Suzuki SV 650 (2000)

Vlastník Sharker487
Vloženo 3.4.2017
Aktualizováno 24.8.2018

Vloženo: 12.04.2017, Uskutečněno: 23.09.2016, Zhlédnuto: 12x

Poslední věc, která mi na motorce chyběla, byla možnost nabíjení telefonu. Pořídil jsem si proto z Číny levný, ale relativně kvalitní měnič z 12V na 5V 2A s USB zásuvkou, lehce ho upravil, doplnil ho o pár filtračních kondenzátorů kvůli rušení šířícím se po kabelech motorky a zalil do tavného lepidla, aby se na něj nedostala případná voda. Umístěn je u řidítek a funguje bezvadně. Napájení se prozatím zapíná se sepnutím klíčku, v budoucnu je v plánu ještě vypínač, kterým bude možné zapnout nabíjení i při vypnutém zapalování.

Jako větší problém se ukázalo umístění nabíjeného telefonu s navigací. Zatím jsem ho měl pod slídou v horní kapse tankvaku, za slunného počasí to ale neni nejšťastnější řešení. Telefon s běžící navigací produkuje značné teplo, stejně tak displej rozsvícený naplno, když k tomu ještě připočtu sluneční záření, tak se teplo z pod slídy nemá kam odvádět a telefon se přehřívá. Když jsem k tomu navíc připojil nabíječku a chtěl telefon dobíjet, po chvíli na mě vyskočila hláška, že teplota baterie je příliš vysoká a nelze nabíjet. Musím tedy vymyslet nějaký držák na řidítka, ideálně takový, kde bude telefon částečně odhalený a bude ho moci chladit kolem proudící vzduch...

Sharker487 (0) napsal 12.04.2017 v 14:57

Ten modul jsem koupil už se zapájeným konektorem. On by nebyl problém tohle schovat pod nádrž a k řidítkům vyvést jen USB prodlužovačku, ale tohle není o moc větší než by byl USB konektor na kabelu a u řidítek se to mezi lankama a hadičkama stejně ztratí...

berry78 (146) napsal 12.04.2017 v 14:02

Určitě dobrá věc .. ale provedení je na můj vkus trochu "punkové" .. já to dělám tak že ten modul mám schovenej někde kde je na něj místo .. a u palubky mám jen USB konektor s vodotěsnou krytkou.

• Selhání baterie a koupě nové

Jednoho dne jsem se vrátil z výletu, během kterého jsem najel cca 300km a několikrát startoval všechno fungovalo jak by mělo. Po příjezdu jsem zjistil, že musím ještě někam zajet, přijdu k motorce, stisknu startovovací t

Typ: Oprava
    Uskutečněno: 10.09.2016
  • Automatický spínač světel s denním svícením

Původně jsem přes den svítil hlavními světly, jak je to dáno vyhláškou, ale vzhledem k tomu, že přes den musí svítit i auta, lze jedno světlo motorky snadno přehlédnout. Občas jsem proto svítil dálkovým světlem, což sice

Uskutečněno: 06.08.2016
  • Nová přední pneu

Motorku jsem kupoval s již značně jetou přední pneumatikou, ale nakonec mi vydržela ještě rok a půl. Na plátno sice ještě sjetá nebyla, ale zákonných 1,6mm vzorku bych asi moc neukecal, takže jsem pořídil novou. Zvol

Typ: Údržba
    Uskutečněno: 15.07.2016