Honda VT 750C Shadow (2010)

Vlastník SlimM
Vloženo 11.4.2016
Aktualizováno 20.7.2020

Vloženo: 15.02.2017, Uskutečněno: 15.02.2017, Zhlédnuto: 2x

Praha Stodůlky - Chrášťany - Rudná - Loděnice - Beroun - Srbsko - Hlásná Třebáň - Mořina - Chýnice - Ořech - Stodůlky

62 km

Motorkář je jako medvěd, co se ukládá na zimu k spánku a potravou mu je jízda na motorce. Co ale, když se probudíte už v půlce února a máte příšernej hlad? Pak jdete do garáže, oprášíte mašinu a prostě jedete. Jen jedno vám radím: po dlohém půstu není dobré přejídání!
Dnes byl den jak malovaný. Teploměr sice nedosáhl ani k deseti stupňům, ale na sluníčku bylo moc příjemně. Chvíli jsem si pohrával s myšlenkou, že by stálo za to vytáhnout na hodinku Šedivku, ale když jsem ve stinné ulici uviděl kaluž, která dost neochotně rozmrzala, nepřišlo mi to jako dobrý nápad. Protože je ale moje žena vášnivý batůžek, co je pro každou špatnost, tak asi za hodinu vyrážíme do garáže nabaleni tak, že se sotva hýbeme.
První dojmy: euforie! Vůbec není zima!! Hurááá!!!
Jedeme ze Stodůlek po starý plzeňský silnici do Berouna. Konečně nemusíme objíždět Loděnici kvůli rekonstrukci mostu. Slunce zapadlo za obzor. Je na čase to otočit. Možná jsem to měl udělat dřív, protože každá další minuta bez sluníčka je znatelně chladnější. Míříme podél Berounky do Karlštejna.
"Sakra, asi nebude vedro, když je řeka zamrzlá!" pomyslel jsem si. V serpentýnách v okolí Karlštejna pomalu přicházím na to, že je větší riziko uklouznout v zatáčce na posypu, než na ledu.
Druhou půlku cesty bychom si raději odpustili - zima začala být skoro nesnesitelná. Nakonec ale musím říct, že to stálo za to.

hitmanpop (0) napsal 28.02.2017 v 13:43

Tak to nema chybu! Ja vyrazil poprve vcera. Rano tri stupne v Modranech a chvili jsem se taky rozmyslel, nicmene abstak uz je vic nez velkej, takze jsem neodolal a slunicko k tomu vylozene lakalo. Udelal jsem teda asi jen "prvnich" sedesat, ale stalo to za to!!!

zain1 (0) napsal 16.02.2017 v 08:44

Také mám již cukání vyrazit, jelikož ta zima už mne štve, ale ještě počkám. Přeci jen je kosa a ty silnice také nic moc...
Každopádně jste udělali parádní okruh

elvis78 (143) napsal 16.02.2017 v 08:27

fajn a paráda
Ján ještě nicc. Nemám přední vidlici.
čekám až mi brácha sežene barvu, abych ji mohl láknout-je omlácená od šutrů
pak ji složim a napustim. Namontuju a jedem.

• Mykoprůzkum

1.7.2023 366 km Jak už jsem se párkrát zmínil, moje žena a věrný batůžek Kačka je vášnivá mykoložka. Na větší sběr hub sice nemá cenu jezdit na motorce, ale na průzkum terénu (abychom na podzim věděli kam vyrazit) t

Vloženo: 01.10.2023
    Uskutečněno: 01.07.2023
    Tachometr: 121910km
  • Všednodenní odpoledne

12.6.2023 138 km Celou loňskou sezónu jsme kvůli uzavírce nenavštívili Břežanské údolí. Na sklonku roku ho znovu otevřeli. Když jsem dnes přišel z práce dříve než obvykle, uzrála mi v hlavě myšlenka, že bychom mohli

Vloženo: 03.07.2023
    Uskutečněno: 12.06.2023
  • Na chalupu

20.5.2023 288 km Sobotní výlet na chalupu s tvarohovými koblížky a moučnými červy tam a čerstvými vejci zpět.

Vloženo: 08.06.2023
    Uskutečněno: 20.05.2023