Yamaha FZ6 N (2006)

Vloženo 2.5.2016
Aktualizováno 27.6.2016

Výlet na Deň Motorkárov

Vloženo: 27.05.2016, Uskutečněno: 27.05.2016, Zhlédnuto: 10x

21.5.2016 bol druhý ročník akcie Deň Motorkárov na Piešťanskom letisku. Pre mňa to bol prvý zraz kde som išla na motorke. Nečakala som, že účasť bude taká veľká, ľudia prišli z celého Slovenska. Počasie bolo ozaj skvelé, celý deň slnečno a teplo.
Do Piešťan sme šli sobotu ráno z Bratislavy, pol cesty po diaľnici a pol po okresoch. Keď sme prišli k vstupu hneď nám bolo jasné, že to bude veľké. Do obeda sme sledovali sprievodný program, motali sa medzi motorkami a prezreli tých pár stánkov čo tam bolo. Možnosť zúčastniť sa šprintov som nevyužila, keďže na to mi treba ešte prax na motorke, ale bolo sa na čo pozerať. Ďalej tam skoro neustále prevádzali kaskadéri na motorkách všetko možne aj nemožné, a aj na štvorkolke. Ako aj minulý rok boli tam aj hasiči, ktorý ukázali rôzne stroje ktoré im pomáhajú pri akciách, okolo obeda ich presvedčili aby ľudí pokropili vodou, keďže slnko nám prialo. Vody bolo možno viac ako všetci čakali, ale nikomu to nevadilo.
Na obed sme, ako aj väčšina motorkárov, sa išli previezť a najesť. Po návrate to na pódiu už žilo, pod pódiom tiež. Niekoľko súťaží ľudí rozveselilo ešte viac. Bohužiaľ do noci ostalo len zopár ľudí, väčšina sa vybrala na cestu domov. Jednodňová akcia končila neslávnou tombolou okolo druhej ráno, zopár motorkárov ostalo na noc v stanoch, nás zvyšných pár odišlo domov.
Bol to však len druhý ročník tejto akcie a organizátori veľmi dobre reagovali na podstatne väčšie množstvo motoriek ako predpokladali. Myslím si že táto akcia na západnom slovensku chýbala a verím že bude mať ešte peknú tradíciu.
Už sa teším na ďalší ročník.

Našťastie bol s nami jeden plechovkar, a tak mám pár foto.