Honda CBF 250 (2006)

Vloženo 16.11.2013
Aktualizováno 17.2.2015

Vloženo: 07.10.2014, Uskutečněno: 04.10.2014, Zhlédnuto: 18x

Academy od základu .
Takhle nějak začal pan Jiří Heiník .
Jízda na moto je souhra pohybů, každá ruka ovládá něco jiného, každá noha dělá jiný pohyb, šoupete zadkem po sedadle a ještě musíte udržovat rovnováhu .
Aby jste ovládly moto, musíte zvládat své tělo ... neexistuje přeskočení téhle etapy.
Na moto nepotřebujete svaly ... být "nabušení" , jde o procvičování rovnováhy, koordinace pohybů, pohyblivosti. Prostě trénovat svaly, které většina z nás už nemá, když se toto nenaučíme, nemůžeme si motorku užít bez bolavých ramen, rukou, zápěstí ...
Jde to vše formou zábavy a toto bychom měli umět.
Udržet se vkleče na míči je základním balančním cvikem, jízda na kole bez držení - výdrž na místě, aniž by jsme se dotkly země ... jako děcka jsme to uměly . Čistit zuby se zavřenýma očima a na jedné noze, kterou prostřídáme a hlavně dýchat , spousta z nás zadržuje v zatáčce a nejen v ní dech ... jsou to ptákoviny, ale účinné a naučí nás mít volné ruce a nemět řidítka jako držítka .
Trénovat na parkovišti . Nejlepší polohu těla poznáme právě u pomalé jízdy ve slalomu, nebo kolem kuželů ( petek ) ... motorka se cuká,tak asi dělám něco špatně, poposednu a ona ví sama nejlíp, jestli je to správně.
Ježdění není nikdy dost a pokud jste mezi stejně "zapálenými" lidmi, tak si dobře zajezdíte ... podle mě není nic lepšího . Bylo nám řečeno spousta bezvadných rad a vysvětlení k daným úsekům, za což děkujeme.
A navíc bonus , testování nového V-Stromu 1000, ten odpich pod zadkem byl super, pocitově kratší, lehčí ... určitě najde své obdivovatele .
Děkujeme všem, bylo to super .

PYTEL1 (1) napsal 11.10.2014 v 10:32

Suuppeerrr

owenovic (12) napsal 09.10.2014 v 18:16

Parádní akce, co víc si přát, než takové suprovní zázemí okolo. Chválím

Tuareg-Tengai (1) napsal 08.10.2014 v 20:39

super zasejc neco novýho do hlavy

Wildaja (44) napsal 08.10.2014 v 13:04

Jj . Litr je sice pěkný a nový a nemůžu hanit prodejce , ale V - Strom 650 je u nás konečná .
Po celodenním tréninku to byla super změna, nebály jsme se ho prubnout a škoda jen, že v okolí byla hlavně rovina a kostky. Bylo by to zajímavější ... někde klopit , využít vše co nám nabízí a nejen rychlost .
A " děkuji Vám "

JirkaMetal (1) napsal 08.10.2014 v 02:42

Pěkně jste si to užili,jen co je pravda a nové věci se naučili a novýho Stromka taky znám

-Jandys- (16) napsal 07.10.2014 v 23:23

Pěkné chvíle stravené mezi motorkama a fajn lidma Ještě mi ten nový STROM nějak nepřirostl k srdci ale určitě bude dobrý a opravdu vám to na něm sluší,tak si jej třeba časem koupíte

Mann (1532) napsal 07.10.2014 v 20:58

škoda, že nejde nacpat do deníku více fotek. Jasně vidím popisek pod fotem č. 17 - "Tak jsme poděkovali, zamávali a jeli domů" Nový litrový Strom by vám oběma slušel

• Jak to bylo fajn a zima může přijít.

A je to tady :-( . Poslední vyjížďka mezi plechovkami. I tak jsem zabrousila, kde nepotkám nikoho. Chtěla jsem si vyfotit naposledy lom v Kurovicích, ale už je uzavřen a kdo ví, co s ním zamýšlí. Jestli akční koupání a

Typ: Reportáž
    Vloženo: 22.11.2014
    Uskutečněno: 22.11.2014
  • Všechny oblíbené zatáčky jsem si zkontrolovala :-)

Dneska by mě doma nikdo neudržel :-P , kolikrát vysvitlo sluníčko a já poskakovala za oknem a říkala si ano a nebo ne :-P B-). Motorku mám vydrhnutou a nachystanou na zimní spánek . Má to vůbec cenu na hoďku ?

Vloženo: 09.11.2014
    Uskutečněno: 09.11.2014
    Tachometr: 12051km
  • To byla panečku jízda ...

Tahle moje poslední letošní jízda ... bylo to uzavření jedné kapitoly v deníku života (u) a vzala jsem si ponaučení :! +o(. Néé všechno je "zlato" ... co se třpytí (n). Stalo se a život jde dál, švédové na tomto m

Vloženo: 26.10.2014
    Uskutečněno: 23.10.2014