Vnímání rozdílu mezi tím, co bylo a tím, co je, poznám i já. Mám z toho radost, motorka je najednou přesná, zatáčí, dělá, co chci a nemusím ji přemlouvat.
O kilometrovém nájezdu nepřemýšlím, až je sjedu, koupím se nové. Ten pocit jistoty a sucha v gatích za to stojí.

Mave82 (0) napsal 08.03.2018 v 14:19

já když pořídil VFRo...jako první moto připadal jsem si jako tele, že neumím vůbec jezdit...strašně jsem se s ní pral...a pak pořídil nové gumy - Dunlop Roadsmart III a najednou...jak píšeš - jde to samo, je to úplně jiná jízda :)