Yamaha TDM 850 (1997)

Vloženo 8.1.2016
Aktualizováno 13.2.2016

Příprava před sezónou 2016

Vloženo: 25.04.2016, Uskutečněno: 25.04.2016, Zhlédnuto: 12x

Takže jelikož ještě jezdím s oranžovou vestičkou v auto(moto)škole, rozhodl jsem se s rozvahou připravit motorku na přežití roku 2016.

Po pár Hankyeho připomínkách jsem nakoupil sadu na přední vidlici (gufera a prachovky).

V pátek pozdě večer jel Hankye kolem a já jako amatér s řidičákem skupiny B mu předhodil klíčky od stroje a svoji ženu (a prý že se mašiny a ženský nepůjčujou). Ale on ví žebych ho zabil, kdyby mi ji odřel (motorku či ženu?).

Po najetí do garáže začala demontáž předního kola. No celkem snadné. Sundat vidlice nebylo taky nijak obtížné. V ten moment to vypadalo na hodinovou záležitost. Sundání vypouštěcího šroubku z vidlice byla opravdu zábava na dvě hodiny. Nakonec to vyřešil přípravek vysoustružený z gola sady a pár zářezů bruskou.

Po rozebrání následovalo vyčištění, nasazení nových gufer a začít skládat. Složení bez problémů a za chvíli byla motorka v kupě.

Díky Henku ;)

Další byl na plánu servis kvůli kontrole ventilových vůlí. Vůle ještě v cajku, ale na příští sezónu mě to nemine (to už snad dáme u Hankyeho v dílně). Servisák z Jičína mi dále seřídil karburátory a nastavil spojku. Spojka je nějaká divná (zabírá až nahoře), takže uvidíme co mě čeká.

Doma v garáži už jsem zvládl vyměnit olej, vodu v chlazení a poutahovat všechny šrouby. Bohužel začala téct jedna vidle, takže opětovné použití přípravku mě neminulo (ale už neteče!!! Zatím).

Udělal jsem si radost pár doplňkama. Držák na mobil, zásuvka, boční brašny a hlavně padací rám. Na laseru vypálená plotna vyřešila přidělání mého topcase. Nelíbí se mi ten origo držák, který vynese kufr vysoko a daleko za motorku.

Tak snad už brzy rozezním ulice.