AJP PR5 250 Enduro (2015)

Vlastník super-biker
Vloženo 16.3.2016
Aktualizováno 4.9.2019

zkušenosti s moto, servis, doplňky, opravy

Vloženo: 01.10.2016, Uskutečněno: 01.10.2016, Stav tachometru: 2125 km, Zhlédnuto: 59x

Koupena při nájezdu 365 Km, dá skoro se říct že ji mám od nova

na motorce mám následující příslušenství:
- výztuhy chladiče (užitečná věc, už otestováno)
- plastový kryt pod motor
- chrániče páček Acerbis Rally Pro
- tachometr Sigma MC-10 (jako příslušenství k roadbooku)
- system RAM Mount na připevnění příslušenství (mobil, navigace, roadbook)
- tahací popruhy u brejlí a na zadním sedle
- sklopná zrcátka

Rozbité věci:
- podařilo se rozbít chladič (motorka při neopratrným vrknutím z kopce letěla vzduchem a dopadla na balvan, bohužel ani výztuhy chladičů nepomohly předejít poškození ale pomohly), vyrovnáno a zalepeno u David Moto Třebíč za 850 Kč, musel sem koupit i novou hadici ke chladiči páč byla také poškozená.

Závady:
zatím žádné

Servis:
- výměna oleje při 500 Km
výměna oleje při 1000 Km + seřízení ventilů (o tom mám pochybnosti, myslím že na to nesáhli), první garanční prohlídka.
- seřízení ventilů svépomocí při 1650 Km, ventily mimo tolerance, seřídil sem to,
- 1.10.2016 - 2050 Km -promazání kyvky a přepákování a nová zadní guma Mitas EF-07 120/90/18", bohužel ložiska a čepy byly napadena korozí - slabá ochrana proti vniknutí vody, odmočeno v benzínu a kvalitně promazáno, ale do budoucna ložiska a čepy budou chtít vyměnit, zatím ale nebyla velká vůle, tak sem to zase složil a budu kontrolovat min. 2x ročně
- koupena náhradní svíčka, vzduch. filtr, obě páčky, blinkr a řadička, žárovky do foroty
- 17.6.2017 - výměna motorového oleje při 2452 km, promazání přepákování A00, nové sférické ložisko v přepáčku GE12 PW /INA - 12x26x16/12, nové ložiska 6005 2RS a gufera 30x47x7 v zadním kole, nové vymezovací kroužky v zadním kole ze železa místo hliníku (břit gufera do nich snad nevyřízne drážku)

konečný verdikt:
po cca 2500 Km musím říct, že jsem spokojený uživatel, motorka mi plně vyhovuje, nemám důvod měnit a myslím si že si ji nechám hodně dlouho.

pro info: na ložiska kol jsou použity 6005 2RS a gufera 30x47x7a na přepákování a kyvce jsou použity ložiska HK 2020 2RS a naklápěcí sférické GE12 PW /INA - 12x26x16/12

bodlak44 (0) napsal 03.07.2020 v 16:26

Prosím o radu kolik mábýt tlak válce a vůle ventilů, jak se dostanu na výfukové ventily. AJP PR5 děkuji