Cagiva Gran Canyon 900 (2000)

Vlastník Woozie02
Vloženo 28.10.2015
Aktualizováno 30.10.2015

Prvé rande s Desmo

Vloženo: 17.01.2016, Uskutečněno: 17.01.2016, Stav tachometru: 26120 km, Zhlédnuto: 46x

Veľkého kaňona som kupoval s tým že bude potreba vymeniť rozvody, ktoré sú tam pravdepodobne od výroby. Na tachu je niečo okolo 26 000, takže hurá do toho.

Opotrebenie remeňov je na pohľad minimálne. Nikde žiadne praskliny, oderky a podobne. Boli však až nebezpečne voľné, našťastie nepreskočili.
Určite netreba zanedbávať kontrolu dopnutia...

Výber nového ústrojenstva padol na Dayco 94819 , ktorý sa dá v autodieloch bežne zohnať za pár stoviek.
Ducati aj s jej megadrahými krabičkami s obyčajnými remeňmi Gates (ktorých katalógové číslo si strážia - nedajú sa teda dohľadať ako druhovýroba) tak oficiálne posielam do prdele.

Ďalej nasleduje kontrola ventilových vôlí. Keďže som s Desmom nemal ešte tú česť a keďže prístup k zadnému valcu je značne komplikovaný, rozhodol som sa pre demontáž motora z rámu. Aspoň poprvý krát chcem poriadne vidieť čo robím a nie hrať sa na gyenkológa.

Zatváracie vôle sa zdajú v cajku, povedal by som že 0.00 - podložkou ide len ztuha otočiť. Otváracie podložky bude stačiť podľa meraní vzájomne poprehadzovať, čo ma veľmi potešilo
Keď už som v tom, určite vymením kritické polmesiace ktoré údajne rady praskajú.

Ducny a jej rozvody pôsobia ako všeobecný strašiak, no zručnejší človek s citom a trpezlivosťou (+ s vybavenou dielňou) dokáže tento fenomén servisovať aj sám

Aby som nezabudol, vstrekovacie hrdlá a sanie bolo dosť znečistené. Pred a po, vidno na fotkách

syrrius (0) napsal 21.03.2018 v 05:19

Nebylo by lepší místo Dayco 94819 prohlédnout se po Dayco 941029 ??
Ptám se kvůli tvaru zubů a jak sedí na řemenicích. Už jsem někde ve fóru četl že ty půlparabolické zuby úplně nepasují

MATEJJ. (0) napsal 19.01.2016 v 09:52

Nemáš začo,však kukni dielenský manuál k 900 motoru tam nájdeš úplne všetko.

Woozie02 (9) napsal 18.01.2016 v 11:16

Ahoj, ďakujem za tip. Samozrejme to ešte preverím po výmene polkrúžkov a keď zoženiem mierky odstupňované po 0.01

Pekná STDvojka v profile

MATEJJ. (0) napsal 18.01.2016 v 10:37

Zdar kolega pokiaľ sa nemýlim tak zatváraciu vôľu by si mal mat 0,02,samozrejme vole si prekontroluj
po výmene polkružkov.