MZ ETZ 251 (1989)

Vloženo 31.5.2013
Aktualizováno 18.11.2019

Částečná renovace

Vloženo: 28.02.2015, Uskutečněno: 28.02.2015, Zhlédnuto: 20x

Jak skončila sezóna, rozhodl jsem se, že na MZe začnu makat, protože měla několik much, které musely být odstraněny. Navíc jsem si řekl, že by mohla vypadat i lépe. Takže s chutí do toho, zima bude dlouhá.

MZu jsem odmašlil,
nádrž, kastle, blatníky, motor, zadní kolo, a celá řetězovka pryč. Po uvolnění motoru a jeho odsunutí od motorky něco upadlo, byl to ulomený držák motoru (viz obrázek). To byl také důvod, proč jsem měl motor "nakřivo" a né v ose. Koupil jsem tedy nové držáky a další ptákoviny.

Plechy šly k ISŠA Brno na lak, vybral jsem 1026 (bílou candy), tak jsem zvědav. Ano, je to trochu skok, z černé na bílou. Kamarádi mě ukecaly, a celkem se mi i líbí ta origo kombinace z IFA. Bílá s červenými tlumiči, držákem a kotoučem.

Motor jsem přetěsnil, láknul kryty - na černou lesklou, dolil nový olej.
Držák a pružiny tlumičů na červeno. Ještě mne čekají vidlice.

Koupil jsem i řetězovku, a to komplet, i když jsem původně chtěl jsen řetěz. Jenže ten žralok na rozetě - tvářil jsem se na to asi takto

Teď je motor v rámu, komplet řetězovka a čekám jen na nalakované díly. Pak magistrát, pade a hura na silnice. Doufám, že bude teplo a sluníčko. :)

Edit: zjíšťoval jsem si, jestli se při změně barvy musí na stk. Prohlížel jsem diskuse i tu na motorkářích, ale odpovědi se liší. Tedy rozhodl jsem se napsat přímo na STK. Odpověď zní: po změně barvy stačí zajít na magistrát.

Edit2: je hotovo, vz fotky.

Krabath73 (2) napsal 05.05.2015 v 19:36

nádhera ,vypadá jako by teprve včera vyjela z fabriky

Huny (6) napsal 04.03.2015 v 12:28

Díky Díky sám jsem zvědav, a samozřejmě pak fotky doplním

J.V. (0) napsal 04.03.2015 v 07:32

Přeji ti ať se to povede. Bude to vypadat dobře.
Pak se musíš pochlubit.

onarb76 (0) napsal 28.02.2015 v 22:13

Za mladi som sa na MZ dačo navyvádzal krásny stroj, nech sa renovácia vydarí.

• Origo pumpa MZ

Takže jsem se konečně rozhoupa a sháněl origo pumpu na MZ, jawácká je prostě jawácká a brždění s ní není moc dobré, takové nic nic a pak moc. Po delší době hledání se povedlo. Zbývá vyměnit gumky a snad bude sloužit.

Typ: Koupě
    Vloženo: 09.03.2017