Suzuki SV 650 (2000)

Vlastník Sharker487
Vloženo 3.4.2017
Aktualizováno 24.8.2018

Vloženo: 10.04.2017, Uskutečněno: 12.04.2016, Zhlédnuto: 12x, Firma: FIRMA:ABMOTO - Štěpán Jeník (Praha 5-Smíchov)

První sezonu jsem na SVčku zvládnul bez problému, tak jsem si říkal, že by nebylo od věci dopřát motce celkovou kontrolu stavu u někoho, kdo s tím má větší zkušenost. Po pročtení všech možných recenzí na internetu jsem nakonec zvolil AB moto v pražských Lahovicích. Trochu mě překvapil neformální přístup, kdy jsem přijel k servisu a servisák se pouze zeptal, co má udělat, vzal si na mě kontakt a bez jediného papíru o předání motorky mě poslal domu. Nicméně vše proběhlo hladce a k mé plné spokojenosti a po pár dnech jsem si na základě telefonátu pro motorku přijel.

Na motorce byla provedena kontrola a vymezení vůle ventilů (na některých ventilech v normě, u jiných lehce mimo toleranci a měnily se podložky), kontrola rozvodů (v pořádku, ještě min 20tkm vydrží), synchronizace karburátorů, kontrola brzdové soustavy a výměna brzdové kapaliny (přinesl jsem si svojí), výměna svíček (opět jsem si přinesl svoje - iridiové). Servis mě stál bez mnou donesených dílů celkem cca 3000,- a trval asi týden.

UPDATE: Po několika měsících se ukázalo, že od víka hlavy zadního válce prosakuje olej. Předchozí sezónu se to nedělo a s hlavou nemanipuloval nikdo jiný, než právě servisák v AB moto. Začalo se to projevovat až dva měsíce po servisu v podobě malé kapky oleje pod motorkou při delším stání, což nebylo obvyklé. Nejdříve jsem předpokládal únik oleje od výpustního šroubu, což se neprokázalo, poté od vypínacího mechanismu spojky, což jsem po sundání krytu taky zamítl. Časem se přidal i zápach spáleného oleje krátce po startu - známka že olej při delším stání stékal na svod výfuku. Kvůli tmavé pololesklé barvě motoru mi trvalo docela dlouho, než jsem dokázal lokalizoval, odkud olej skutečně prosakuje, ale nakonec jsem objevil nejvíc mastnoty právě u víka hlavy válce. Ač to sice bylo už 5 měsíců po servisu, reklamace v AB moto byla naprosto bezproblémová. Technik prý žádné poškození těsnění neobjevil, ale mastnota v okolí byla jasným důkazem prosakování, takže těsnění vyměnil a od té doby už je pod motorkou zase sucho..

• USB nabíječka

Poslední věc, která mi na motorce chyběla, byla možnost nabíjení telefonu. Pořídil jsem si proto z Číny levný, ale relativně kvalitní měnič z 12V na 5V 2A s USB zásuvkou, lehce ho upravil, doplnil ho o pár filtračních ko

Vloženo: 12.04.2017
    Uskutečněno: 23.09.2016
  • Selhání baterie a koupě nové

Jednoho dne jsem se vrátil z výletu, během kterého jsem najel cca 300km a několikrát startoval všechno fungovalo jak by mělo. Po příjezdu jsem zjistil, že musím ještě někam zajet, přijdu k motorce, stisknu startovovací t

Typ: Oprava
    Vloženo: 10.04.2017
    Uskutečněno: 10.09.2016
  • Automatický spínač světel s denním svícením

Původně jsem přes den svítil hlavními světly, jak je to dáno vyhláškou, ale vzhledem k tomu, že přes den musí svítit i auta, lze jedno světlo motorky snadno přehlédnout. Občas jsem proto svítil dálkovým světlem, což sice

Vloženo: 10.04.2017
    Uskutečněno: 06.08.2016