Honda NT 700V Deauville (2006)

Vlastník tanoz
Vloženo 6.3.2014
Aktualizováno 20.3.2020

Vloženo: 19.01.2015, Uskutečněno: 19.01.2015, Stav tachometru: 42977 km, Zhlédnuto: 5x

Jak jsem již uvedl, tak při pohledu do kalendáře zjišťuji s údivem, že je zima. No, ještě, že máme alespoň papírově doložené roční období. Tak si říkám: „Chlape, to je ten čas, kdy nelítáš nikde venku a můžeš si udělat takovou tu klasickou údržbu na svém miláčkovi.“ Samo, jistě tohoto období využívají všichni a tak nezůstávám pozadu. Jak již kdysi někdo zřejmě strašně moudrý prohlásil: „Štěstí přeje připraveným!“ Ani já bych nerad na poslední chvíli, nebo snad dokonce přímo propásl tu pravou první jarní příležitost. Takové to, kdy se na domech objeví roje much, v ulicích se začnou dusit alergici a na silnicích padat první motorky na štěrkových nánosech, které tam zanechali vždy připravení borci ze SÚSky. Prohážu se pomyslným půlmetrem sněhu do míst, kde bývá v létě vidět garáž a se zásuvkami na USB a standartní dvanáctkou se nakrucuji kolem kapotáží a zkouším kam a jak je dát. Než najdu to správné místo, tak si uvědomuji, že mne na podzim zlobilo zavírání kompletu č.9 ze stránky katalogu „L. POSTRANNÍ BRAŠNY“. No jo,... Asi jsem potratil díl č. 25, na základě čehož mi nedoléhá komplet č. 5. Je to jednoduchá věc. Místo krásně viditelné, volím vhodnou náhradu a jdu použít gola sadu jíž jsem před léty našel u dětského pískoviště v Klatovech. Jak se tam tak pitvořím a rozšiřuji svoji slovní zásobu o několik nepublikovatelných slůvek, najednou cink,... cink a je to v ... Pohodě... Šroubek mi jen sklouzl o kousek níž a drží mezi kapsičkou na zadním blatníku a jakýmsi elektroforichtunkem. Jdu domů pro pinzetu a vhodnější šroubovák, jelikož je i na toto místo krásně vidět, tak to bude samo sebou hračka vylovit. Velice citlivě se snažím za sebepovzbuzování o šikovnejch rukách, až se ozve cvaknutí o dno té vaničky pod oním forichtunkem. „Aha,... (následuje několik zapovězených výrazů jisté menšiny) Tak tady se mi schovává ten původní šroubek! F poho, já vás tam vodsuď vy zas... (opět vynechávám oslovení nevinně vyhlížejících šroubků) ...rvy!“ Takhle krásně viditelné místo mne přeci nevyvede z míry. Chce to tenký magnet a samo mé šikovné ručičky. Jak jinak,... Jenže jak už to tak v zimě bývá, dřív než se něco stačí udělat, tak je tma jak v pytli a prochladlé kolíky začínají vypovídat poslušnost. No, kontrola aku, dofouknutí pneu a kontrola náplní je po rozumném a dlouhém ukecávánmíse a přesvědčování odložena na takový ten čas, kdy se mi nervy nevím proč vrátí z dovolené...

Luca_69 (11) napsal 10.03.2015 v 14:35

kuzmič (15) napsal 19.01.2015 v 22:55

• O vánocích... :)

Letošní vánoce jsem byl bohužel již prakticky třetí měsíc marod. +o( (u) A jak jsem byl tak odkázán na dokupování dárků po netu, lehce mi cinkli o nosík doslova tři oříšky pro Popelku. B-) Ano, je to tak! Tentokrát

Vloženo: 22.01.2019
    Uskutečněno: 02.01.2019
  • Prolet za skákáním a grilováním

Je neděle 6. 8. 2017 a já se chystám na letiště. Plechovku nechám tentokráte odpočívat. Po opravdu dlouhé pauze vytahuji z garáže svoji Deauvillku. Je fajn, že mám štít dole (si jen tak bezděčně zamelu kdesi v hlavě) a o

Vloženo: 07.08.2017
    Uskutečněno: 06.08.2017
  • Servis

Tak mám provedenou kompletku. Seřízení ventilů, výměna všech filtrů, výměna olejů v tlumičích, motoru a kardance a nové svíčky. Holka teď šlape jak víno. :-DD

Typ: Údržba
    Vloženo: 27.12.2015