Yamaha XT 660 Z Tenere (2014)

Vlastník onarb76
Vloženo 15.7.2014
Aktualizováno 28.5.2018

Vloženo: 28.02.2015, Uskutečněno: 28.02.2015, Stav tachometru: 6500 km, Zhlédnuto: 28x

Po prvej sezóne a cca 6500km som sa teraz na jar rozhodol premazať prepákovanie a celé uloženie zadnej vidly... Po rozobraní musím skonštatovať, že technici v Yamahe asi šetrili mazivom... Oska zadnej vidlice už po prvej sezóne / 6500km vykazuje na dvoch miestach miernu koróziu ( zaslepil som otvory na osku na oboch stranách - homemade, ale aspoň utesnené). Prepákovanie komplet suché, žiadna vazelina nikde . Našťastie som sa dal na mazanie pomerne zavčasu, tak voľným okom som nezbadal žiadne opotrebenie resp. poškodenie). Samozrejme som premazal aj obe vodiace kladky reťaze. Na všetky spoje som použil stredne silné ,,lepidlo,, Nutlock.
Na mazanie ložísk som použil Lithiovú vazelínu a na osku vidlice som použil antikorozne mazadlo v spreji (taký ,,medený sajrajt,, ) Čistil som naftou a štetcom - ložiská som len vyutieral čistou handrou, tam som naftu nechcel pchať.
Toto premazanie odporúčam každému majiteľovi Tenere po kúpe čím skôr tým lepšie a potom každoročne...

jaro27 (78) napsal 13.03.2015 v 20:45

Môžem potvrdiť, že jadiné mazadlo na ložiskách bola voda z VAPky. Bolo treba určite premazať, dokonca v lete mi kyvka škrípala.
Robené po 15000 km, a dosť možné, že to bolo prvý krát (som 2. majiteľ). Určite raz ročne sa na to pozriem.
Hneď som pospisoval aj rozmery gufer a ložísk a na budúcu sezónu už asi vymením všetko.

Pozrel som sa aj na ložiská v kolesách a jedno zadné už končí...

• široké enduro stupačky

Na anglickom fóre som našiel kontakt na českého výrobcu širokých nerezových enduro stúpačiek ;-) Slovo dalo slovo a moja Tenerka dostala na vianoce darček. ;-)

Vloženo: 08.12.2015
    Uskutečněno: 08.12.2015
  • ručná prezúvačka pneumatík

Na mašine prezúvam pneumatiky vždy doma a doteraz som to robil vždy klasicky monterpákami ,,na kolene,, . Pár krát to bolo celkom slušné trápenie :-) preto sme si s kamarátom vyrobili ručnú prezúvačku . Montážna hlava kú

Typ: Údržba
    Vloženo: 31.05.2015
    Uskutečněno: 31.05.2015
  • Motovaky.cz

Bočné hliníkové/plastové alebo iné pevné kufre som nechcel (hmotnosť, oprava pri poškodení na cestách, cena a podobne) a rozhodol som sa pre mäkkú batožinu. Vyrobil som si doma homemade držiak na batožinu (skoro kópia or

Vloženo: 05.05.2015
    Uskutečněno: 05.05.2015