Yamaha XJR 1200 (1998)

Vlastník lacerta82
Vloženo 23.2.2014
Aktualizováno 5.4.2015

Vloženo: 09.11.2014, Uskutečněno: 09.11.2014, Zhlédnuto: 7x

Nějaký čas opět uplynul a já během ježdění a spoustou práce si našel čas na další etapu zkrášlovacích procedur mé vysněné lokomotivy .

Začalo další leštění hliníkových i nerezových částí.
První na řadu přišlo víčko uzávěru oleje, pak nerezové ochranné kryty žeber. Tomu následovaly zakončovací krytky bočních plastů. Na řadu se dostal i držák zadní brzdy a podomácku dělaný držák 12 V .Na závěr této etapy sem si nechal víčko nádrže, které jsem již upravoval (viz deník),avšak lesk je lesk

Samozřejmě jsem se pustil i do šroubků. Všechny šrouby postupně měním za nerezové. Jejich hlavičky procházejí úpravou v podobě vybroušení čísla typu a tvrdosti šroubu. Následuje zahlazení a vyleštění do lesku. Hrozná piplačka, ale stojí to za to.(čísla na hlavičkách šroubu se mi prostě nelíbí)

Práce je to špinavá a hodně časově náročná. Vysmirkovat hrubým (odstranění staré barvy, laku atd). Vysmirkovat jemným (odstranění vrypů, zahlazení). Leštění hrubší pastou(navození lesku a odstranění mikro vrypů). Leštění jemnou pastou (lesk) a dokončení finish pastou (to je už jak zrcadlo). Jakýkoliv nezahlazený škrábanec, opakovat postup znova

Člověka to musí vyloženě bavit . Výsledek je pak úžasný.

Už teď mám v hledáčku další věci a navíc už se nedá na silnici kvůli zimě moc jezdit, tak brzy začne další etapa .

MaCe1971 (25) napsal 14.11.2014 v 17:00

31081 (683) napsal 11.11.2014 v 14:33

lacerta82 (2) napsal 10.11.2014 v 06:20

děkuji

context (7) napsal 09.11.2014 v 16:57

krásná práce , jen tak dál

owenovic (12) napsal 09.11.2014 v 13:14

Zase se ti to povedlo,já dnes začal stejnou práci Máš to parádní

• Leštění hliníkových slitin č.3

Nějaký čas to trvalo, ale opět přidávám pár fotek z další etapy lešticích prací. Najít si čas na tuto zdlouhavou práci není jednoduché a pořád je na této železné krásce tolik co přetvářet. Sotva dodělám jednu věc, už mám

Vloženo: 29.01.2015
    Uskutečněno: 29.01.2015
  • Leštění hliníkových slitin č.1

Tak jsem nastudoval leštění komponentů z hliníkových slitin,nakoupil potřebně smirky,pasty,látkové kotouče a pustil se do zkrášlování mojí lokomotivy :-DD .Nejprve na řadu přišly boční krytky na olejový chladič,následova

Vloženo: 11.08.2014
    Uskutečněno: 11.08.2014
  • štýýýýlové řídítka :)

Změna barevnosti řídítek,které zvolil předchozí majitel.Velice nevhodná tyrkysová barva neladila s originální modrou barvou Yamaha .Dal jsem jim nádech černého matného odstínu a parádní efekt s kombinaci leštěných držáků

Vloženo: 17.03.2014
    Uskutečněno: 16.03.2014