KTM 640 LC4 Supermoto (2005)

Vlastník rc28
Vloženo 22.3.2015
Aktualizováno 18.6.2016

Vloženo: 05.11.2015, Uskutečněno: 04.11.2015, Stav tachometru: 28003 km, Zhlédnuto: 44x

Už od koupi motorky jsem chtěl zkontrolovat vršek motoru - jak vypadá vačka, rolny na vahadlech a ložiska. Blížila se výměna oleje a seřízení ventilů - kvůli kterému se musí sundat nádrž, tak jsem to vzal při jednom.
Po sundání ventildeklu mě čekal nemilý pohled. Vačka byla načatá, rolny taky načaté a rolna sacích ventilů měla špatné jehličkové ložisko. Rozhodl jsem se tedy vyměnit co se dá. Vačková hřídel stojí nová 4700,- což je darda a proto jsem po pár dnech obepisování inzerátů sehnal vačku z motoru na díly. Vačku jsem si vyzvedl osobně a byla naprosto zdravá.
Rolny jsem objednal z partsdepot (770 Kč jedna ). Na vačku jsem rovnou koupil i nové ložisko. Když už jsem byl v tom repásnul jsem i vodní pumpu což zahrnuje dvě ložiska, gufero, těsnění a dva těsnící o-kroužky, které tam před tím vůbec nebyly - pumpa byla utěsněna silikonem od některého z bývalých majitelů, ale bylo to uděláno celkem dobře a kvalitním silikonem.
Potom jsem ještě preventivně zkontroloval napínák rozvoďáku, seřídil vůle ventilů a dal novou chladící kapalinu G48.
Na závěr jsem vyměnil olej v motoru s oběma filtry - od poslední výměny najeto přesně 3777 Km. (Olej zase Liqui Moly 10W50 Street race a filtry MH)

valino (0) napsal 05.05.2018 v 15:21

Zdarec, jak tady u toho motoru vyndám vačku ? díky

Rubi (45) napsal 05.11.2015 v 21:19

Obdivuji šikovné lidičky jako jsi Ty

• Nová zadní guma + svíčka

Půjde se na technickou, takže nazuta nová zadní guma Dunlop Roadsmart 2 stejně jako na předku. Oproti Qualifieru neškrtá o řetěz, což potěší. :-) Rovnou jsem koupil i novou svíčku NGK dle manuálu.

Typ: Údržba
    Vloženo: 02.04.2016
    Uskutečněno: 01.04.2016
  • Držák spz a baterka

Dlouho jsem se dokopával k tomu udělat nový držák spz. Starý z nerezu byl strašně zbastlený, prasklý a ke všemu přidělaný vraťákama k zadnímu blatníku motorky. Vraťáky se vyhodily, díry zakitovaly a na blatníku mám momen

Typ: Údržba
    Vloženo: 23.03.2016
    Uskutečněno: 23.03.2016
  • Ložisko spojky

Po volnoběžce následovala kontrola ložiska spojky. První modely LC4 měly ložisko na hřídeli spojky kuličkové. Pozdější modely kvůli větší únosnosti ložisko válečkové (atyp od SKF). Na spojku jsem se chtěl stejně mrknout

Typ: Oprava
    Vloženo: 02.11.2015