Yamaha XJ 650 (1983)

Vloženo 8.1.2015
Aktualizováno 4.1.2016

Vloženo: 22.01.2016, Uskutečněno: 26.06.2015, Zhlédnuto: 42x

Celý okruh:

Celkovo sme spravili 1982km za 10 dní.

1.Deň 429km

Bratislava - Bruck an der Mur, rýchly presun po diaľnici.

Bruck an der Mur - Worthersee, za Bruckom sme zliezli z diaľnice a išli sme len po okresných cestách ku jazeru Worthersee, ktoré má kryštálovo čistú vodu a na dĺžku má 17km.

Okolie jazera Worthersee je stvorené na jazdenie, cesta sa kľukatí popri vode. Cez jednu nekonečnú dedinu, kde bola povolená max. rýchlosť 50km/h a plná čiara, som narazil na pomaly idúce policajné auto. Vodič, policajt, vystrčil ruku z okienka a ukázal mi, aby som ich predbehol. Priznávam sa, prvú príležitosť som prepásol, pretože som rozmýšľal, aké budú následky, že ak ich predbehnem cez plnú. Nasledovali zákruty a množstvo proti idúcich áut. Pri ďalšej príležitosti, samozrejme pri plnej čiare, policajt znova vystrčil ruku z okna a mával. Tak som ich predbehol cez plnú čiaru a rýchlosťou cca 70km/h na povolenej 50km/h som sa im vzdialoval a išiel si svojou cestou ku Faaker See. Klobúk dole...

Faaker See

Faaker See - Wurzenpass (1073m.n.m.) - Kranjska Gora (Slovinsko)
Cestou cez Wurzenpass sme sa zastavili vo vojenskom múzeu - Bunkermuseum . Je to trocha od cesty, do kopca cez les (mašinu sme nechali odparkovanú na parkovisku pri ceste aj so všetkými vecami), ale stojí to za to.

Ubytovanie: Kranjska Gora, penzión Nika , 30€ pre 2os s raňajkami.

2.Deň 223km

Vyrážame smer Taliansko a cez Passo Predil (1156m.n.m.) sa vraciame späť do Slovinska.
Cestou zastavujeme pri Predilskom jazere a pri pevnosti pred sedlom.

Pokračujeme na Mangart Pass (2055m.n.m.) a začína pribúdať oblačnosť.

Ďalej ideme cez Bovec a smerom na Kobarid si užívame nádherné cesty popri rieke Soča.

V Kobaride to stáčame smerom na Udine, Taliansko a pokračujeme smerok k moru do Eraclea Mare.

Ubytovanie: Eraclea Mare, Hotel Centrale , 216€ pre 2os na 4 noci s raňajkami, plážovým servisom a bazénom. Parkovanie mašiny na chodníku pred recepciou hotela.

3.-4.- 5.Deň 98km

Nasledujúce 3 dni sme oddychovali, navštívili aquapark, pojazdli okolie.

6.Deň 229km

Presúvame sa ku Lago di Garda.
Eraclea Mare - Trevisi - Vicenza, kde zastavujeme a ideme si pozrieť mesto.

Pokračujeme cez Veronu ku Gardskému jazeru.

Ubytovanie: Brenzone, Camping Denis , 90€ pre 2os na 2 noci, bez raňajok, s nádherným výhľadom na jazero a okolité kopce, so súkromným mólom a pohodlným prístupom do vody, priamo na brehu jazera. Parkovanie vo dvore za penziónom, spoplatnené 3€/deň pre mašinu.

7.Deň 132km

Výlet po okolitých dedinách, zajazdenie si okolo jazera.

Malcesine

Riva del Garda

Torbole

Brenzone

8.Deň 246km

Brenzone - Trento - Bolzano Bozen, trasa údoliami po kľukatých cestách.

Od Bolzana pokračujeme údolím Sarentino na Passo di Pennes (2211m.n.m.)

Pod vrcholom, s horskou chatou na dohľad nás chytila silná prietrž. Už z diaľky sme videli, že sa blížia čierne mračná, ale mysleli sme si, že sa stihneme skryť. Nestihli sme...

Keď sa počasie trocha umúdrilo, obliekame nepremoky (samozrejme že po 5 minútach prestalo pršať) a vyrazili sme cez Brenner do Rakúska, Innsbrucku, konkrétne ku Natterer See.

Ubytovanie: Natterer See, Innsbruck, spacie sudy , 60€ pre 2os za 1 noc, bez raňajok, v dobre zariadenom kempe pri jazere, s kyvadlovou dopravou do Innsbrucku zdarma.

9.Deň 213km

Innsbruck - Berchtesgaden, Nemecko, pohodový presun po okreskách.

Zložili sme si veci v penzióne a vydali sa do okolia.

Kehlsteinhaus - Hitlerove orlie hniezdo
Parkovisko beznádejne plné a to aj pre motorky. Nechal som mašinu odstavenú na chodníku pri autobusovej zastávke. Keď sme sa vrátili, chodník bol plný odstavených mašín.

Königssee

Rossfeld Panoramastrasse (1600m.n.m.)
Na cestu vchádzam podvečer, platím 4€ za moto a cestou nestretávam žiadne auto, ani motorku. Mal som celú cestu len pre seba, tak som si niektoré úseky prešiel aj 2 krát.

Ubytovanie: Oberau, Gasthof Auerwirt, 40€ pre 2os za 1 noc s raňajkami (za príplatok 10€ za os. máte polpenziu s 3 chodovou večerou, určite odporúčam). Parkovanie za penziónom, terasa je s výhľadom na Orlie hniezdo.

10.Deň 412km

Posledný deň, cesta cez Rakúsko - Salzburg, okolo jazier Mondsee a Attersee. Pri Linzi vychádzame na diaľnicu a pokračujeme rýchlym presunom do Bratislavy.

A na záver, všimnite si EČV :)

woggy (0) napsal 07.03.2016 v 10:09

Hezká dovolená a samozřejmě parádní mašina

Pista69 (0) napsal 26.01.2016 v 18:12

Hej hej, zážitky boli super... už nech je jar...

Smradson (0) napsal 22.01.2016 v 12:35

Super mašina, super krajina a určitě i super zážitky

31081 (683) napsal 22.01.2016 v 12:11

Spousta krásných míst ! Už se nemohu dočkat,až zasunu a otočím a co vy?

• Džentlmenská jazda

Distinguished Gentleman's Ride 2015 Bratislava, Slovakia. DGR je komunitná a charitatívna udalosť, ktorá spája jazdcov klasických motoriek, oblečených do svojich najlepších outfitov a umožňuje vyzbierať finančné prost

Typ: Sraz
    Vloženo: 30.09.2015
    Uskutečněno: 27.09.2015
  • Hohe Wand, alebo plán sme nemali...

Jediný plán bol, že ideme na 2 dni, smer Rakúsko, niekam do kopcov. Cestu, cieľ a ubytovanie sme tradične neriešili. Všetko vyzeralo fajn, ale... ...to sme ešte netušili, že budeme celý deň utekať pred mrakmi, ktoré n

Vloženo: 26.01.2016
    Uskutečněno: 14.09.2015
  • Víkendovka (Rakúsko) 01.-02.05.2015

Kalte Kuchl - Mariazell - Wildalpen - Lunz am See - Niederalpl - Raxen.. Víkendovka v Rakúsku s nie moc vydareným počasím... Dážď, 4°C a občas sneh... :-DD ale chvíľkami bolo aj pekne... Kalte Kuchl Mariazel

Vloženo: 01.08.2015
    Uskutečněno: 01.05.2015