Yamaha TDM 850 (1995)

Vlastník -Nio-
Vloženo 19.6.2014
Aktualizováno 7.2.2016

Vloženo: 16.03.2015, Uskutečněno: 16.03.2015, Zhlédnuto: 54x

Původní majitel jezdil na čistě silničních pneumatikách. Osobně mám raději takový to drbání na tzv. poloenduro a rád podporuju českou výrobu, takže jsem hledal a hledal až jsem narazil na Mitas. Faktem je že dřív než se ten traktor sjede steří a rozpadne se s dnešní kvalitou materiálu.

První dojmy? Jsou těžší než ty silniční Continentalky a to skutečně o moc. Při prvním výjezdu na asfaltu jsem se zděsil protože takový vybrace do řídítek a sedla jsem nezažil. Ovšem po najetí pár desítkách kilometrů se hrany špuntů ohoblovaly a gumy se tváří jako silniční. Pokus o záběr na dvoře kde je tráva a hlína dopadl taky dobře - záběr na hlíně a trávě je nesrovnatelný takže doskákat mimo silnici k rybníku nebude problém což byl můj cíl.

Vím že to nejsou ty nejlepší pneu, a mnou použitá pneu na předním kole je od výrovy určena na zadní kolo ale už to tak mělo tolik lidí že věřím že to svůj účel splní (přepravit z bodu A do bodu B - pomalu a bezpečně)

Vlnič (199) napsal 17.03.2015 v 09:01

taky jsem Mitasy nedojezdil, po 7mi tisích šly do kontejneru, neměl jsem na to nervy ... nemysli si, že pomalá kochací jízda tě spasí, na vodě ustřelujou bez varování ... takže bacha

georgeCZ (1) napsal 17.03.2015 v 07:58

To ustřelení můžu potvrdit, fakt velký bacha. Mám na obou moto už přezuto na Tourance, protože tohle dál nešlo.

karlos-transalp (4) napsal 16.03.2015 v 21:52

Ne,že mohou ustřelit oni prostě ustřelí

Jardas444 (10) napsal 16.03.2015 v 20:43

Jo,dá se s nimi jezdit,jen ty náklony za mokra jsou se zaťatou řití .Prostě to musíš mít stále na paměti,že můžou ustřelit

-Nio- (22) napsal 16.03.2015 v 20:08

Mají svoje mouchy Díky za varování přátelé. Budeme brousit jen po okolí, žádný kolínko, žádná dálnice... Jezdíme kochací a pohodlnou jízdu již nyní proto ty lidový gumy

Těším se na ně jak malej

Jardas444 (10) napsal 16.03.2015 v 19:36

Ač vypadají velice pěkně,tak nic moc.Já osobně jsem je ani nedojezdil a pro mé bezpečí je přezul.Jsou zákeřný a hlavně za mokra je to děs,hrozně kloužou.Metzeler Tourance mají velice podobný vzorek ale jízdní vlastnosti o 1000% lepší jak za sucha tak i za mokra.Tak hlavně opatrně.

Petr_TA (29) napsal 16.03.2015 v 19:06

Jelikož mám s konkrétně s těmito Mitaskami velmi špatnou zkušenost tak ti držím palce hlavně na vodě

• Blastry Acerbis

Konkrétně na Yamahu TDM nepasují moc dobře. Úprava zabrala půl dne. Vrtačky, zavitníky, pilka na kov a další nástroje. Touto úpravou se docílilo toho, že blastry jsou uchyceny uprostřed závažíček. Rozdíl za jízdy? Nep

Vloženo: 13.06.2015
    Uskutečněno: 13.06.2015
  • Zahajovací vyjížďka Mohelnice

Krásná trasa a den. Díky za to vše :-DD

Vloženo: 11.04.2015
    Uskutečněno: 11.04.2015
  • Výfuk Dominator

Na Dominatora jsem četl v dřívějších příspěvcích dost chyb ovšem poslední dobou již pouze chválu. Hoši asi mákli (y) Problémem v minulosti bylo nepřesné ohnutí či svaření takže nic nepasovalo a muselo se upravovat

Vloženo: 10.04.2015
    Uskutečněno: 10.04.2015